Jump to content
Sign in to follow this  
iso

Coltul Cinefilului

Recommended Posts

Tropic Thunder - o stupizenie de film; rar mi-a fost dat sa vad ceva asa de prost. Zohan e de Oscar pe langa asta. Nu va pierdeti timpul uitându-va la el. Regizor, scenarist si actor in rol principal Ben Stiller.

 

Restul e tacere - film despre epopeea realizarii primului film românesc in 1911. Film frumos si interesant, dar nu de amatorii de box-office.

Share this post


Link to post
Tropic Thunder - o stupizenie de film; rar mi-a fost dat sa vad ceva asa de prost. Zohan e de Oscar pe langa asta. Nu va pierdeti timpul uitându-va la el. Regizor, scenarist si actor in rol principal Ben Stiller.

 

Subscriu, deja am uitat ca l-am vazut...alaltaieri :D

Share this post


Link to post

Ultimul Bond-quantum of solace: am plecat la jumatatea filmului din sala. Absolut ridicol filmul!

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Eu am încercat deja în 3 seri să-l văd (acasă).

Am descoperit astfel somniferul cu efect garantat.

Momentan am renunţat (n-am trecut min. 30) - îl păstrez pentru serile cu insomnii. :)

Share this post


Link to post

Immortal...daca tot ai vazut House M.D. poti sa incerci si Scrubs poate iti place :) Mie imi plac ambele. Vazut aseara Eagle Eye (cat de cat ok) si Shoot'em up. Cred ca asta era mai degraba gen Max Payne. Cat despre Max Payne, vazut recent, un 6.5 sa zicem...

Share this post


Link to post

Din păcate nu am. Şi nici n-am stat să caut, că e un R5 şi se aude foarte bine.

 

Vicky Cristina Barcelona - foarte... dement.

De văzut, măcar pentru finalul... unhappy-ending!

Share this post


Link to post

Nu... eu am găsit două CAM-uri, unul în spaniolă, celălalt în iataliană.

L-am văzut pe cel în italiană. Sonorul e de 10, dar imaginea de 5-6...

Am ţinut neapărat să-l văd, aşa că... m-am băgat la ce-am găsit.

Share this post


Link to post

Transsiberian - interesant mai ales pentru peisaje, oameni, locuri (Siberia). Film bun per total, desi cam enervanta actiunea pe alocuri.

 

Deception - un film super. Ideea "listei" e cel mai tare lucru care l-am vazut într-un film in ultima perioada. Merita vazut.

 

Boy A - un film englezesc plictisitor despre incercarea de a-si croi un drum in viata a unui adolescent eliberat din inchisoare, care a fost condamnat pentru o crima cand era copil. Actiunea filmului curge încet, chiar enervant de incet încat de la o vreme ma uitam cu fast-forward (de la dvd). De urmarit doar daca vrei sa adormi.

 

Taken un film tipic americam de actiune, dar cu actiunea în Paris si scenarist francez - Luc Besson. E un Die Hard cu Liam Neeson. Bunicel în lipsa de altceva.

Share this post


Link to post
Taken un film tipic americam de actiune, dar cu actiunea în Paris si scenarist francez - Luc Besson. E un Die Hard cu Liam Neeson. Bunicel în lipsa de altceva.

Bunicel, l-am vazut mai demult si mi-a placut ritmul actiunii.

Share this post


Link to post

Forbidden Lie$ - http://www.imdb.com/title/tt0790808/

Un documentar extraordinar de bun la care nu te plictisesti absolut deloc, te tine in suspans pana la sfarsit.

 

Referitor la Eagle Eye mi s-a parut putin exagerat, dar la efecte speciale a fost ok, ce-i drept l-am vazut la IMAX :X

Share this post


Link to post

Burn After Reading - mi s-a parut un fiaso total. In ciuda numelor mari de pe afis n-am rezistat sa ma uit pâna la final.

 

Pineapple Express - o tentativa de film. Foarte plictisitor si slab de tot. Nici la asta n-am putut sa ma uit pâna la sfârsit.

 

Dezamagit de noile aparitii mi-am îndreptat atentia catre TV unde la Prima rula Bless the Child.

