Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Parasolare

Recommended Posts

[color="darkred">VAXXi - am mutat aici discuţia despre parasolare, c-o dăduserăţi în diverse[/color]

 

...PS: Pentru un parasolar nu asteptam sa vina tocmai de la asiatici. Ma duceam la dezmembrari ca nu este o piesa care trebuie sa fie noua.

Apropos si eu trebuie sa imi schimb parasolarul pe dreapta, bine ca im-ai adus aminte. Am spar oglinda cu capatzina.     :oops:   Se mai intimpla !!!

Ce cap mare ai ! :)

Unul nou, d-ala cu oglinda, e vreo 450.000 lei! :shock:

Share this post


Link to post
Ai făcut un sondaj cam vag. Unele piese nu sunt fabricate decât de Daewoo Coreea (de exemplu mie mi-au trebuit parasolarele, şi le-am aşteptat pân' au venit de la asiatici, cu eticheta fabricii cu tot), deci nu prea ai de ales.

Niste parasolare mai mari, cu buzunare, plase, containere etc. ai vazut pe undeva in toata aceasta perioada. Eu as vrea sa le schimb pe cele originale cu ceva mai "generos" sa-mi pot pune portofelul, tzigarile si ochelarii intre parasolar si tavan ( NB. ochelari :shock: nu :coool: , din pacate ! )

Share this post


Link to post
Ai făcut un sondaj cam vag. Unele piese nu sunt fabricate decât de Daewoo Coreea (de exemplu mie mi-au trebuit parasolarele, şi le-am aşteptat pân' au venit de la asiatici, cu eticheta fabricii cu tot), deci nu prea ai de ales.

Niste parasolare mai mari, cu buzunare, plase, containere etc. ai vazut pe undeva in toata aceasta perioada. Eu as vrea sa le schimb pe cele originale cu ceva mai "generos" sa-mi pot pune portofelul, tzigarile si ochelarii intre parasolar si tavan ( NB. ochelari :shock: nu :coool: , din pacate ! )

 

Incearca la Sellgros, am vazut zilele trecute un suport care se prinde pe parasolar foarte fain. Are locase pentru pix, portofel...

Este made in china parca, dar mi-a placut... frumos executat..

 

Asa ca poti sa pastrezi si vechiul parasolar.

 

 

 

Share this post


Link to post
...PS: Pentru un parasolar nu asteptam sa vina tocmai de la asiatici. Ma duceam la dezmembrari ca nu este o piesa care trebuie sa fie noua.

Apropos si eu trebuie sa imi schimb parasolarul pe dreapta, bine ca im-ai adus aminte. Am spar oglinda cu capatzina.     :oops:   Se mai intimpla !!!

Ce cap mare ai ! :)

Unul nou, d-ala cu oglinda, e vreo 450.000 lei! :shock:

 

Da frate... m-am sfortzat sa scot nu stiu ce de la portiera cind reparam macaraua la geam si m-am sprijinit in 'prost' si am auzit un CrAncK !!!

 

... acum cranckul ala o sa ma coste dupa cum ziceai 450.000 lei dar sper sa reusesc sa schimb doar oglinda... SPER !!! :roll:

Share this post


Link to post

Parasolarele le-am comandat de noi pentru că: a) vroiam să fie noi, B) nu aveam chef de umblat pe la dezmembrări, c) vroiam să fie noi. Au costat şi ceva bănuţi, dacă îmi aduc aminte bine (a fost asta acum vreo 2 ani).

Ambele au oglindă, şi cel de pe partea mea (adică a şoferului, "care este") are şi o bandă de material textil, în care nu aş pune prea mare greutate totuşi, părând cam fragilă. Însă ţine ochelarii ! :)

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare: de ce se pune acum si la sofer oglinda in parasolar? Ca stiam ca nu se punea din motive de securitate, ca soferul ar fi tentat sa se uite in oglinda (chiar asa la ce-i trebuie soferului?). La un moment dat ma gandisem ca ar vrea sa standardizeze reperele stanga/dreapta, dar si varianta asta a cazut din cauza benzii de care vorbeste VAXXi, de tinut acte/ochelari. Voi mai aveti vreo idee?

Eu unul nici nu am scos plasticul de pe oglinda de la parasolarul soferului.

Share this post


Link to post

Ca sa nu-si mai strice cucoanele pozitionarea oglinzii de sus. :P Pe bune am vazut la Unirii la semafor o tipa care tragea de oglinda inversunata ca sa o regleze sa se rujeze in ea. :aloooecineva:

Share this post


Link to post
Ca sa nu-si mai strice cucoanele pozitionarea oglinzii de sus.

 

:rotfl:

 

Cred că explicaţia dată de Shenck e cât se poate de adevărată, că nici mie nu-mi trecuse prin cap la ce au pus oglinda aia acolo (deşi recunosc, şi eu mă mai uit câteodată în ea).

Share this post


Link to post
Incearca la Sellgros, am vazut zilele trecute un suport care se prinde pe parasolar foarte fain. Are locase pentru pix, portofel...

Este made in china parca, dar mi-a placut... frumos executat..  

 

Asa ca poti sa pastrezi si vechiul parasolar.

La Carrefour Orhideea nu am gasit ! La Colentina l-ai mai vazut ?

Daca mai ai drum pe acolo noteaza-i numele exact de pe eticheta, please, e foarte importanta dracia aia pt. mine !

Share this post


Link to post

Am gasit astazi la AGIP-Floreasca (linga Billa Floreasca) suport din ala pentru parasolar.

 

Costa 229900 lei. Aveau 3 bucati.

 

Bafta.

Share this post


Link to post

@Razvan, te asteptam cu achizitia la intilnire ;)

 

Am vazut recent o chestie misto: la Renaut peste oglinda din parasolarul soferului au pus o mica clapela culisanta, ai sa acopere oglinda. O miscare simpla dar misto!

Share this post


Link to post

Imi pare rau ca m-am exprimat gresit.

 

Am gasit dar nu mi-am si cumparat. Mie nu imi este prea folositoare. Nu imi place sa imi las acte in masina.

 

'Vane' cauta asa ceva si l-am 'instiintat' ca am gasit la Agip.

 

 

Cit de venirea la intilnire... nu prea imi gasesc timp... dar cine stie... odata o sa reusesc sa ajung si pe la voi.

Share this post


Link to post

Am vazut marfa ! E Ok dar ... n-am luat :D

Chiar ca e numai pentru acte :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...