Jump to content
Sign in to follow this  
MariusZMC

Troncanit Pe Fata La Leganza

Recommended Posts

Am o problema de ceva vreme se aud niste zgomote urate pe fata pe drum mai denivelat("drumuri romanesti").

De la ce sa fie?

De la bucsi,pivoti?

Rog pe cei ce stiu sa-mi spuna si mie ce e de vina si eventualul pret la schimbarea bucsilor+manopera...

Share this post


Link to post

Bucsile sant ieftine cateva sute de mii.Mai intai trebuie urcata pe elelvator si vazut exact despre ce e vorba.

Share this post


Link to post

Multumesc ,o sa merg cu ea la Radacini Service

Share this post


Link to post

Nu mai deschid un topic nou, am o problema asemanatoare la Espero. Acum ca s-a facut mai frig, dimineata, la roata stanga fata, numai la denivelari...se aude un scartait. :wallbanger: ..dupa ce se incalzeste motorul si se emana caldura..zgomotul inceteaza. Amortizoarele sunt noi si chiar si cu cele vechi face la fel...toata vara insa..nu am auzit nimic.

Share this post


Link to post

Probabil de la vreun amortizor.Cand se incalzeste nu mai face.

Share this post


Link to post

Revin cu problema cu troncanitul,am fost la service,pe rampa,mi-au spus ca bucsile si pivotii nu au nimic si se aude o bataie de la caseta de directie(cu motorul oprit daca fac stanga-dreapta repede se aude bataia...daca desfac capota si tin cu mana de axul care intra in caseta si misc de volan nu se mai aude nimic.De la ce poate sa fie?Trebuie sa schimb caseta sau se regleaza cumva?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...