Jump to content
Sign in to follow this  
spon901

Capac Portbagaj Cielo

Recommended Posts

Unde pot gasi si eu sa cumpar capacul de protbagaj (cel care vine peste roata de rezerva si sub covorasul din portbagaj. Masina a fost cumparata noua, dar nu a avut asa ceva.

Edited by spon901

Share this post


Link to post

Daca te referi la ceva mai mult decat cartonul presat de sub covoras ovi_jer are dreptate...cielo nu are asa ceva...

Daca te referi strict la placaj(carton presat...) daca vii la vreo intalnire atunci acolo ai putea sa iei un tipar...

 

toate cele bune...

Share this post


Link to post

Nu stiu exact ce este, nu am vazut pana acum, dar ma gandesc ca ar trebui sa fie ceva intre roata si covoras. Cum este acum, datorita spatiilor, covorasul nu sta drept. Masina repet a fost luata de noua, dar probabil a venit lipsa din fabrica, iar eu nu mi-am dat seama de acest lips decat m,ai tarziu.

Deci inteleg ca acolo este un carton presat? (care acopera roata si este sub covoras?)

Cartonul asta e plan, sau are ceva striatii?

Share this post


Link to post

din cate stiu eu cartonul asta e plat si are spatii "decupate" in el pentru cric si alte scule ... daca nu gasesti si vrei sa iti stea covorasul plat ai putea sa incerci o "tava de protectie" cum gasesti aici: http://www.autodaewoo.ro/tuning.php

Share this post


Link to post

La masina mea am un asemenea placaj. Este original.

Share this post


Link to post

si eu am placajul acela in portbagaj,insa am vazut la unele cielo sub acel placaj si un fel de suport de scule din celuloza.stie cineva cam cat costa asa ceva si unde se gaseste?

Share this post


Link to post

Salut, as dori sa stiu daca este cineva care mai are acel capac in portbagaj din carton, m-ar interesa niste dimensiuni pentru a-mi face alt capac !!

Share this post


Link to post

E foarte simpu a decupa unul. Cutia mea a avut innsa l-am inlocuit cu un altul mai dur.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...