Jump to content
Sign in to follow this  
Mariwoos

Caut Un Font

Recommended Posts

Ce font imi trebuie sa pot scrie ca la casa de marcat, gen bonuri de bemzina etc...? :)

Share this post


Link to post

Acest forum nu incurajaza infractiunile de nici un fel, asa ca nu cred ca e porivit acest topic...si nu spune ca nu vrei sa faci manevre :mrgreen:

Share this post


Link to post

Loool ... poate vrei sa te invatam de unde procuri si hartie pentru falsificat banii ... nu? :D :P :)

Edited by lordcalibras

Share this post


Link to post

Casa de marcat foloseste imprimante matriciale, cu fonturi din ROM ... deci, ca sa tiparesti cu fonturi d-alea, iti trebuie o imprimanta asemanatoare :P

 

Pentru carduri, cecuri ... sunt variante ale fonturilor OCR / OCR A / OCR A Extended.

Share this post


Link to post

Voua vi s-a urat cu binele ce puii mei e asta!?!?

Share this post


Link to post

Am scanat niste dolari ca sa fac niste flayere promotionale in cadrul unei campanii de publicitate asta insemna ca am facut ceva ilegal?? Omul a spus ca are nevoie de un font ca cel de pe facturi nu ca sa faca facturi...

Share this post


Link to post

Ai incercat sa-i prelucrezi cu Photoshop CS 2 ? > :) cine stie ... cunoaste !

Share this post


Link to post

Si daca tot nu stergeti sau inchideti discutia, ma bag si eu: am imprimanta matriceala acasa :->

Edited by mike.omega

Share this post


Link to post

Nu era atunci CS 2 dar cu photoshopu l-am "gâdilat" putin si in locul presedintelui am pus un arlechino ca sa nu fie identica fata cu cea a dolarului...oportunisti s-ar fi gasit... :) )

gata offtopic :o fftopic:

Share this post


Link to post

Nu e acelasi ROM... iar Photoshop CS 2 are integrate functii care previn manipularea pozelor de bancnote, scanate. Big Brother in toata regula !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...