Jump to content
Sign in to follow this  
VIPER

Superpreturi la scule electronice

Recommended Posts

www.xdata.ro

www.xbyte.ro

 

Superpreturi la camere foto, mp3-playere auto sau portabile si multe altele. Atentie, nu sunt superscule, ci scule aduse de afara ca refurbished (cel putin asa s-ar explica pretul). Pe unele le-am vazut la lucru si sunt OK.

 

P.S. nu am nici o tangenta cu vreuna din firme, pur si simplu cred ca info este interesanta pentru multi...

Share this post


Link to post

un fel de spot.ro/digitalworld.ro... mi-am luat si eu tzepe cu refurbished...

Share this post


Link to post

Esti unul din cazurile nefericite, dar nu sunt ele majoritare... In plus refurbished nu inseamna neaparat defect si reparat, dar nu mai scriu si aici ce inseamna, ca umplu o pagina...

Share this post


Link to post

Da, dar pun eu niste exemple:

 

EXEMPLE de produse catalogate ca REFURBISHED:

 

Anumite magazine retail din Vest ofera cumparatorilor garantia inapoierii contravalorii produselor cumparate timp de 7-30 de zile din momentul cumpararii. Unii cumparatorii profita de acest avantaj folosind produsele o perioada scurta si apoi inapoindu-le. Aceste produse sunt verificate, testate si reimpachetate.

Produse cu mici defecte de aspect: usoare zgarieturi sau urme de manipulare.

Produse cu cutii care au fost deteriorate in timpul transportului sau cele ale caror cutii prezinta mici deficiente de aspect.

Produsul a fost inapoiat producatorului datorita unui defect minor. Ceea ce a fost defect a fost inlocuit, testat si apoi produsul reimpachetat de catre producator ca orice produs nou.

Produsul a fost inapoiat datorita unor mici zgarieturi de pe suprafata carcasei aparute in timpul transportului.

Produsele folosite pentru demonstratii sunt de asemenea considerate produse refurbished. Aceste produse sunt verificate, testate si reimpachetate.

Cutia a fost pur si simplu deschisa. Doar atat!

Produsele noi de firma, dar care sunt SUPRA-STOC si sunt inapoiate la producator sunt de asemenea etichetate drept produse refurbished.

Share this post


Link to post

Si oricum, din cate mi-ai zis tu ti-ai vindut de acum doua luni actiunile la firmele astea doua, ca sa poti candida in alegerile locale... :lol:

Share this post


Link to post

Nu a fost nevoie... Ca baron local ma descurc si fara actiunile alea...

 

P.S. multam pentru descrierea cuvantului refurbished, eu am mai facut-o pe cateva site-uri si am obosit...

Share this post


Link to post
Nu a fost nevoie... Ca baron local ma descurc si fara actiunile alea...

 

Cu placere...

 

PS. Cat despre baroni locali, vezi ca asa zicea si Sechelariu inaintea algerilor si acum alearga dupa bacauani sa le ia cirnaciorii si micii inapoi...hihiih

 

PS2. Cred ca o sa ma abonez si eu, de pe xdata, la un sistem Medion 5.1 ca la un bulion de lei e cam pomana curata

Share this post


Link to post

Vezi ca au un sediu chiar pe Vatra Luminoasa...

Share this post


Link to post

nu cumva au sediu mai sus putin de piata de la Vatra? ca parca am vazut ceva cand am mai trecut pe acolo...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...