Jump to content
Sign in to follow this  
expero 16V

Chevrolet/Daewoo Lacetti

Recommended Posts

Pai deja sunt destule pe strada... Sincer, imi place mai mult Kalos in 2 volume, un pic "aranjat"!

Share this post


Link to post

E beton. Mi-as lua unul, are aer sportiv. Cu o motorizare ceva mai acatarii decat 1.6-le ala ar fi si mai si.

Share this post


Link to post

Funduletzul mi se pare senzational, in fata e prea Daewoo (coreean) dupa gustul meu ... si intr-adevar, daca ar fi un pic mai vinjos motorizat ar fi mishtoaca masinutza ...

Share this post


Link to post
Pai deja sunt destule pe strada... Sincer, imi place mai mult Kalos in 2 volume, un pic "aranjat"!

Cum il poti compara cu Kalos ca ala zici ca e neterminat.Lacetti e mai nervoasa si daca ti-l personalizezi un pic cred ca-i oftici pe astia cu corrado si calibra.Si zici ca-s multe pe strada?Ca eu n-am vazut sau n-oi fi fost atent.

P.S.:Are vreo legatura cu Lanos??ca parca aduce vag...

Lanos se mai face?sau cat e unu' sh?

Share this post


Link to post

Pai parca are unu de 1.8l si 122 de cai . Mai mult cred ca nu are rost in tara cu vit.max. de 90 .

O sa iau unul cand ... se va fabrica la Craiova . :D

Nici cu Kalos-ul nu te faci de ras dar parca mai bine ar fi sa fie facut tot la Craiova , adica la un prret mai mic si fara suprataxele tipice Romaniei .

Share this post


Link to post

Pai il pot compara (nu ca nu-mi place Lacetti) pentru ca am vazut una bucata Kalos rosu in 2 volume (adica fara popou) tunat un pic, arata superfain! Chiar ma gandeam ce e masinutza aia si am ramas placut surprins cand m-am apropiat...

Share this post


Link to post

Are rost, stai linistit. Senzatia e alta si la 90 km/h. Nu trebuie sa il fortezi la max ca sa simti ce ai sub capota.

 

Pai parca are unu de 1.8l si 122 de cai . Mai mult cred ca nu are rost in tara cu vit.max. de 90 .

O sa iau unul cand ... se va fabrica la Craiova . :D  

Nici cu Kalos-ul nu te faci de ras dar parca mai bine ar fi sa fie facut tot la Craiova , adica la un prret mai mic si fara suprataxele tipice Romaniei .

Share this post


Link to post

O rudă are Kalos în 3 volume, adus din Coreea şi nu prin importatorii din .ro. Vreau să zic c-arată mult mai bine decât ce se plimbă pe drumurile noastre: are ornamente frumoase, bull-bar, geamuri ionizate, iar instalaţia audio e compusă din casetofon + cd-player cu mp3 ! E frumuşel, mie mi se pare mai reuşit decât cel hatch-back.

 

Iar la Lacetti am văzut aseară reclamă la TV. Frumuşel, dar nu mă atrage designul: prea se amestecă în restul maşinilor de producţie recentă. M-am săturat, toate sunt atât de rotunjite, seamănă Golf 5 cu Mazda cu Lacetti cu Seat cu ... naiba să le ia. Nu mai are nimeni curaj să facă o desţelenire din normele astea de design. De-aia îmi place mie Espero, că nu seamănă cu prea multe alte maşini (doar Citroen BX, că deh, e proiectat tot de Bertone :P ).

Share this post


Link to post

Este un "propitar" de Lacetti in forum !!! :D

Sa-i dam cuvantul (sau sa-l rugam sa-l ia)

Ce zici ECO83 ca tare suntem curiosi de masina !! (sper ca nu esti ca mine conducator de aia noua numai sambata si duminica :oops: )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...