Jump to content
Sign in to follow this  
mr_

Imi Sare De Pe Gaz Pe Benzina Singura!

Recommended Posts

Salut. Ma dispera vechea problema care se pare ca nu mai scap de ea. Dupa aproximativ 50km imi sare de pe gpl pe benzina, la fiecare scadere de turatie sau la accelarari mai bruste. Imi sare, incearca sa revina pe gpl ceva nu ii permite iar dupa o perioada revine pe gpl pana la urmatoarea intersectie. Am schimbat urmatoarele: kitul din plaman( membrane, garnituri....) filtre electrovalva... calculatoare gpl( toate 4)butelie gpl cu tot cu electrovalva..am fost la un service gpl si nu au gasit nimic pt ca nu a mai facut cand am ajuns acolo( au spus ca doar asa vor depista) ce ar putea fi?Cielo 2006 instalatie Lovato din fabrica

Edited by Cosdany

Share this post


Link to post

Senzorul de temperatura de pe plaman?

Share this post


Link to post

Are asa ceva?

Plamanul este lovato rge 92

Share this post


Link to post

La a mea avea, și comanda trecerea de pe gaz pe benzina și invers la oa anumita temperatura. Dacă are un fir pe plaman sunt șanse sa fie ala.

La mine cu el scos trecea pe benzina, și cu firul în scurt pe gaz. In cazul meu sonda era buna, trecea pe benzina pentru ca vaporizatorul îngheța...

Edited by mr_

Share this post


Link to post

Nu are decat 2 fire care vine la bobina

Un senzor e sigur, pe timp de vara daca sta masina in soare mai mult timp cum plec incepe sa treaca singura pe benzina

Share this post


Link to post

Buna, am un Sandero stepway, cumpărat din reprezentanță acum o luna, de o săptămână a început să-mi sară în mers de pe GPL pe benzină, care ar putea fi problema? (Instalație GPL direct din fabrică) e inadmisibil ca la 5000 de km să am aceste probleme...

Share this post


Link to post

pai mergeti cu ea la garantie. scoate vreun sunet cand trece? ca e posibil ca instalatia sa aibe vreun senzor de soc, in caz de accident, sa opreasca gazul.

dar mergeti la garantie, ca altfel, daca umblati la ea, pierdeti garantia.

Share this post


Link to post

Tot posibil ar fi sa "citeasca" aiurea niste parametri ( temperatura, in particular). 

Musai garantie in cazul asta, nu are niciun sens sa o iei la nimereala !

  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...