Jump to content
Sign in to follow this  
Sorin7650

Mufa Cd-player ?

Recommended Posts

Dragii mei! :)

acum cateva zile..draga mea masinuta a fost pradata de niste baietzi pusi pe fapte mari care mi-au spart geamul si mi-au "ciordit" si anume cd-playerul...asta nu ar fi o problema asa grava pt k aproape s-a rezolvat cu CASCO...dar baietzii mi-au luat si mufele de la alimentarea cd-ului...si nu gasesc pe niciunde mufa accea care se conecteaza la cea din bord(originala de la matiz). este vorba de o mufa alba lata... ce se afla in bord... cred ca toate matizele au aceeasi mufa acolo..la care se leaga un cablu iar apoi cd-playerul... stie cineva de unde sa cumpar... sau se gaseste la reprezentanta?

 

pls..help me!

 

multumesc anticipat!

Salutari!

Share this post


Link to post

Sincer nu stiu sa te ajut cu mufa aia dar te pot indruma in alt fel.

Eu mi-am instalat pe ticozaur cass de Renault/Solenza/Logan etc. Ala are o mufa ISO nushcum. M-am dus in zona Tei din Bucuresti unde sunt multe magazine de electronice si mi-am cumparat mufele respctive. Ele vin cu o bucata de cablu numai bune de adaptat la cablajele oricarei masini. Asa ca daca doresti poti cumpara un set de mufe d-astea si te duci la un baiat priceput care le are cu audio pe Matiz sa-ti faca lipelile. Eu asa am facut. Oricum mufa ca cea de la Tico nu cred sa aiba nici un cass modern. Adaptoare de la ISO asta la orice alta mufa ar alege producatorii de cass-uri sa puna pe aparatele lor sunt de obicei continute in pachet.

 

Sper sa te ajute, mufele alea au fost cam 200.000. Eu mi le-am pus la un baiat in spatele blocului, nu e mare filosofie.

Edited by remix

Share this post


Link to post

Completeaza-ti locatia! Daca esti din Bucuresti ,aceasta mufa o gasesti la Alarmservice 96,in Drumul sarii.Si eu tot acolo am pus la Matiz.

Share this post


Link to post

Daca,esti din Bucuresti,poti incerca si la Gara de Nord la dealerul Radacini,vis-a-vis de hotelul Parc, pe calea Grivitei!Acolo se monteaza alarme si casetofoane pt. gama Daewoo si ai mari sanse sa-ti gasesti mufa originala,mai ieftin!

Intreaba de d-nul Stefan,este un om foarte cumsecade si meserias.

Bafta,

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...