Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Help Cu Registrul Comertului

Recommended Posts

Dragii mei, help. Trebuie sa merg la Registrul Comertului sa inchid un punct de lucru si sa deschid altul. Am teancul de acte cerute (s-a mai dus cineva inainte si mai trebuiau, acum sunt toate, sper). Dar, nu radeti de mine, nu stiu unde sa ma duc si ce naiba sa fac: la sediul de la Romexpo? La cel de la Marasesti? Acolo ma indruma cineva, sau cu Dumnezeu inainte? Inca o data va zic, nu radeti de mine, nu am avut vreodata tangente cu asa ceva si sunt total paralel (si speram sa raman asa...).

 

Multumesc anticipat pentru orice sfat din experienta voastra...

Share this post


Link to post

Pai tu tot lucrezi pe langa Marasesti (Unirea). Du-te intai acolo!

Share this post


Link to post

M-am tot informat... Stiu site-ul, sunt calare pe el de 2 zile... Pana la urma ma duc dimineata peste ei...

Share this post


Link to post

Viper trebuie sa te duci la Romexpo...sunt acolo ghisee pt. depunerea actelor. dar trwebuie la Romexpo

Share this post


Link to post

Scuze daca sunt Off Topic, dar, eu, in cazuri similare, ma duc la o tanti notar, face ea toate actele, eu semnez, ii dau banutii si ma cheama in cca. 10 zile dupa actele de la Registrul Comertului.

Si nu ies cu mult mai scump decat daca as merge eu sa-mi fac toate actele la Registrul Comertului.

Sa nu mai vorbim de economia de timp si nervi.

 

Poate gasesti o persoana / firma care ofera astfel de servicii si prin zona ta. Merita !

Share this post


Link to post

Civilizat adica european, este intr-adevar sa mergi la notar sau avocat si sa-ti faca ei actele. Numai ca te costa cu cca 4-5 milioane mai mult (in cazul infiintarii unei firme noi, de exemplu) decat daca te duci personal la registru. Cel putin asa este pe la noi.

Share this post


Link to post

La ROMEXPO. Si eu am de facut ceva asemanator, prelungire contract sediu si schimbare administrator si ma ajuta o cunostinta mai "versata". Mi-a spus ca se duce cu actele la ROMEXPO, eu a trebuit sa fac doar o declaratie la notar si un specimen de semnatura si pentru asta mi-a luat 1.000.000 rol. Cine stie cat ar costa daca ar face toate operatiile notarul. In Bucuresti e jecmaneala mare.

Share this post


Link to post

Offf, speram sa scap macar cu sediul de la Marasesti... Iar la Romexpo trebuie sa ma duc devreme... Offffffff...

Share this post


Link to post

Cel mai ieftin iesi cu un avocat stagiar :)

La Marasesti doar eliberari certificate constatoare, rezervari nume firma, termene de judecata la mentiuni si constituiri.

Dosarele se depun doar la Romexpo. (am vazut ca ai aflat de fapt :) )

Share this post


Link to post

E intr-adevar jecmaneala mare in Bucuresti.

Eu din cate mi-aduc aminte, diferenta de bani pe care am platit-o a fost nesemnificativa - nu sunt absolut sigur, dar era vorba de cateva sute de mii ROL; daca nu cumva am platit doar redactarea si legalizarea actelor aditionale (pe care oricum le platesti chiar daca mergi personal la RC, la Biroul lor de asistenta unde intocmesc ei aceste acte).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...