Jump to content

Photo
- - - - -

Chevrolet Cruze - Accesorii

• Please log in to reply
95 replies to this topic

#41 jony.iasi

jony.iasi

Forumist

• Membru
  • 11 posts
  • Din:IASI
  • Auto:CHEVROLET
  • Model:CRUZE 1.6 LS
  • An:2010
  • Nr. Inmatr.:---

Posted 27 November 2010 - 18:38

Salutari. Nustiu daca este exact locul de postare dar oricum cauciucurile de iarna cred ca pot sta la accesorii. Vreau sami iau jenti si cauciucuri de iarna. A pus deja cineva? Nu stiu exact dimensiunea ptr jenti de tabla. Am vazut pe situri citeva dimensiuni ca 5x105/ 5x115/ 5x114,3. Eu am ls 1,6. Deasemenea in cartea de identitate este scris si o dimensiune de 205/65 R15. Ar fi indicat sa iau jenti pe 15? ar fi mai ieftin. Un sfat ptr un cauciuc ieftin si bun? Multumesc

Salut!
Este adevarat ca in carte scrie si de alea de 15 dar nu ai sa gasesti. Din ce am cautat nu am gasit decat pe 16. Partea proasta e ca nu poti sa gasesti jante de tabla decat noi si costa in jur de 70 eur buc. Jantele care ne trebuie sunt de 5X105 si sunt dor pt 2 masini dimesiunile respective: Cruze si Astra J. Daca gasesti ceva bun da si mie de stire.
Bafta!
p.s. Si cauciucurile au dimensiuni atipice 205/60/16. din cauza asta nu prea ai sa gasesti prea ieftine.

#42 gladiator

gladiator

Forumist

• Membru
  • 19 posts
  • Din:Timisoara
  • Auto:Chevrolet
  • Model:Cruze 1,6 LS
  • An:2011
  • Nr. Inmatr.:TM

Posted 02 January 2011 - 17:14

Protectie praguri.

Am mai vazut pe forum discutii referitoare la protectia pragurilor dar asa vrea sa intreb pe proprietarii de Cruze ce solutii ati adoptat referitor la protectia pragurilor?Eu sincer as fi interesat de o protectie gen Audi cu placuta de aluminiu :rolleyes:. Nu stiu, la repezentanta au vreo solutie pentru protectia pragurilor :o ?

Scuze pt exprimare (gen Vanghelie)in postul de mai sus.#-o

Edited by VAXXi, 02 January 2011 - 17:26.

#43 gladiator

gladiator

Forumist

• Membru
  • 19 posts

Posted 04 January 2011 - 22:52

Am reusit sa il motez scutul pana la urma.
Prima data era cam seara si nu prea mi-am dat seama pe unde se pot baga suruburile.

Si eu am fost la mecanic sa-mi monteze scutul si cele 2 suruburi de la mijloc nu mi le-a montat deoarece spunea ca trebuiesc desfacute aparatorile de plastic si nu l-am lasat.Poti te rog sa-mi explici in cateva cuvinte cum ai montat cele 2 suruburi de la mijloc?(cred ca va trebui sa-l demontez si sa-l montez eu singur).

Edited by gladiator, 04 January 2011 - 22:54.

#44 Tasum

Tasum

Forumist

• Membru
  • 1 posts
  • Din:VOLUNTARI
  • Auto:CHEVROLET
  • Model:CRUZE
  • Nr. Inmatr.:B27KBJ

Posted 07 January 2011 - 17:44

In primul rand sa ma prezint: Tasum sunt membru din noiembrie de cand am devenit posesor de CRUZE 1,8 LS.Sunt foarte multumit de aceasta masina i-am pus imbunatatiri:parasolar spate si luneta de la reprezentanta,scut motor,cauciucuri iarna(de nevoie) si in ultimul timp ma tot uit sa-i cumpar ornamente nichelate pentru chederele de cauciuc de la geamuri.Cei de la reprezentanta DIBAS habar nu au cat costa, asta tinand cont ca apar ca accesorii. Pe site-ul oficial CRUZE din SPANIA am gasit multe accesorii care ii schimba aspectul.Daca ati cautat si voi asemenea ornamente si ati gasit va rog sa scrieti in acest topic.Va salut

#45 racool

racool

Forumist

• Membru
  • 22 posts
  • Din:Iasi
  • Model:Cruze

Posted 08 January 2011 - 10:56

Si eu as vrea ornamente pentru geamuri. M-am interesat pana acum si doar pe ebay am gasit, dar costa transportul mai mult decat ornamentele. Daca mai afli ceva sa dai de stire:D

#46 gladiator

gladiator

Forumist

• Membru
  • 19 posts

Posted 08 January 2011 - 23:55

Poate careva sa ma lumineze si pe mine referitor la cele 2 probleme ridicate mai sus(1.protectie praguri-2.montaj scut) , please?

Edited by gladiator, 08 January 2011 - 23:59.

#47 romeosuta

romeosuta

Forumist

• Membru
  • 94 posts
  • Din:Satu Mare
  • Model:Cruze 1.6 LS

Posted 13 January 2011 - 10:32

Poate careva sa ma lumineze si pe mine referitor la cele 2 probleme ridicate mai sus(1.protectie praguri-2.montaj scut) , please?

Cel mai indicat ar fi sa dai o fuga la reprezentanta pentru scut.

