Jump to content
Sign in to follow this  
alin01

Clicknet Express

Recommended Posts

Am vazut o oferta la romtelecom pentru conectare la internet prin clicknet express. mai multe amanunte la www.clicknet.ro . Merita ? are cineva ?

Share this post


Link to post

Am eu la firma Clicknet Express 1024 (ADSL).

 

Merge excelent (conectare la 1 MBps, viteza de download buna ~ 120 kbps).

Filmuletele/clipurile de pe net mer in timp real, fara "buffering" care ma scotea din sarite pe dial-ul si chiar pe ISDN.

Asta cand nu "cade".

 

Ce-i drept, nu prea cade - in 3-4 luni de cand il am a cazut de 4-5 ori si nu a durat decat cateva minute (cu o singura exceptie, cand au avut ceva probleme si a durat ~ 2 ore).

 

E putin cam scump (35 Euro / luna), da' merita.

Parerea mea !

 

Si tipul cu care am lucrat a fost super Ok.

Daca te intereseaza da-mi um mesaj pe PM si ti-l recomand (nu stiu insa daca se ocupa numai de firme sau si de persoane fizice).

Share this post


Link to post

Doar o corectura la datele furnizate de marr.

E vorba cu siguranta de:

- conectare la 1 Mbps (mega bit pe secunda)

- download la ~120 KBps (kilo byte pe secunda)

Asta inseamna practic ca atata teava cata ai pana acasa o poti umple bine-mersi cand faci download. Desigur asta depide si de sursa traficului. Nu toate retelele metropolitane (are cineva impresia ca e vorba de una singura, a tuturor?) se "vad" la fel de bine si cu siguranta nici orice site din maaaarele Internet.

Cu siguranta vor fi ceva promotii de sfarsit de an asa ca mai aveti un pic de rabdare ;)

Share this post


Link to post

Pai este promotie acum...

Share this post


Link to post

Daca vreti relatii, va dau eu. Daca vreti ClickNet, va dau tot eu :) . Insa va recomand ADSL Express. Este acelasi lucru ca ClickNet Expres, dar la 2 Mbps. Fata de acesta, diferenta este ca dupa 2,5 G de download pe saptamana, la cel de 2M nu iti scade viteza pana saptamana viitoare :) .

Share this post


Link to post

adica cum? nu se aplica si conditiile alea cu traficul?

Share this post


Link to post

Se aplica la 512 si 1024 (FUP-ul). La cel de 2048 nu se aplica. Nu este cunoscut sub denumirea de ClickNet Express ci ADSL Express, dar tehnologia este acceasi. Daca vrei o specificatie, da-mi un PM

Share this post


Link to post

Fac atata reclama la clicknet-ul asta si e disponibil doar in 7 orase. Pai e corect? Vroiam si eu dar pana ajunge in Galati mai dureaza.

Share this post


Link to post

Stai linistit. Pana la sfarsitul lui februarie se va implementa si in Galati.

Edited by lalexis

Share this post


Link to post

lalexis vad ca esti in tema, poate ma ajuti si pe mine. saptamina trecuta mi-am instalat clicknet expres. pina duminica a mers f bine, incredibil de bine. de ieri nu mai merge (sic). adica ma conectez, im da mesajul ca sint conectat dar cind incerc sa deschid orice pagina de web im da mesajul cannot find server...dsn error sau cam asa ceva. am sunat la helpdesk si au spus ca e pc-ul meu de vina daca la ei s-a conectat. nu inteleg cum a functionat pina duminica si de luni nu mai functioneaza desi eu nu am schimbat nimic. poate ai o solutie. multumesc

Share this post


Link to post
Merge excelent (conectare la 1 MBps, viteza de download buna ~ 120 kbps).

Intrebare mea este: astia 1MBps vor ramane si cand vor creste substantial numarul de logati in acelasi timp ? Adica teava din spate cati mega sau gica sau tera poate sa duca ?

Share this post


Link to post

1. in galati e centru mare de retea. ma mir cum de nu e disponibil ADSL acolo (probabil ca centralele sunt mai obosite)

2. CR este de 1/20. deocamdata merge beton si o sa mai mearga mult timp.. cand vor intra toti 20 pe teava asta de 1Mbps si se vor pune sa faca "daunlaud" o sa mearga mai subtire, dar o sa mearga, spre deosebire de reteaua mea "de la bloc" care pica cand tzi'e lumea mai draga..

Share this post


Link to post

Eu am clicknet de 1Mbps de vreo luna si merge impecabil pana acum.

Sunt mult mai multumit decat de Astral.

Share this post


Link to post

aaa, mai ales cu astralul nici nu se compara!! pai astralul are limitare la o banda de 128kbps!!!

Share this post


Link to post

da, nu era vorba numai de banda ci si de caderi, etc. Dar sa mai asteptam sa treaca ceva timp...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...