Jump to content
Sign in to follow this  
Leutzu

A fost odata....

Recommended Posts

...un Tico preparat pentru off-road...

Share this post


Link to post

-Alx, Alx! am strigat eu înmarmurit de emotzie. Tu esti, în Tico si carne? Pai unde este Loganul tau multilaudat?

Share this post


Link to post

-Mi l-au luat sa-l foloseasca la ultimul film cu Vin Diesel, spuse Alx... este mult prea buna pentru tara noastra si vor sa-i interzica vinzarea aici, nu suntem demni de Logan...

Share this post


Link to post

Si asa s-a nascut legenda lui LOGAN , barbat cu pieptu' de tabla prost ambutisata ...

Share this post


Link to post

dar scaldata in noul sistem de cataforeza de pe meleagurile argeshene...

 

ehehe, dragii moshului, si loganu' nu mai vine... odata!!!

Share this post


Link to post

si uite asa au trait fericiti pana la adanci batraneti...

Share this post


Link to post

...puse zeu virgula sub tz...

Share this post


Link to post

si când vru sa puna punctul la litera i îsi dadu seama ca soarele era...

Share this post


Link to post

muuult sub orizont...

Share this post


Link to post

... si-atunci se hotari sa aprinda LUMINA ! Acea forma de absolut... si anume, becul din plafon...

Share this post


Link to post

si revelatia starii de fapt, a vietii acesteia fara rost i se descoperi imediat în fata ochilor mintii (Ajna cackra).

- Evrika! exclama furtunos de fericit. Apoi se opri brusc deoarece întrebarile fundamentale ale vietii îi aparura din nou în minte:

- Cine sunt eu ? De unde vin ? Incotro ma duc ?

Share this post


Link to post

...si daca tot ma duc, am benzina pina acolo? Ma tine Maty?...

Share this post


Link to post

Nu, nu cred ca mai tine...ca e facut din bucati de romanasii nostri dragi :lol:

Share this post


Link to post

Sa iau un espero sau cielo sh? Mai bine nu... o bicicleta... si cum urc transfagarasanu'? si atunci ii veni ideea salvatoare ca un colac...

Share this post


Link to post

sa'shi ia o parapanta...dar acum aparu alta dilema..sa fie Ileana-leana-lenutza-nutza lazariuc, sau alta??...

Share this post


Link to post

... si atunci se hotari asupra Ralucai Sandu, ce avea sa il ajute sa treaca transfagarasanul, asa cum stie ea mai bine, adica...

Share this post


Link to post

bai deci eu inkid topicul asta...dk tu terminati pove asta mai repede...

Share this post


Link to post

pam-pam!

 

zeule, fa ce trebuie facut..

aceasta "distractzie" nu aduce nici o info utila ci doar aberatzii de libertate shi, in plus, papa spatziu pe server...

Share this post


Link to post

Va dati sema ce enervanta e chestia asta daca pe Zeu, care ingaduie multe , l-a enervat... :scaunlacap:

Share this post


Link to post

Cum arata, într-un final fericit opera comuna a membrilor respectuosi ai forumului:

A fost odata ca niciodata, pe un taram plin de vise si idealuri, o preafrumoasa fata care-si dorea o pisicuta albastra din tara fara început si fara sfârsit, o pisicuta nemaintalnita pana atunci, o pisicuta fermecata care avea ca principale calitati: lapte'n tzatze, frunze'n buze, pe unde ea calca, iarba nu crestea dar tare iubita de fata era...

Si fata noastra din poveste se hotari intr-o buna zi sa caute pe cel care avea sa-i spuna ADEVARUL despre viata aceasta, adevarul suprem si absolut, la care nu au acces decit cei care se integreaza in absolut. Si tot cautand ea,a ajuns la o garla unde s-a intalnit cu sarpele de apa (nu, nu cu pestisorul de aur) "Acum cum sa trec garla ?" gandi personajul nostru in timp ce sarpele se apropia sasaind "Maaaai preshioussssssss!" Si de fapt sarpele era rezultatul imperekerii lui ca si a lui GOLLUM, un hibrid apa-pamant care se hranea cu sangeeee, si cu pisicute fermecate si neascultatoare carora le facea ochi dulci, le seducea si le minca

Asa ca, pisicuta noastra albastra fu, într-un sfarsit, mancata!

Si-am încalecat pe-un scaun de Matiz si-am luat covrigu'n mina si tocmai ma pregateam sa semnalizez la stânga când, din fata mea, vijelios, uraganos, taifunos venea un Tico preparat pentru off-road!

-Alx, Alx! am strigat eu înmarmurit de emotzie. Tu esti, în Tico si carne? Pai unde este Loganul tau multilaudat?

-Mi l-au luat sa-l foloseasca la ultimul film cu Vin Diesel, spuse Alx, este mult prea buna pentru tara noastra si vor sa-i interzica vinzarea aici, nu suntem demni de Logan!

Si asa s-a nascut legenda lui LOGAN , barbat cu pieptu' de tabla prost ambutisata dar scaldata in noul sistem de cataforeza de pe meleagurile argeshene. Si uite asa au trait fericiti pana la adanci batraneti, puse zeu virgula sub tz si când vru sa puna punctul la litera i îsi dadu seama ca soarele era muuult sub orizont si-atunci se hotari sa aprinda LUMINA ! Acea forma de absolut si anume becul din plafon si revelatia starii de fapt, a vietii acesteia fara rost i se descoperi imediat în fata ochilor mintii (Ajna chackra).

- Evrika! exclama furtunos de fericit. Apoi se opri brusc deoarece întrebarile fundamentale ale vietii îi aparura din nou în minte: “Cine sunt eu ? De unde vin ? Incotro ma duc ? Si daca tot ma duc, am benzina pina acolo? Ma tine Maty? Nu, nu cred ca mai tine ca e facut din bucati de romanasii nostri dragi! Sa iau un espero sau cielo sh? Mai bine nu, o bicicleta si cum urc transfagarasanu'?”

Atunci ii veni ideea salvatoare, ca un colac, sa'shi ia o parapanta dar acum aparu alta dilema: sa fie Ileana-leana-lenutza-nutza lazariuc, sau alta??

Si atunci se hotari asupra Ralucai Sandu, ce avea sa il ajute sa treaca transfagarasanul, asa cum stie ea mai bine, adica Cu un joint...il purta virtual prin toata tara si dupa aceea frumosul nostru sfirsi intr-o clinica de dezintoxicare, viata fiindu-i ruinata...

 

 

THE END

Acum, sa hotarasca cineva cum sa se încheie si apoi pa si pusi...

Share this post


Link to post

Cu un joint...il purta virtual prin toata tara si dupa aceea frumosul nostru sfirsi intr-o clinica de dezintoxicare, viata fiindu-i ruinata...

 

 

[color="red">THE END[/color]

 

 

 

gata c'est fini...inchideti topicul...

Share this post


Link to post

Serioooos? N-ati auzit c-a-nnebunit LUPU'?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...