#48 gladiator

gladiator

Forumist

• Membru
  • 19 posts

Posted 13 January 2011 - 15:17

Da,probabil ca ai dreptate,am crezut ca cei care spuneau ca si l-au montat singuri pot sa ma ajute dar ...:scarpin:

Edited by gladiator, 13 January 2011 - 15:17.

#49 Raresh20

Raresh20

Forumist

• Membru
  • 443 posts
  • Din:Cluj
  • Model:Aveo
  • An:2oo8
  • Nr. Inmatr.:Made in Romania

Posted 13 January 2011 - 15:51

Dai search, exista vreo 5 topice in care vorbesc cei care si-au montat scut pe Cruze.
Search-> scut cruze-> aria chevrolet-> find

#50 roiban

roiban

Forumist

• Membru
  • 18 posts
  • Din:Craiova
  • Nr. Inmatr.:DJ 24 RAU

Posted 23 January 2011 - 19:43

Salut. Eu mi-am luat scut metalic de la Odorheiu Secuiesc cu 280 lei + 45 transportul. Mi la-am montat singur in curte folosind cricul. S-a montat usor si nu a fost n evoie sa dau aparatorile de plastic jos. Am bagat mina prin toate gaurile de acolo pina i-am dat de cap. Succes la montaj.

#51 gladiator

gladiator

Forumist

• Membru
  • 19 posts

Posted 23 January 2011 - 22:34

Multumesc ,asa o sa fac si eu doar sa se mai indrepte putin timpul.

#52 roiban

roiban

Forumist

• Membru
  • 18 posts

Posted 30 January 2011 - 10:42

As vrea sa stiu cite ceva despre folie pe geamuri. Ma bate gindul sa pun pe luneta si geamuri spate. Este legala folia, voi avea probleme cu politia si ITP-ul? Am vorbit cu mai multi si parerile sint impartite, unii zic ca e voie, altii nu. Cam ce ma sfatuiti?

#53 Johnny_L

Johnny_L

Forumist

• Membru
  • 110 posts
  • Din:Sibiu
  • Model:Aveo sedan 1.4 16v gpl BRC 24.11
  • An:2008

Posted 30 January 2011 - 22:07

Tu cam ce parere ai despre cei care au folii pe geamuri si nu vezi nimic prin geamurile lor (sa te asiguri cand iesi dint-o curte in strada sau cand rulezi in spatele unuia din asta si ar fi bine sa vezi si tu in fata daca vine ceva sau nu) ?

#54 Axel7

Axel7

Forumist

• Membru
  • 421 posts
  • Din:Calarasi
  • Model:Spark 1.0L
  • An:2007
  • Nr. Inmatr.:evident

Posted 30 January 2011 - 22:23

Da, asta era problema. Dar daca ai o dubita in fata, ce faci?
Foliile sunt legale 100% pe spate. Acum, din cate stiu, pe fata nu mai ai voie deloc.

#55 roiban

roiban

Forumist

• Membru
  • 18 posts

Posted 31 January 2011 - 11:01

Aveti dreptate cu vizibilitatea la iesiri din curte sau la masina din fata. Dar cind ai nu o dubita, ci un TIR in fata cum este, ca nu vezi nimic si te mai si enervezi ca nu poti depasi. Parca mergi in spatele unui zid. Parerile sint impartite. Cred ca o sa-mi iau perdelute pt. luneta-usi spate da alea originale sint scumpe rau (680 lei). Plus ca nevasta zice ca nu mai sint pustan sa pun folie.

#56 Mircea

Mircea

... cel Batran sau Taticu lu' Stefan cel Mare

• Super Moderatori
  • 10397 posts
  • Din:Buftea
  • Auto:Chevrolet/Peugeot
  • Model:Spark 0.8 i/301 1.6hdi
  • An:2007/2014

Posted 31 January 2011 - 11:15

Avem topic separat pentru folii, discutati acolo!

#57 Lacy K

Lacy K

Forumist

• Membru
  • 38 posts
  • Model:Cruze 1.8LS+
  • Nr. Inmatr.:TM .. LDS

Posted 04 February 2011 - 00:12

Am gasit un site unde sunt si niste preturi la accesorii....
http://www.koreanaut...roducts_id=3944

#58 alexandruene

alexandruene

Forumist

• Membru
  • 1 posts
  • Din:bucuresti
  • Auto:chevrolet
  • Model:cruze

Posted 13 February 2011 - 17:56

Salut all, vreau sa imi schimb si eu stropitorile de apa la un Chevrolet Cruze dar vreau sa fie cele care fac acea ,, patura de apa'' pe parbriz. Cele de la insgnia sunt prea mari in diametru si nu vreau sa sa fac gaura mai mare in capota, mi e sa nu sara vopseaua.Daca imi poate da careva un sfat, cam de la ce model sar potrivi.Cele actuale au un diametru de cam 12 13 mm. Sau poate a facut unul dintre voi schimbare si ma poate ajuta si pe mine.Bafta

#59 Saproo

Saproo

Forumist

• Membru
  • 3 posts
  • Din:Bucuresti

Posted 09 April 2011 - 13:06

Am montat scut pentru Cruze + kit accesorii scut + antifurturi roti (510 lei). Total 590 lei (80 lei manopera) la service-ul GTT.

#60 Saproo

Saproo

Forumist

• Membru
  • 3 posts
  • Din:Bucuresti

Posted 20 April 2011 - 19:40

Am montat scut pentru Cruze + kit accesorii scut + antifurturi roti (510 lei). Total 590 lei (80 lei manopera) la service-ul GTT.
Covorase originale cauciuc pt. Cruze - 170 lei de la DIBAS

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users