Jump to content
Sign in to follow this  
tkd29

Opel Vectra B 2.0 Tdi Vs Skoda Octavia

Recommended Posts

Ma tenteaza unul din cele doua modele , ambele diesel , an fabricatie 2001 si nu ma pot hotara, pana acuma cel mai tare imi face cu ochiul Vectra, iar prietenei mele Octavia.

Care credeti ca merita cel mai mult? Si cam care ar fi raportul de preturi la intretinere ?

Share this post


Link to post

In principiu cel mai mult cred ca merita prietena ta! :D

Eu cred ca Vectra fiindca este mai fiabila decat Skoda desi sunt ambele ca zic asa... nemtzesti.

Este ca si cum ai face comparatie intre Opel si Volkswagen Passat, insa desi Skoda este platforma VW nu cred ca e fiabila ca un VW.

Opelul e mai fiabil si motorizarea e mai buna, piesele sunt un pic mai ieftine... ce sa zic? Ia-ti ce-ti place!

Masina o s-o conduci tu, nu prietena ta!

De multe ori fetele ne induc in eroare!

Eu zic sa ei Opelul! Si mai confortabil, si mai fiabil, si neamtz % la %.

Eu unul as alege Opel!

Succes la cumparaturi!

Share this post


Link to post

Pana la urma am convertit-o si acuma ii place si ei Vectra :) ) , dar ma gandeam la fiabilitate si costurile de intretinere.

Share this post


Link to post

Si eu tot Vectra as alege... este superioara Octaviei la toate capitolele (confort, design,motorizare). De fiabilitate nu stiu ce sa spun .. am inteles ca la Skoda ar fi totusi mai multe probleme si service+piese mai scumpe...

Share this post


Link to post

Daca tii la service-ul de firma, la Skoda te indoaie. Altfel la Opel gasesti si piese mai ieftine si service ieftin. Parerea mea=>OPEL!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...