Jump to content
Sign in to follow this  
body

Seat Cordoba

Recommended Posts

Ii place Daewoo , are din 1998 Cielo , dar vrea si altceva !El vrea sedan , deci Yarisul pica.Corrola este mai scumpa de atat , de altfel si eu sunt fan japoneze dar...nu prea se incadreaza in buget cum de altfel nici la mine nu s-a incadrat si a rezultat Kalos!

Repet a fost refuzat la lesing pe motiv de varsta , deci orice masina pe leasing este exclusa!

@Tommy Mersi! :) >-

Edited by body

Share this post


Link to post

@body: cati ani are si la ce firma de leasing a incercat? maica-mea la 60 de ani a luat leasing fara pb...

Share this post


Link to post

Are 64 de ani , a iesit la pensie anul trecut dar inca lucreaza cu contract de munca pe perioada nedeterminata.

Am fost la BCR Leasing si Volksbank , dar o cunostinta ne-a zis ca nu are nici o sansa la nici o societate "mai cunoscuta " de leasing .

Edited by body

Share this post


Link to post

Noi am luat la VBL. Se poate sigur! Cel mult ii face o asigurare de viata cesionata firmei de leasing...

Share this post


Link to post

Spuneai ceva la inceput de Hyundai si taxe vamale. Pentru noul Accent taxele vamale sunt 0%. Vezi aici.

Share this post


Link to post

A specificat pe undeva si ca nu vrea masina facuta in Turcia!

Share this post


Link to post

Pe mine nu ma deranjeaza :D Cat trebuie adaugat ca sa iasa pretul TTI?

Share this post


Link to post

Ar fi cam asa: 19% TVA si 3% paca accize.. deci un 22%.

Pentru versiunea 1,6 FULL, cutie manuala ar fi DDP-ul 13298 E, pentru 1,4 FULL 11956E si pentru Diesel 1,5 FULL 13115E

Este pe acolo si o lista cu preturile reviziilor pentru benzinare si diesel pana pe la 120 k km.

Share this post


Link to post

10x :)

Dieselul e tentant.

Share this post


Link to post

tot clio e cea mai buna afacere... la 9k e full. sau 1.4 16v la 10k

sau clio 3 care apare acusica dar nu se stiu preturile inca...

Share this post


Link to post

Afara e destul de scump Clio 3 (intre 12.000 si 22.000 TTI). E mai scump decat Grande Punto, care mi se pare mai reusit la design, si are si diesele mai puternice. (JTDM 130CP e 19.000E full option, inclusiv ESP si alte alea)

Share this post


Link to post

Nu vreau sa fac un nou topic si de aia adaug aici!

Am vazut vineri (adica era expusa) Mitsubishi Lancer , motor 1600 benzina la CIP in jur de 10.500.

Masina e Made in Japan iar de la dealer mi-au spus ca ar merge leasing la BCR chiar pe numele tatalui meu cu avns 50%.

Avansul nu e o problema dar nu stiu nimic legat de costurile de intretinere a unei Mitsubishi in Romania.

Aveti vre-o idee de masina si de costurile intretinerii la noi ?

Multumesc

Share this post


Link to post

Masina o fi facuta in japonia, insa motorul e mercedes. Si nu e chiar unul top, are doar vreo 95CP, cam putin pentru un 1.6 16V actual.

Eu am facut testdrive cu ea. Nu rupe asfaltul, insa se tine bine pe drum, e confortabila si silentioasa. Probabil ca ai sa vezi si tu asta la testdrive :)

Din pacate nu am idee care-s preturile la intretinere.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...