Jump to content
Sign in to follow this  
degea

Bord Tico

Recommended Posts

Offtopic

Exista vreo sansa sa-mi trimita prin curierat iar eu sa le trimit banii prin ramburs?

 

Cel mai bine ar fi daca cineva s-ar duce sa-mi cumpere unul si sa-l trimita iar eu platesc taxele de transport si trimit banii inapoi cu ramburs, dar nu vreau sa fiu asa de comod si nici nu mi-as permite sa intreb pe cineva...

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

Cei din musetesti nu. Cel putin mie imi par genul care lucreaza intr-un garaj (maricel)fara contabilitate, genul de comercianti care nu-ti dau factura si care vor "banu jos". Nu cred ca s-ar complica cu rambursuri. Poti da totusi un telefon sa intrebi.

Share this post


Link to post
Cei din musetesti nu. Cel putin mie imi par genul care lucreaza intr-un garaj (maricel)fara contabilitate, genul de comercianti care nu-ti dau factura si care vor "banu jos". Nu cred ca s-ar complica cu rambursuri. Poti da totusi un telefon sa intrebi.

 

Am fost si eu azi sa intreb acolo pe musetesti,de un ceas pentru tico(kilometraj) si mi-au cerut 1500.000 pe el.Mi s-a parut cam mult.Stiti cam cat ar fi unul in magazin???

Share this post


Link to post

adezivul ăla se îndepărtează cu GAZ!!

extraordinar de uşor, de pe orice suprafaţă

numai să incerci întâi undeva pe dedesupt să nu lase urme

Share this post


Link to post

Am rezolvat altfel problema. Am degresat zona, am dat cu primer si am vopsit dreptunghiul acela in negru. Mie imi place cum a iesit. :) >-

 

Ce parere aveti?

 

post-1315-1148966557_thumb.jpg

Share this post


Link to post

o solutie buna , a iesit ft bine !!

Share this post


Link to post

In poza nu vad chiar cat de bine a iesit dar eu as vrea sa imi fac bordul in intregime negru fara sa dau 3 mil sa il cumpar de culoarea asta nou. Oare ar iesi impecabil si ar sta pe el vopseaua?

Share this post


Link to post

Incercarea moarte n-are :mrgreen: .Daca vrei sa te apuci vezi ca e un tutorial cu demontarea bordului .

 

inainte sa il vopsesti faci astea:

-il cureti bine

-dai cu smirghel de 600 sau 800 pe el (preferabil sa fie umed sa nu-l sgarie prea tare)

-degresezi bine

-dai cu primer pt plastic...Plastofix se numeste

-dai cu vopsea peste primer...binenteles dupa ce s-a uscat.

 

Se dau straturi subtiri de primer si vopsea de la 20-25 cm de piesa.

Ps:sa folosesti negru mat pentru a nu avea reflexii in parbriz.

 

Am vrut si eu sa mi-l vopsesc fiind foarte zgariat...dar lenea asta invinge mereu! :spumelagura:

 

Daca te apuci de treaba sa ne arati si noua poze cu ce a iesit.

Ar mai fi cate ceva de spus dar mai bine te documentezi cu google.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...