Jump to content
Sign in to follow this  
dan_m

Caut un chat care sa functioneze in conditii vitrege

Recommended Posts

Dragi colegi, caut si eu un chat (pe un site ceva) care sa functioneze in conditiile in care nu am nici un drept pe computer (sunt cel mai banal user posibil) si am si proxy, firewall etc. Nu imi functioneaza nici un instant messenger si nu pot instala nimic pe computer. Asemenea, orice adresa de site care contine cuvantul "mail" in ea e forbidden. Daca aveti idei pls.

merci :compupunch:

Share this post


Link to post

hehe, welcome to the team...si eu caut asa ceva de mult timp, la noi nu merge decat meseneu si ala doar pe intern...asa ca nu esti singur. sanse nu prea cred ca avem ca ne lasa doar portul 80 deschis pentru extern si eu n-am gasit pina acum chat care sa mearga pe portul asta, doar 6667 si nu mai stiu ce porturi. o varianta ar mai fi tunneling-ul dar daca ma prind astia de la aiti mi-o iau...

Share this post


Link to post

incearca asta din browser:

 

http://chat1.kappa.ro/

 

Dar daca nu au vrut sa folosesti nici un chat cred ca au inchis si portul 6667. Totusi incerca.

Share this post


Link to post

nu merge nici un alt port decat 80-ul. Oricum nu vreau hackareli ceva. Nu sunt asa de disperat. Vreau doar sa pot vorbi cu vreo 2-3 persoane fara sa tot dau telefoane.

Share this post


Link to post

ia vezi www.sentimente.ro cu instant msg la mine mergea intr-o vreme ..Bey da' ai grija ca ce e acolo mai bine nu te baga decat la cunoscuti!! :) )))))

Share this post


Link to post

mah Casanova ce munciti voi acolo la B***, d-aia tot pica leul ca stati toata ziua pe sentimente, iubite si intilniri.ro...hihihi...d-aia ai tu un tonus asa bun... :wink:

Share this post


Link to post

NU stam mai parol ...Nu MAI stam ca avem de work si vezi ca leul s0-a intarit asta e problem acu ca sar astia de exporta pe noi !! :) ))))....Tonusul vine de la munci zau asa !....

Share this post


Link to post

Atunci aranjeaza si tu pls ca int-o anumita zi la toamna sa cada brusc dolaru si sa revina brusc a doua zi. Sa fie in ziua in care imi platesc eu taxa la fac (o am in $). Hai ca facem parte-parte castigul.

Esti primul pe care-l aud ca nu-i merge Y! messengerul. Pe www.price.ro au incercat destui sa-l inchida si n-au reusit. Eventual da un search p-acolo poate s-a schimbat treaba. Singura solutie era sa inchida tot netul, pt ca Y! nu se foloseste de un port specific. Daca afli cum s-a facut da chestia asta la secret pentru ca la noi la fac inca merge si nu s-a priceput administratorul sa-l inchida. Atata ne-a mai ramas.

Share this post


Link to post

1. deschizi un cont de hosting free pe undeva si pui acolo un applet sau un chat php/javascript.

2. daca nu ai rezolvat nicicum da de stire..

eu facusem mai demult un chat (nu l-am terminat nici azi), dar partea de baza e ok, adica poti vb.

a ramas neterminata partea de setari, status-uri, arhiva mesajelor si alte zeci de optiuni.

portul se customizeaza, face si broadcast daca vrei..etc...

Share this post


Link to post

nu merge yahoo messengerul de la yahoo de pe pagina?

exista undeva jos linkul webmessenger. Asta cred ca foloseste portul 80. Asa presupun cel putin si parca are si ICQ ceva asemanator.

Share this post


Link to post

Nu am acces total nici la net. Paginile care contin mail, messenger etc sunt "denied". Oricum nici nu ma gandesc la chat-urile clasice ca le-au prins in proxy sigur.

Share this post


Link to post

Incearca Skype www.skype.com

Functioneaza in cele mai dure conditi deoarece foloseste portul 80 ca alternativa de conectare.

YMSG se poate bloca extrem de simplu de un administrator de retea indiferent de server 2000, 2003 sau linux.

Share this post


Link to post
nu pot instala nimic pe computer.

Deci nu pot :?

Share this post


Link to post

Daca ai fi incercat sa vi cu el pe un CD ceva ca are 8.35M si ai fi incercat sa il lansezi pur si simplu ai fi constatat ca poti.

Deci il instalezi in prealabil acasa apoi il copiezi de unde s-a instalat pe un cd, pen drive ceva si il rulezi la servici.

Merge 100% rulat daca nu a fost instalat pe comp. respectiv dar nu am incercat si pe cont de USER ca mi-e lene si apoi nu este treaba mea.

Din pacate vrei mura in gura si nu vrei sa faci nimic, eventual sa iti scriem noi si mesajele tale si tu sa ne dictezi :lol:

Bafta!

Share this post


Link to post

Alo cxefaci mai ii dai omului un sfat sau ii faci salata !?!?!...Ce draq il mai ajuti daca i-o tragi in halul asta !!??...Laule !!!(raule adica):

Share this post


Link to post

SCUZE!!!

:oops:

Azi am vazut Loganul la un dealer Dacia si am venit nervos la munca ca nu am bani sa-l cumpar. Macar varianta aia de 5700.

:(

Share this post


Link to post

:) ))))...MIsto asta !!!!!...Ce culoare era !?!?..Auzi si nu te oftica prea tare lasa ca pana sa-ti vina randul ai avea timp sa strangi banutul!"))))

Share this post


Link to post

Era rosu (toreador sau pasion) si era varianta de top Ambition.

Langa ea era si un Clio si mie i s-a parut ca seamana foarte mult.

Delaerul este la piata 1 MAI si vinde si Renault si Dacia.

Un Vanzator de acolo mi-a spus ca pentru Ambition NU se mai primesc comenzi deocamdata in ciuda celor declarate la TV Antena1 TUCAShow de francezi aia.

Auzi ce zice dealerul: Domne ce vedeti la TV nu e oficial ce zicem noi este oficial NU primim comenzi revino.(romanisme ca la garantie)

Si aia de aseara de la TV erau Francezi si patroni pe acolo pe la Dacia.

Da cica daca vreau una mai de jos imi poate da.

Asta e.

Share this post


Link to post
Merge 100% rulat daca nu a fost instalat pe comp. respectiv dar nu am incercat si pe cont de USER ca mi-e lene si apoi nu este treaba mea.

Din pacate vrei mura in gura si nu vrei sa faci nimic, eventual sa iti scriem noi si mesajele tale si tu sa ne dictezi   :lol:  

Bafta!

Eu am intrebat daca stie cineva, daca nu merge si nici nu stii sigur asta e - astept alte solutii. Nu vad care e problema cu mura si cu dictatul. Nu am cerut nici una nici alta daca va uitati mai sus. :caaalm:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...