Jump to content
Sign in to follow this  
dannyluy

Probleme-plastice

Recommended Posts

La voi trosnesc plasticele din interior ???!!!!

Share this post


Link to post

Si mie. :wallbanger:

Share this post


Link to post

eu dau muzica tare si ma fac ca n-aud nimic! :lavolan:

Share this post


Link to post

La mine nu troznesc . La voi vedeti ca aveti o mica diferenta intre versiunile E / , e/AC si SE , SE Power ... + ABS , ca si intre Tico cele care au fsot ieftine si SX-uri . Sunt alte plastice , unele mai tari si proaste , altele mai moi si cauciucate . Ele de obicei troznesc la ranforsari ale caroseriei , mai ales cele din bord si de pe usi . Puteti unge cu ulei siliconic suprafetele vizibile , iar cele ascunse ... bagati silicon sanitar pe sub ele , si nu se vor mai misca . Oricum aproape toate masinile de prin Romania au greierasi ... probabil ca sa nu adormi la volan . Am auzit ca si gropile tot de asta sunt ... pentru a mentine activa atentia soferului ... :P

Share this post


Link to post

De acord cu cele de mai sus mai putin folosirea siliconului sanitar la masina. Din cate stiu, ataca vopseaua, plus ca, o perioada, s-ar putea sa miroasa destul de nashpa in habitaclu. Adica, atat de nashpa ca o sa va usture ochii.

Zic si eu... ca fost propietar de dacie si luptator impotriva zgomotelor neplacute si a puhoaielor perfide de H2O care penetrau pe cai obscure in habitaclu. :tongue:

Share this post


Link to post

Scartaie...mai ales placa din spate,dar o rezolv eu!

Share this post


Link to post

multumesc pt. sfaturi !

Share this post


Link to post

se aud tot felul de zgomote, plastice baniesc din moment ce ele devin chiar enervante pe masura ce creste temperatura exterioara.

cu timpul te inveti cu ele, in cazul in care nu te-ai invatat inca. eu am trecut de faza de acomodare cu toate ca la inceput nu pricepeam nimic din concertul plastic oferit gratis la E -ul matizului meu.

probabil exista diferente si la plasticuri, asa cum unul dintre prietenii nostrii spunea mai sus.

solutii ar fi mai multe, dar daca te apuci si vezi la cate mai ai de intervenit, te apuca nervii si o lasi asa.

in loc de silicon poate ai gasi niste burete mai tare sa-l indesi sau poate chiar polistiren, cu conditia sa nu se vada

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...