Jump to content
Sign in to follow this  
fschnell

Semnalizatoare Albe/negre Matiz

Recommended Posts

Nu am gasit pe forum asa ca m-am hotarat sa intreb:

de unde pot gasi/cumpara semnalizatoare albe sau fumurii pentru matizul meu si care ar fi pretul lor????

multumesc anticipat pentru raspunsuri :osanale:

Share this post


Link to post

Albe - merg de Solentza, fumurii - se modifica cele originale.

Share this post


Link to post

si cele de pe laterale de unde la iau???

Share this post


Link to post

el vorbea de cele din lateral ca merg de solenza... doar nu credeai ca merg semnale de solenza in bara la matiz.

 

si fumurii nu ai voie sa le faci.

Share this post


Link to post

ok dar totusi de unde pot gasi semale pentru bara albe?

Share this post


Link to post

Acum am vazut ca omu intreba de semnalizatoare , nu stiu de ce ramasesem cu inpresia ca era vorba de cele laterale. Oricum am vorbit pe messenger si ne-am lamurit ;)

Share this post


Link to post

Daca te uiti atent in topicul pe care tu tocmai mi l-ai dat scrie f f f clar semnalizatoare transparente TICO, ori eu am Matiz si nu cred ca se potrivesc cele de tico pe matiz

Oricum citisem deja si pe topicul acela si am discutat si cu Silviu despre semnalizatoare -> pt ca el spusese ca are dar m-am gandit ca poate mai cunoaste cineva sau mai sunt si alte oferte.

Inca o data multam tuturor celor care mi-au raspuns la intrebare si astept in continuare pareri/idei despre subiectul acesta, chiar si propuneri.

Share this post


Link to post

m-am uitat foarte atent pe topic si ultimul post e ceea ce cauti tu. Puteai sa continui acel topic. Ce idei iti mai trebuie? asta e tot. cumperi, prinzi cu 2 suruburi in bara si asta e tot. mare lucru ...

Share this post


Link to post

Semnalizatoarele de pe aripi sunt identice cu cele de la nubira numai ca cele din urma sunt albe deci...

Share this post


Link to post

am cautat si eu de Nubira 2 dar nu se gasesc. cica nu sunt nici la craiova. dar se potrivesc si cele de la Kalos model 2005. sunt identice cu cele de Nubira 2. adica albe. dar nu stiu unde se gasesc.

Share this post


Link to post

semnalizari si lampi negre mi-am facut eu si m-am saturat sa dau spaga asa ca sfat`ul meu , este sa o lasi cum ti-a dat`o fabrica si la semnalizari mi-am facut ochelari din autocolant

Share this post


Link to post

Urasc lampile cu ochelari, negre sau fumurii. Lasati-le domnilor cum vi le-a dat natura, ca sa fiti vizibili de catre ceilalti de pe sosea.

 

p.s. Accept filtre fumurii pe lampile de ceata la cei care au obiceiul sa umble cu ele aprinse pe vreme senina

Share this post


Link to post

Filtre fumurii la lampi de ceata-pai e ca si cum ti-ai prepara o masina sa alerge si dupa aia i-ai pune limitare la 80. Pai alea sunt facute special sa fie mai puternice cand ai nevoie. Ca merg diversi cu ele aprinse...n-ai ce sa faci decat sa mergi cu faza lunga in spatele lor (eu asa fac).

Share this post


Link to post

Intr-adevar cele de Solenza se potrivesc foarte bine la Matiz! .. Insa la cele din fata, eu unul nu sfatuiesc sa le modificati! Apar probleme ... Exista totusi, daca vreti neaparat, mai multe posibilitati de ale schimba aspectul: in primul rand se poate pune o folie care circula prin mai toate magazinele de specialitate. de diferite nuante si de diferite grade de luminozitate care se ataseaza pe plasticul semnalizarii. Cat despre semnalizari albe ... intrebati coreeni! ... Ei stiu mai bine!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...