Jump to content
Sign in to follow this  
gabidana

Ulei Castrol Si Filtru -ulei Mann - Unde

Recommended Posts

Si eu zic ca Castrol Magnatec e ulei bun. Cat a fost masina in garatie toate schimburile periodice se faceau la Daewoo cu ulei agreat de ei. Vreo 3 ani de zile tot facea masina zgomotul ala care zic toti ca e "specific" masinilor Cielo in conditiile in care masina era noua. De cand s-a terminat garantia, masina merge pe ulei Castrol Magnatec si tacanitul de la motor a disparut complet. La 58.000 KM cat are masina acum merge perfect...

 

Castrol Edge a incercta sa puna cineva pe Cielo ? Din ce am citit eu pe site-ul celor de la Castrol, Edge e gama lor de varf si chiar sunt curios daca ne poate spune cineva daca se simte vreo diferenta intre Castrol Edge si ce a avut el inainte.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Ce Magnatec pui acum? 10W40? Edge cred ca nu o sa gasesti decat de la 5W40 "in sus". Nu stiu daca merita sa dai banii in plus pentru Edge. Si eu tot cu Magnatec 10W40 merg de vreo patru schimburi, fara probleme pana acum.

Share this post


Link to post

Ce Magnatec pui acum? 10W40? Edge cred ca nu o sa gasesti decat de la 5W40 "in sus". Nu stiu daca merita sa dai banii in plus pentru Edge. Si eu tot cu Magnatec 10W40 merg de vreo patru schimburi, fara probleme pana acum.

 

Si eu tot Magnatec 10W40. Prima data cand am bagat Magnatec a fost 10W40, si acum tot asa...am deja uleiul cumparat trebuie facut doar schimbul. Singurul lucru de care imi pare rau este ca n-am gasit Magnatec 5W 40 decat dupa ce l-am cumparat pe astalalt, dar si asa este bine. 10W este garantat pana pe la -18*C

 

Inainte ce ulei foloseai ? ca la mine am scris si mai sus...masina in garantie si se auzea zgomot de la motor. Acum de exemplu uleiul are aproape 11 luni si vreo 9000 KM si dupa cum se aude motorul credca mai ducea si vara asta.

Share this post


Link to post

Inainte foloseam Agip 10W40 "Synt"-ceva, nu-mi amintesc exact. Oricum de-a lungul timpului au tot schimbat uleiurile la revizii, de cand ma ocup eu de procuratul celor necesare am incercat si la piese si la consumabile sa pun ce trebuie.

Share this post


Link to post
Inainte foloseam Agip 10W40 "Synt"-ceva, nu-mi amintesc exact. Oricum de-a lungul timpului au tot schimbat uleiurile la revizii, de cand ma ocup eu de procuratul celor necesare am incercat si la piese si la consumabile sa pun ce trebuie.

 

Vedeti la Norauto pt filtru Man si Castrol

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...