Jump to content
Sign in to follow this  
sprite

Tuning interior

Recommended Posts

Buna intrebare :thumbl: , la sta ma gandeam si eu ( si a mea e tot verdele ala) ,.

Sunt mai multe variante , culori complementare( adica opuse pe diagrama culorilor , cum ar fi rosu sau portocaliu ) nu iti recomand sau culori suplementare adica apropiate de verde( nunate de verde spre galben sau spre albastru}

Cred ca (parerea mea) ar fi bine sa alegi(alegem) nuante de verde apropiate de verdele asta "brotacel" , "prazuliu" sau cum vrei sa-i zici...de preferat o nuanta mai inchisa , dar asta doar pt carcasa ceasurilor de bord.

Pana la urma combinatia o faci din accesorii ( huse scaune , maner schimbator, etc)

Eu unul sunt tentat sa vopsesc masca ceasuriloe intr-o nuanta de verde si sa modific ceasurile de bord in rosu-orange

Edited by VaLa

Share this post


Link to post

Oameni buni, bordul nu se vopseste sau daca arata prea rau si trebuie neaparat vopsit atunci folositi un gri sau negru mat, altfel o sa aveti neplaceri in momentul in care o sa conduceti fie cu soarele in fata fie pe inserate.

Share this post


Link to post

Oameni buni, bordul nu se vopseste sau daca arata prea rau si trebuie neaparat vopsit atunci folositi un gri sau negru mat, altfel o sa aveti neplaceri in momentul in care o sa conduceti fie cu soarele in fata fie pe inserate.

 

de acord! , tocmai de aia am si zis doar masca si o culoare mai inchisa , si de preferat sa colorezi alte zone..

Apropo , ia sa pune-ti o coala alba de hartie pe bord si sa vedeti se disconfort datorita reflexiei luminii

Edited by VaLa

Share this post


Link to post

Dap, orice culoare deschisa se reflecta nasol in parbriz

Share this post


Link to post

Eu nici la negru mat nu m-as arunca prea repede la cat praf e pe la noi. Asta daca nu vrei sa stai cu carpa in buzunar! Am vazut ca multi vopsesc fetele de usi negru mat plus culori tipatoare ( rosu/albastru) si arata intr-un 'mare' fel :mda:

Share this post


Link to post

Da om bun, ia da un search sa vezi cum gasesti topicul cu CEASURI PLASMA.

Share this post


Link to post

Da om bun, ia da un search sa vezi cum gasesti topicul cu CEASURI PLASMA.

 

OM BUN , sa stii ca nu gasesc nimic si nici un topic in care sa se discute despre nu vad...

Am considerat ca tema nu are legatura cu electrica ci cu tuningul.Daca gresesc corecteaza-ma dar nu ma pune sa caut interminabile discutii, fara capat si fara vre-o legatura ,ca ma ia somnul.

Am intrebat doar mi-o da cineva o idee sau un link...

Edited by VaLa
  • Like 1

Share this post


Link to post

Pot sa iti zic doar ca e scump, acolo unde ai gasit tu. Eu am gasit cu 165Ron cu tot cu invertor.

Share this post


Link to post

Pot sa iti zic doar ca e scump, acolo unde ai gasit tu. Eu am gasit cu 165Ron cu tot cu invertor.

 

Stiu , multumesc , am dat doar un exemplu din multele locuri.O :)

Share this post


Link to post

Salutari tuturor, burdul matizului meu a fost vopsit inainte, acum vopseaua a inceput sa se exfolieze, stiti vreo substanta cu care pot indeparta vopseaua fara a topi plasticul,adica nu vreau sa dispara de pe bord acel model de "piele".

Share this post


Link to post

si la mine aceeasi chestie, dar numai pe margini! Pareri ?

Share this post


Link to post

eu am vopsit bordul de tico de 1 an de zile. nu are nimic. mat negru cu portocaliu . bordul damasului am vopsit de 1 luna. rezista , am aruncat chiar si cheile pe ea (de proba) 1 -demontezi bordul. 2 spalat bine 3 degresat 4uscat 5 dat cu plastic primer 6uscat 7 vopsit 1 strat subtire 8 uscat 9 iarasi vopsit 10 uscat pe urma montarea si gata . iti ia 1 zii dar merita. pun poze cine e interesat

Share this post


Link to post

Pune si niste majuscule la inceputul frazei/propozitiei, suntem interesati :)

 

Poti face un topic nou la Tutoriale tips&tricks, sunt sigur ca sunt colegi care il vor gasi util.

Share this post


Link to post

Salut acest topic!Am un ceas de masina analog si as vrea sa il montez in bord,dar sa nu decupez bordul ca nu imi place asta si m-am gandit ca l-as pune in unul din aeratoarele centrale,dar nu stiu cu ce sa umplu golul.ceasul este patrat.

Share this post


Link to post

Asa arata ceasul care vreau sa-l montezpost-18254-004067600 1298725720_thumb.jpgpost-18254-054349900 1298725738_thumb.jpg

 

Si asa arata boxele pt usi dupa ce le-am pus cate un inelmdf si banda ornamentalapost-18254-084863200 1298725953_thumb.jpg

 

post-18254-056144400 1298726090_thumb.jpgpost-18254-019697400 1298726079_thumb.jpg

P.S. Scuze daca am postat boxele la alt topic dar cel pt audio a fost inchis :osanale:

Edited by calinjack

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...