Jump to content
Sign in to follow this  
radus

Group Buy Anvelope

Recommended Posts

As vrea sa stiu daca este cineva interesat de a face un group-buy pentru niste anvelope vara sau all-season (de fapt se poate alege orice fel de anvelope, si de iarna da' banuiesc ca nu vrea nimeni). Cei de la care as vrea sa cumpar sunt APCO si sunt distribuitori Vredestein (pot aduce si Dunlop/Pirelli dar am inteles ca cele mai bune preturi le au la Vredestein). Am vorbit cu ei si am inteles ca vor oferi niste reduceri daca ne adunam mai multi. Ca preturi am inteles ca sunt similare cu cele de pe www.cauciucuridirect.ro. Pe site-ul lor (www.apco.ro) se gasesc anvelope dar fara preturi. Daca vreti sa aflati pretul pentru o anumita anvelopa ca sa vedeti daca va convine (acolo veti afla pretul fara reducere) sunati la 317.03.72 sau 317.03.73. As vrea sa ne hotaram repede ca vine caldura si am nevoie de gume de vara.

 

Fiecare poate alege orice marca/model/dimensiune de anvelopa

 

APCO asigura si montaj + echilibrare.

Anvelopele pe care le vreau eu (Vredestein HI-TRAC 205/55/R16H) sunt 288RON. (la cauciucuridirect sunt 310RON). Pe de alta parte, SPORTRAC2 si ULTRAC de la vredestein sunt mai scumpe decat pe cauciucuridirect... deci se pare ca depinde de model.

 

Cine e inscris pe vwforum.ro poate scrie aici. Cine nu, scrie aici si o sa unesc eu listele.

 

Deci, sa incepem lista:

 

1. radus - Vredestein HI-TRAC 205/55/R16H

Edited by radus

Share this post


Link to post

Yce sper sa iti gasesti parteneri!

 

 

Bagati-va oameni ca oferta e serioasa,eu nu am nevoie de anvelope,as fi luat si eu,dar am deja si sunt noi.Am vredestein H-Track 185/60 r14 ,care merge perfect pe Cielo Executive.. :lavolan:

Share this post


Link to post

Ma intereseaza un set de cauciucuri de vara Vredestein HI-TRAC

205/60 R15 91H (270,6 RON/buc pe cauciucuridirect.ro). Am sunat si mi-au dat un pret de 73 euro la zece bucati cumparate (cam 265 RON). Nu mi se pare mare scofala...

Share this post


Link to post

cum adica la zece bucati? Si la 4 bucati cat? Intr-adevar, in cazul asta nu e mare diferenta (ma rog, fata de cauciucuridirect mai e inclusa si manopera da' oricum...).

Share this post


Link to post

Exact asa cum am scris, le-am explicat ca vom cumpara mai multe bucati (zece minimum, sa zicem) si mi-au dat pretul de mai sus.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...