Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

Oltcit 4x4

Recommended Posts

cine stia ca exista.. eu unul nu, stiam de dacia dreak 4x4, facute pt armata, pe vremea impuscatului...

dar uite ca s-a "fabricat" si un oltcit..

poze multe pe pagina 2-a a topicului asta.. chiar si un filmulet cu bestia in acctiune

 

http://www.dtrn.ro/forum/viewtopic.php?t=818

Share this post


Link to post

Masina aia am vazut-o pe viu! Acum 3 ani, la Sinaia, intr-un septembrie. Am crezut ca este vreo facatura, dar acum nu mai cred ... Singurul lucru diferit fata de cea din poze este ca avea o husa pe roata de rezerva si avea cauciucuri off road adevarate.

Share this post


Link to post

Nu mi-a venit sa cred ce am vazut... Oare de ce nu s-au produs mai multe Oltcit 4x4... ma gandesc la pasionatii muntelui.. cred ca e super ideea.. o masina cu dimensiuni mici cu capacitati 4x4 reale... :lavolan:

Share this post


Link to post

Uite ca pe asta nu o stiam. Vazusem Oltict Cabrio dar pe asta nu :)

Share this post


Link to post
Oare de ce nu s-au produs mai multe Oltcit 4x4...

 

Pentru ca traim in Romania, unde o idee buna este sortita din start esecului (vezi cazul Lastun). Si daca ar ajunge in sfarsit pe linia de productie are hibe de nu-ti mai vine sa arunci banii pe fereastra.

Singurul autoturism offroad romanesc cat de cat serios e Aro 244. Aro 10 nu prea il recomanda lumea, asa ca...

Share this post


Link to post

Eu am vazut prin bucuresti si un golf 2 (sau 3 nu mi-am dat seama exact) modificat, suprainaltat (gen jeep) si.. de vanzare :)

Pasiunile astea extreme.. nasc uneori monstrii.

Share this post


Link to post

Nu este modificat. A fost un model de sine statator de Golf 2. Se numea Country

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...