Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Nu cred ca e caseta despre care vorbea Basescu. E mult prea banala (in sens de bun simt al celor care ar publica-o) si cred ca pe asta Basescu ar fi folosit-o. De altfel, nu cred nici ca aia e vocea persoanei care vorbeste. Imi pare un sacou de barbat, deci "inregistrarea contine elemente de editare computerizata, in sensul alterarii integritatii. Nu este autentica si nu reprezinta o copie realizata cu acuratete a unei inregistrari autentice".

Share this post


Link to post

"Aveam odata, intr-o glastra,

Dintr-un cristal, sensibil, fin,

Pe un pervaz, la o fereastra,

Trei rosii trandafiri si-un crin.

 

Ce stranie alaturare,

Total opusa legii firii,

Asa o delicata floare,

Intr-un pocal cu trandafirii!

 

I-a luat aseara bunicuta,

C-asa e dansa, grijulie,

Si le-a dat apa cu canuta,

Si un banut, ... asa, ... sa fie!

 

Afara,-n stratul din gradina,

In frigul aspru si zbanghiu,

Se ridica, langa-o sulfina,

Un trandafir portocaliu.

 

Avea pe varf, cumva, lasate,

Un numar mare de petale

Dar si suvite adunate

Pe zonele occipitale.

 

Crestea cu spini si cu prestanta,

Asa cum trandafirii cresc,

Imprastiind in ambianta,

Un damf de rom marinaresc.

 

Din vaza chicotea buchetul,

Ca-n casa-i cald si este bine,

Si-afara,-ncetul cu incetul,

Te uita, iarna crunta vine.

 

Dar, vai, nenorocita faza,

Numai un pic batut-a vantul,

Ca geamul s-a izbit de vaza

Facand-o una cu pamantul.

 

Iar trandafirul din poiata,

Udat si adapat de ploi,

A inflorit a doua data,

Iar cei cu crinul... la gunoi!

 

Rezulta-nvataturi morale:

Cand pierd contactul cu pamantul,

Buchetele artificiale,

Le-mprastie pe data vantu!"

Share this post


Link to post

Nu cred ca e caseta despre care vorbea Basescu. E mult prea banala (in sens de bun simt al celor care ar publica-o) si cred ca pe asta Basescu ar fi folosit-o. De altfel, nu cred nici ca aia e vocea persoanei care vorbeste. Imi pare un sacou de barbat, deci "inregistrarea contine elemente de editare computerizata, in sensul alterarii integritatii. Nu este autentica si nu reprezinta o copie realizata cu acuratete a unei inregistrari autentice".

Partea proasta pentru Gionel este ca acesti bani trebuiau trimisi in casieria PSD, nu in buzunarul propriu...

Share this post


Link to post

Casieru' merge pina in panzele albe, "moare cu dreptatea in brate" ;) "Geoană: A fost o greşeală vizita la Vîntu, îmi cer scuze! Merg până la CEDO cu contestarea!" http://www.realitatea.net/geoana--a-fost-o-greseala-vizita-la-vintu--imi-cer-scuze-merg-pana-la-cedo-cu-contestarea_691667.html

 

Casierul e mai prost decat avem noi puterea sa ne imaginam, vorbind de CEDO si alte instante el practic recunoaste ca a pierdut la CCR, inainte de pronuntare =))

Share this post


Link to post

quote name='Tommy' date='14 December 2009 - 11:11 AM' timestamp='1260781881' post='458809'>

Casierul e mai prost decat avem noi puterea sa ne imaginam, vorbind de CEDO si alte instante el practic recunoaste ca a pierdut la CCR, inainte de pronuntare =))

 

Gioana este jalnic: va spun in modul cel mai sincer ca imi da impresia de grave tulburari psihice, si ca il compatimesc!Nu e de ras, este un om necajit (tineti minte ce spuneau anticii: cand zeii vor sa piarda un om, ii iau mintile)! Am pierdut 15 minute din viata sa citesc interviul lui din Gandul: i s-au pus vreo 20 de intrebari, si indiferent de subiectul intrebarii el saracu',raspunde mereu: m-au furat prin fraudare masiva, sunt presedintele de drept, o sa renumar, o sa refac, trebuie toata lumea sa faca ceva sa fiu eu presedintele! Nu conteaza ca sta toata tara in loc ca sa isi primeasca geoana inapoi jucaria! Asa o caricatura de barbat politic nu cred ca a existat in istoria omenirii! Ne-a trecut glontul pe la ureche, incredibil cine a fost cat p-aci sa ne fie presedinte: un moron, incapabil sa ia cele mai banale decizii, incompetent dus la extrem, las, mincinos si imoral. Acum pot spune cu mana pe inima ca scrisoarea trimisa de Geoana lui Constantinescu (va multumesc ca ati scapat tara de cancerul comunist - PDSR) - este un gest perfect natural pentru un asemenea personaj lipsit de consistenta.

