Jump to content
Sign in to follow this  
mr_

Seat Ibiza Friend & Daewoo Nubira Cdx

Recommended Posts

Si nici nu au picat piese vechi de cand masina, ci cele pe care le-au schimbat profesionistii lu' peste afumat de pe la serviceuri.

 

Ti-ai raspuns singur :)

Share this post


Link to post

Caloriferul era de cand masina... de el uitasem :D din cate zic mocanicii e singura Nubira din istorie cu problema asta.

Share this post


Link to post

Updade...

 

Au intrat porcarii la cureaua de distributie si e ciupita si aia... va fi deci schimbata. Are un an si 55k.. Sper sa fie gata vineri, pana atunci masina e ambandonata in fatat serviceului. Nu ma mai duc la smecherii de la Daewoo, m-am lamurit ce meseriasi sunt. Asta la care ma duc avea in garaj vreo 3 masini de colectie cu motorul bucatele (un ferrari, un jaguar si inca una pe care nu am recunoscut-o)... daca se baga la asa ceva cred ca-l duce capul sa schimbe o rola si doua curele.

Share this post


Link to post

S-a rezolvat... 400euroi in cap. Cu tot cu rola, curea de distributie, si rola de la alternator ca cica era si aia pe duca.

Si cand am fost sa o iau mocanicul era cu scannerul in mana si analizorul de gaze in esapamentul unei Omega, deci se descurca si cu chestii mai actuale. Asta e semn bun, daca se baga si la masini de 50 ani si la scanner are potential... ma mai duc la el daca ai apar probleme. Si e "service din coltul blocului", nu concesionar cum a fost istetul care a schimbat inainte rola.

 

Apropo, taica-su' colegului care mi l-a recomandat are si un monstru american modificat de 7.2L si 400CP vechi de 45 ani... Dracu' (are 24 ani :D ) zice ca o sa-l ia o data sa facem naveta cu el si abia astept sa fac si eu un test ... :D

Share this post


Link to post

Nubira s-a maritat, cu o chinezoaica, pentru 2500 euroi :) Sa le fie de bine :)

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...