Jump to content
Sign in to follow this  
OvidiuDanut

Achizitie Cielo Std Ac Lpg!

Recommended Posts

Salutare, dupa o indelunga comparatie intre Logan 1,6 MPI si Cielo cred ca in curand o sa-l iau pe cel din urma. Ce as vrea sa va intreb este daca mai se produc modele cu motor DOHC 16 valve? Sau mai insel eu si nici nu exista pt Cielo asa ceva? Si inca ceva, se merita diferenta de aproximativ 800-900 de euro pana la un Executiv?

Share this post


Link to post

Pai, s-a discutat asa:

 

Cielo Standard nou cu GPL

Cielo Euro 3 versus Logan 1.6

 

Conform http://www.rodae.ro/modele/cielo/tehnic.php, motorul montat in prezent pe Cielo (cel Euro 3) este 1,5 SOHC MPI. Executive vine in 3 variante, n-ai specificat pe care o urmaresti; cel plus are jante de aliaj, cel LPG are instalatia deja montata.

 

Toate Exe au in plus fata de standard: inchidere centralizata, toate geamurile electrice, dezaburire cu temporizare, turometru si avertizoarele de centura si usi/portbagaj deschise, boxe pe spate, radiocasetofon, scaunul cu reglare manuala, oglinzi cu reglare din interior, antena automata. Sunt multe care se pot adauga ulterior si pe standard, la un cost total mai mic de 900 euro, dar fara a socoti timpul necesar montarii, manopera, posibilele incompatibilitati. Eu as zice ca merita luat cu toate direct din fabrica.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...