La serviciu voturile noastre s-au impartit cam ca la urne: jumatate -1 Geoana, jumatate +1 Base. Discutam de dimineata cu un prieten, votant al lui Geoana, care mi-a spus ca ii este rusine ca a votat cu Geoana, si ca daca o sa fie turul 3 nu o sa mai mearga la vot (nu ar vota cu Base, dar nici cu Geoana nu mai face greseala).

  • Like 1

Share this post


Link to post

S-au terminat alegerile: ccr a respins cererea PSD. Sper ca in urmatorii 3 ani sa nu mai aud sloganuri electorale.

Felicitari Basescu!

  • Like 1

Share this post


Link to post

S-au terminat alegerile: ccr a respins cererea PSD.

 

Hă hă... ai uitat de CEDO? :D

Share this post


Link to post

Hă hă... ai uitat de CEDO? :D

CEDO, ONU, Unicef, OPEC, Crucea rosie... are geoana o meserie stabila pentru urmatorii 25 de ani: din organizatie in organizatie, cu tirurile de dovezi dupa el :D .

La 19 Geoana sustine o conferinta de presa, o sa il mai urmaresc pentru ultima oara, inainte sa se scufunde in uitare :D . Penibil om.

Edited by zet

Share this post


Link to post

And we have a winner :D Base :D

Share this post


Link to post

Basescu e de vina!

Share this post


Link to post

Ana Birchall confirma filmuletul, dar de buna seama casierul a dat si chitanta :) )

 

Oare o confirma si pe cea cu sexul oral.. nu de alta dar la 5mii e clar ca nu primea locul in parlament, oricum se pare ca prestatia a fost insuficienta.

 

Dar sa ne amintim.. ce zicea Crinulet, PNL nu va discuta in veci cu Base? :)

Share this post


Link to post
Ba, il superi pe nashi-tu. :mrgreen:

Oricum e in silenzio stampa cu mine de ceva timp incoace :( ... si nici nu vrea sa zica de ce e suparat :(

Share this post


Link to post

Ia si tu in calcul un cado' frumos, o adeziune portocalie, cica deja distribuie si seful Patriciul :D :) )

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ana Birchall confirma filmuletul, dar de buna seama casierul a dat si chitanta 21000000.gif

 

Oare o confirma si pe cea cu sexul oral.. nu de alta dar la 5mii e clar ca nu primea locul in parlament, oricum se pare ca prestatia a fost insuficienta.

 

Dar sa ne amintim.. ce zicea Crinulet, PNL nu va discuta in veci cu Base? 10000000.gif

 

Oricum e ieftin. Sau e cotata asa bine doamna in cauza?

Un popa da mai mult spaga pt un loc in biserica 10000000.gif

Iar Crinul vrea sa se impiedice dar nu stie cum s-o faca sa ramina fata mare 21000000.gif

Mai ales ca nu s-a grabit si PDLu deja are o varianta alternativa : UDMR+minoritati+"independenti"

Deja "vrem cu PNL dar nu ii rugam"

 

Ce panarame si astia din PSD, daca fura ei si cistiga e sex oral, daca fura altii mai mult e viol 21000000.gif

Adevarul e ca i-a "ciuruit" cu aceleasi "arme".

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Nu mor caii cand vor cainii! :) )

Share this post


Link to post
Ia si tu in calcul un cado' frumos, o adeziune portocalie, cica deja distribuie si seful Patriciul :D :) )

 

1. i-am promis ca-l duc si la curve si degeaba, asa de mare ii supararea :D

 

2. Patricianul nu imi mai e sef de cateva luni, nu stii ca a vandut tot?

Share this post


Link to post

Stiu stiu :)

 

Dar eu il sustin pe gioana presedinte la psd si presdinte adjuns pe vanghele, altfel noi de cine mai radem? :)

Share this post


Link to post

EEE, mai sunt pe-acolo destule caricaturi :D

Share this post


Link to post

Cu siguranta nu atunci cand facea asa<br>prostanacul.gifw270.png

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Buhuhu :) )

Share this post


Link to post

Inregistrarea cu Mitrea amenintandu-l cu bataia pe Vanghelie daca se mai ia de nevasta-sa, de aseara de la Realitatea, nu se gaseste pe undeva?

Share this post


Link to post

O sa aflam in curind ca astia cred si in duhul apelor 24000000.gif

Si cica astia tre' sa ne conduca.

 

http://www.realitate...ati_691972.html

 

http://www.realitate...bic_691966.html

 

Din pacate nu e tot. De pe la 21.30 a fost belea.

 

http://webtv.realitatea.net/actual/mitrea-nu-e-singurul-politician-care-umbla-cu-inf?autoPlay=true#ve_video_player_a

Inca o bucata cu Mitrea.

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...