Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Cartest (fost: Vreau Date Tehnice Despre Masina Ta !)

Recommended Posts

Chiar vroiam sa zic ca e gigantica masina!!!

Share this post


Link to post

Sper sa va ajute si datele ce le am eu.

 

- numele exact al masinii - Nubira I SX 1.6

- anul de fabricatie - 1999

post-1844-1130394282_thumb.jpg post-1844-1130394323_thumb.jpg post-1844-1130394349_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Îmi cer scuze , aveţi dreptate. Am greşit. :osanale:

Share this post


Link to post

Trebuie sa modoficam anumiti parametri de detaliu ai softului pentr a-l face cat mai realist :) . Asta vom face la Moeciu cand ne vom aduna mai multe minti luminate si vom evalua ce si cum trebuie modificat :D .

Share this post


Link to post
Cielo 4 usi 1025 kg (si manual si talon). Sau iar a venit partea in care masina mea nu seamana cu a voastra? Alte diferente mai sunt la HP (78hp, 58KW) si cuplu (13,0 Kgm, 127.5 Nm) (o fi de vreun euro? Caii mei au potcoave si atarna mai greu?)

Scuze, masina de la care am luat datele de pe talon are kit GPL din fabrica, cred ca asta e diferenta la greutate.

Edited by cpop

Share this post


Link to post

Versiune noua ... masini noi: Daewoo-Chevrolet Lacetti Sedan, Nubira I, Opel Astra H. Enjoy :)

car_test.rar

Share this post


Link to post

Sar'na shefuuu!!! Astia imi dau 0-100 chiar mai bine ca in carte!

Share this post


Link to post

Pai probabil ai dat berique la shefu inainte... Las ca dau si eu, cine stie, face din logan masina de drag-race...

Share this post


Link to post

Pai face, uita-te la subiectul cu Drag de la Sport...

Share this post


Link to post
Sar'na shefuuu!!! Astia imi dau 0-100 chiar mai bine ca in carte!

 

In conditii ideale, nu uita. Adica fara sofer si schimbat ... precum robotul, adica perfect :)

Share this post


Link to post

Este super programul ăsta . Sincer îmi aduce aminte de facultate când toate astea le făceam din creion #-o

Era o muncă titanică... asta până când am descoperit PC-ul şi am mai învăţat ceva turbo pascal să pot face anumite progrămele. Este de lăudat ceea ce face acest program . :) >-

Share this post


Link to post

De ce nu merg facute teste intre Logan 1.4 si Matiz? Loganul arata de parca nici nu pleaca de la start. Care e faza? :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...