Share this post


Link to post
Burn After Reading - mi s-a parut un fiaso total. In ciuda numelor mari de pe afis n-am rezistat sa ma uit pâna la final.

 

In ultima vreme:

 

Burn After Reading (2008) -- 4/10 -- singur film de anul acesta pe care m-am "chinuit" sa-l vad intr-o saptamana , cate 5-10 minute , ca mai mult nu rezistam :wallbanger:

 

Madagascar (2005) 9/10 -- foarte dragute desenele animate , foarte relaxant si cu personaje simpatice :)

 

Comedii usurele , dar placute : "The College Trip" (2008) :) )

"The Game Plan" (2007)

 

Comedie de prost gust si cam idioata :"Step Brothers" (2008) [-X

 

Si doua filme romantice: "The Last Mistress" (2007)--film frantuzesc de epoca , destul de reusit

"My Sassy Girl" (2008) -- un remake dupa un film coreean , o poveste de dragoste "mai speciala". @};-

Share this post


Link to post

Mie "Burn after reading" mi s-a parut un film bun, inteligent chiar. Ce-i drept are un alt tip de umor, absurd, cam ca ala din Northern Exposure (Doctor in Alaska), nu pentru oricine.

Share this post


Link to post

Bine, am apreciat si eu unele situatii si replici - în special cele ale lui Malkovic, care mi s-au parut cel mai tare lucru din film - dar cam putin pentru un film.

Share this post


Link to post

Pai nu replicile unui singur personaj fac din filmul ala ce am zis eu mai sus. Tot filmul e o chestie nedefinita concluzionata de seful CIA in final, de fapt el insusi cam singurul personaj lucid.

Share this post


Link to post

Supravietuitorul - film scris regizat si jucat de Sergiu Nicolaescu, în care si-au facut loc si câteva nume de starlete autohtone. Prima parte e cam plictisitoare, pe urma devine interesant. Oricum Nicolaescu e prea batrân pentru un rol.

 

Great Debaters un film frumusel cu Denzel. O poveste interesanta si captivanta care merita vazuta.

 

I think I love My Love o comedie in stilul lui Chris Rock. Vad e la moda ca cine e în rolul principal sa fie si regizor, lucru valabil pentru toate filmele enumerate mai sus.

Share this post


Link to post

Strictly Sexual.

În ciuda titlului (care, de altfel, e foarte potrivit), e un film chiar reuşit.

Poate şi pentru că am avut aşteptări destul de mici înainte de a-l vedea.

Oricum, merită văzut, măcar pentru cât de fucked-up e toată povestea.

 

PS: no boobies or asses (in case you would expect that...).

Share this post


Link to post

 

Are niste idei simpatice, dar putine. E un film prost, nu am reusit sa il vad pana la final.

 

The Dutchess, insa, mi-a placut. Interesant cum se combinau oamenii in trecut, cum barbatii aveau voie si femeile nu... de fapt, asta merge si la prezent, barbatii au voie, femeile nu. :D

Share this post


Link to post

Vazut la cinema - The Day the Earth Stood Still.

 

Nota 5. Mi s-a parut o porcarie. Keanu are tot filmu o fatza de foca constipata. Ideea de rahat - m-am saturat de filme care incearca sa ne bage pe gat ideea ca ne distrugem planeta, sau cu extraterestri care vin sa ne pedepseasca pentru asta.

Au incercat s-o arda cu sentimentalisme, dar l-au imputit mai tare.

 

Macar Independence Day a avut multe efecte la vremea lui.

Mai bine mergeam la ala cu Di Caprio.

 

Vazut si Transporter 3. Mi-au placut primele (mai mult I), si ma asteptam la mai mult. Nu m-am ales decat cu un deja-vu la multe secvente din film si cu o durere de ochi, pentru ca personajul feminin e urat cu draci. In film e plina de machiaj care i se scurge pe fata, si impreuna cu tona de pistrui pe care o are da impresia ca e ruda cu Chucky.

Nota 5 - pacat de masina si de Robert Knepper.

 

Madagascar 2 - Daca v-a placut primul uitati-va, dar sa va asteptati sa va incante la fel de mult. E doar amuzant.

 

NIci nu imi mai aduc aminte ultimul film bun. Daca reusesc sa vad Pride and Glory si Body of Lies revin.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...