Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Imnul Tarii!

Recommended Posts

eu nu inteleg, ce tip de oameni sunt cei care injura?

Share this post


Link to post

Distractiv e ca le raspund la cei ce injura. Le raspund cu calm, elegant, le explic. Si in final devin mai "umani"...

Share this post


Link to post

Am avut placerea sa citesc toate posturile de la momentul cand acest subiect a fost deschis. S-a deraiat mult din toate partile, dar este de inteles, subiectul este foarte delicat si naste controverse. Nu vreau decat sa va arat, apropos de unde pot duce bunele intentii, concluziile (mele evident):

1. se pare ca subiectul de fapt este "nu ne plac manelele" - si asta nu in contextul imnului, va rog recititi posturile. Interesanta opinia repetata destul de des "80% din romani asculta manele".

2. pe locul doi problema etniei rroma "sunt sau nu romani?" ori "dau ei sau nu dau cu jula?" - se vede ceva distantare de acestia (vezi chestia cu gazul si deportarea)

3. pe locul trei "HUOOOOOOOOO PRO tv!" - si aici o gramada de fani. Mi-au placut alea cu "Esti pe statele PRO tv?"

.

.

.

n. problema imnului national, de cine si cum trebuie cantat in public - in sfarsit, iata subiectul

 

Dar citatul de mai jos m-a umplut de admiratie :D .

Ma risc si spun ca "orice padure are uscaturile ei", desi s-ar putea afirma ulterior ca am atacat personal pe cineva. E normal ca intr-o mare de personaje sa intilnesti si vreo doi-trei care au pareri contra, altminteri n-ar iesi in evidenta cu nimic.

 

Deci iata pana la urma o parere "pe sleau": toti tre sa fim de acord. punct. Aia care nu-s, vor sa iasa in evidenta. Cei care sunt de acord intre ei, nu vor sa iasa in evidenta. Vorbesc asa, intre ei ... Si numai atat, iata si uscaturile! Asta da democratie. Zice omul "ma risc". Nu risti nimic, fii sigur, cu asa o afirmatie decat sa nu fii luat in serios. Singurul care a riscat si a avut opinie cu adevarat este Viper (nu te cunosc, dar felicitari pentru curaj).

 

Dar Viper, bunele intentii...

 

PS si cei care spun (nu mai dau citate ca ar fi prea multe) cum te bat aia in strainatate daca le canti imnu' acompaniat de chitara, cred ca sunt foarte umblati (prin China si Iran).

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

ma... tu esti pe statele pro-tv! / :)

Share this post


Link to post

mai moshule.. eu nu cred ca esti pe ştat la protv, da'.. cred ca-ti plac manelele, hai recunoste, nu-i un bai asa mare :)

Share this post


Link to post

ok, fie m-ati prins :osanale:

Pe stat la PRO nu m-ar deranja, avand in vedere salariul. De manele, ce sa zic, Galatiu-i plin... Ne obisnuim si cu asta. Dar cu imnu' ce-ati avut bre? - intrebare retorica. punct.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Promit ca aproape de Anul Nou o sa scriu aici mailurile primite. O sa va placa, garantez!!!

Share this post


Link to post

Mey, Romania e o manea la ora actuala. Deschizi tv-ul: manele. Deschizi radioul: manele. Te uiti pe strada: manele. Te uiti in parlament: de 3 ori manele, etc. Fiecare popor cu maneaua pe care o merita. Am fost si prin 'cEvElizatie' si nu am auzit manele in nici un pub sau coffee shop. Iar despre pro(s)TV ce sa zic? ZERO. Sa vedeti pro(s)TV International cum este. :wallbanger:

Io zic ca totusi maneaua este o parte (groteasca) a poporului nostru, ca vrem ca nu vrem, asta e! b-( Singura solutie posibila: vezi actiunea 'gripa aviara'.

Si inchei cu o 'manea de calitate':

Dusmania, invidia/

A ranit toata lumea/.... :wallbanger:

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Azi dimineata cand mergeam spre serviciu ascultam ca de obicei elibeRADIO guerilla. Cand anunt dobrovolski cica cea mai tare melodie da-ti la maxim. Dau cand incepe o melodie(mult spus melodie).....cel mai mare kitch, un retardat, o mizerie, limba romana facuta praf. Radeam ca tantalaul in masina de unu singur =)) .

DJ BOROS- intalnire de gradu'3.

 

Scuzati :o fftopic: dar e in ton cu imnul manea. Atasez si melodia sa va descretiti fruntile dupa o saptamana de munca.

Intalnire_De_Gradu__III.rar

Edited by dreaQ

Share this post


Link to post

Am tot albumul respectivului! Uite ca asa, varza cum e, a prins, lumea il asculta macar de curiozitate.

Share this post


Link to post

Mda, vesnica problema a atasamentelor corupte. De la serviciu nu pot s-o downloadez, imi zice unexpected end of archive.

Share this post


Link to post

merci, am ascultat, m-a lasat rece.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...