Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

2% Din Impozit Pentru Smurd

Recommended Posts

Poti sa ai si o luna lucrata! Din total impozit platit de tine, 2% dai la SMURD.

Share this post


Link to post

Da cineva un semnal din momentul in care se pot depune acele formulare? [-O<

Share this post


Link to post
Da cineva un semnal din momentul in care se pot depune acele formulare? [-O<
Da, voi posta eu la momentul potrivit. Formularele se gasesc pe net, dar le putem atasa aici tot la momentul potrivit. :thumbl:

Share this post


Link to post
Da, voi posta eu la momentul potrivit. Formularele se gasesc pe net, dar le putem atasa aici tot la momentul potrivit. :thumbl:

Multumesc foarte mult! Astept! :) >-

Share this post


Link to post

acum am dat de acest subiect si sincer chiar merita ajutati.. cei de la smurd din pctul meu de vedere sunt niste "ingeri" si cand spun asta ma refer la tot personalul ce este implicat in smurd tg mures. deci mai pe scurt ma bag si eu ... :)

 

Foloseste majuscula la inceput de fraza/propozitie. Este ultimul avertisment. :mda:

Edited by Mircea

Share this post


Link to post
Da, voi posta eu la momentul potrivit. Formularele se gasesc pe net, dar le putem atasa aici tot la momentul potrivit. :thumbl:

Vijelia, nu ne-ai uitat, da? :-?

Share this post


Link to post

Am vazut aseara la tv ca din cei 2% donati de bucuresteni pt Smurd s-a achizitionat o ambulanta complet dotata.

 

In sprijinul ideii,

 

"Primele rezultate nationale ale campaniei 2% din 2006

 

Informatiile prezentate in continuare au la baza informatii comunicate de catre Ministerul Finantelor Publice in data de 26 februarie 2007, ca urmare a solicitarii facute in baza legii 544/2001 privind liberul acces la informatiile de interes public.

 

Suma directionata in baza prevederii 2% din Codul Fiscal catre entitati non-profit este de 17 683 973 RON (aproape 5.3 milioane EUR).

 

Numarul contribuabililor care au optat pentru virarea sumelor este de 568 000. La un potential de 6,5 milioane contribuabili acesta reprezinta un procent de 8.6%.

 

Anul trecut au facut uz de prevederea 2% 145 000 contribuabili care au directionat aproape 4,5 milioane RON. Aceste cifre indica o crestere de aproape 4 ori fata de anul trecut.

 

Cele mai mari sume (peste 500 000 RON) s-au strans in judetele:

Bacau (595 103 RON)

Bihor (640 145 RON)

Brasov (590 608 RON)

Cluj (1 227 356 RON)

Gorj (530 577 RON)

Iasi (737 967 RON)

Mures (893 775 RON)

Sibiu (527 243 RON)

Timis (656 409 RON)

 

In Municipiul Bucuresti au facut uz de prevederea 2% peste 37 000 contribuabili, directionand 3 070 215 RON

 

Exista 6 judete in care peste 20% din salariati au facut uz de prevedere: Alba, Cluj, Harghita, Hunedoara, Mures si Salaj.

 

In 24 de judete intre 10-20% din contribuabili au facut un de prevedere.

 

Ministerul Finantelor Publice nu a putut oferi informatii despre organizatiile care au obtinut cele mai mari sume prin prevederea 2%.

 

Concluzionand exista o crestere spectaculoasa fata de primul an al aplicarii prevederii 1%, atat din punct de vedere al sumei directionate cat si al numarului de contribuabili care au folosit prevederea.

 

Speram ca aceste date sa va incurajeze in dezvoltarea propriilor campanii si in utilizarea transparenta si cu succes a acestei prevederi."

 

sursa: http://www.doilasuta.ro/rezultatenationale.htm

Share this post


Link to post

Formularul 230, in format PDF, pentru SMURD. 230.PDF

Fisierul se deschide cu Adobe Acrobat Reader, se completeaza formularul si se tipareste.

 

Datele de identificare pentru SMURD, le-am gasit la http://www.smurd.com/campanie2007/campanie.html

Edited by user

Share this post


Link to post

Date de identificare:

Societatea de Medicina de Urgenta si Catastrofa din Romania SMUCRCIF: 6669480IBAN: RO 55 RNCB 3600 0000 1018 0009 BCR - TG MURES

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

Deci este OK, postul meu anterior? :rolleyes:

 

...ma refer la datele de identificare pentru SMURD! Sunt OK?

Share this post


Link to post

Ultima suta de metri: ati depus?? Mai aveti cateva ore la dispozitie!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...