Jump to content
Sign in to follow this  
Sorin7650

Jante Supernova Pe Matiz?

Recommended Posts

Imi cer scuze daca s-a mai discutat pe alte topicuri despre acest lucru dar eu sincer nu am gasit mai nimic despre acest lucru.

Pot sa fac rost de 4 jante de aluminiu originale de supernova la un pret bunicel dar nu vreau sa incurc omul fara sa stiu daca se potrivesc pe matiz... si nici nu am gasit niciunde distanta dintre prezoanele de la jantele de supernova.

Si-a pus cineva pe matiz asa ceva.?...sau macar a incercat? :D sau daca stiti cum s-ar putea face vreo improvizatie daca nu se potrivesc...

Mi-am permis sa pun un topic aici pentru ca nu vreau sa deranjez prea mult persoana respectiva.. din motive personale... vreau sa le iau la sigur daca se potrivesc...

E vorba de jantele acelea originale cu care venea echpata supernova...acelea in 5 spite.. destul de dragutze :)

 

Multumesc anticipat!

 

Salut!

Share this post


Link to post

dupa cum a spus si "stinky P.I.M.P." ca "fish" suna urat

 

supernova 4*100

 

matiz 4*114,3

 

poti sa le iei si sa-ti faci flanse, dar nu este recomandat!!

Share this post


Link to post

pai logic ca nu e recomadat (pe langa faptul ca nu e sigur e si foarte scump)

ai iesi la pret de jante noi...

Share this post


Link to post

Offtopic : Stie cineva niste preturi si firme de distantiere pentru jenti ? Ma refer la distantirele care se pot pune intre tambur si janta . M-ar interesa la preturi acceptabile si sa fie usoare ca altfel nu am facut nici o branza cu jentile care sunt destul de grele .

 

Ontopic : De ce nu te interesezi la firme , in Metro , Carrefour si Cora . Sunt sigur ca au pentru ca am vazut. Te uiti pe produsele de acolo si iei numarul de telefon al firmei importatoare dupa care dai telefon si te interesezi pentru tine . Eu nu as da mai mult de 8-9 mil. pe un set . Am vazut care-i diferenta si pe de o parte pui stabilitatea si look-ul , iar pe de alta aprte pui grija sa nu ti le fure ( antifurturi ~ 850.000 ) , intretinerea lor ( spray de curatare si degresare ) si grija la gropi si borduri care pot sparge janta si cauciucul .

Bafta si asteptam poze !

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...