Jump to content
Sign in to follow this  
MariusZMC

Limitator Leganza

Recommended Posts

Nu stiu daca am deschis topicul unde trebuie,dar am cautat si nu am gasit pe forum...

Are idee cineva cum se scoate limitatorul de viteza de la Leganza(206 km/h)?Vreau sa vad cat ia maxim...ajung la 206 km/h,mai are peda,dar nu mai vrea...

Share this post


Link to post

Nu tine oare de softul calculatorului ?

Share this post


Link to post

Nu are limitator de viteza, ci limitator de turatie. A se vedea aici.

Share this post


Link to post

Am vazut filmuletul...atunci cum se scoate limitatorul de turatie...dar trebuie sa aiba si de viteza pt ca la 206 km/h nu are 6500 rot/min,are mai putin

Share this post


Link to post

Omu', mai ceteste putin forumul, rogu-te. Cu atentie... La 20x km/h limitarea este naturala, puterea dezvoltata de motor nu mai este indeajuns de multa pentru a infrange rezistenta la inaintare.

Edited by alx

Share this post


Link to post

In general, alx, ai dreptate. In cazul Leganzei masina mai poate.

Vezi masina lui Wolfman cand e pe GPL (adica fara limitare) :)

Share this post


Link to post

offffffff. era un exemplu... Na, rectific: La 2XX km/h limitarea este naturala, puterea dezvoltata de motor nu mai este indeajuns de multa pentru a infrange rezistenta la inaintare.

Share this post


Link to post

woaw ... ce calcul strict 2xx poa sa fi 299 sia tunci mi s-ar parea normal :) ) dar poate omul vrea sa treaca de 206 sa ajung la 220 sa spunem :)

Share this post


Link to post

Leganza are limitare la 5600 in treapta a 5-a pe benzina; pe gaz nu are, insa pana acum n-am reusit sa trec de 200 pe gaz, din cauza traficului. In general, destule masini au limitari in tr. 5-a pentru siguranta (de exemplu gumele mele stock sunt garantate pana la 210/h).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...