Jump to content
Sign in to follow this  
Gica

Mi-a Luat Foc Masina !

Recommended Posts

:o fftopic: mda, corect la faza cu harakiri :> , de gazeta...

Oricum a ars nasol, cred ca si luneta e afectata si boxele, am vazut ca a ajuns ceva fum si in interior, probabil ca si tapiteria e afumata un pic... nasol. N-am cartea la mine, ma uit diseara si-ti zic, dar scrie sigur... La suspensie sigur trebuie umblat, bucse schimbate, iar daca flacara a incalzit vreun element al suspensiei ar trebui schimbat si ala... Toba finala, aripa, probabil toate aparatorile...naspa...

Share this post


Link to post

Ai grija si la firele de la instalatia electrica.E destul ca un plus sa dea la masa ca sa-nceapa din nou distractia.Si cum nu prea e bine sa le inadesti rezulta ca tre sa schimbi si instalatia electrica de pe spate

Share this post


Link to post
Interesant ce zice in cartea masinii, poti sa imi spui cam pe la ce pagina ?...

Gica, la pagina 2-14 in manualul de utilizare scrie mare de tot, chiar in stanga sus sub Atentie! ca obiectele sau materialele inflamabile de pe carosabil care pot ajunge in contact cu partile incinse ale masinii pot lua foc si recomanda sa nu se parcheze masina peste asa ceva.

Nu cred ca este cazul la tine... dar sa mai stie si altii

Share this post


Link to post

da.. urata de tot patania.. Cauza poate fii cumva o tigare aruncata de la geam/balcon de un vecin fara somn, tigare care a nimerit exact in mormanul de frunze? Nu stiu.. intreb si eu...

Cum spuneai si tu, masina era parcata acolo de vreo 7-8 ore... deci nu puteau frunzele alea sa ia foc de la ceva "incins" de la masina... si nici sa mai ramana foc in frunze dupa atata timp. Sigur sursa de aprindere a fost din alta parte...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...