Jump to content
Sign in to follow this  
tribunul

Autostrada Bucuresti-pitesti

Recommended Posts

A fost cineva recent pe Bucuresti-Pitesti?

Au terminat de carpit bucata de la iesirea din Bucuresti?

Ultima oara cand am fost incepusera s-o carpeasca, dar de bucata asta la iesire din Buc, cea mai rea, nu se atinsesera.

 

Pe bucata asta, la iesirea din Buc. dar si la intrare in Buc., saracul TICO ori merge pe banda de stationare, ori pe banda 2, de-i lumineaza toti fundul.

 

Pe prima banda nu merge, ca-i sar rotile

 

Vreau sa plec in seara asta si ma gandeam daca au astupat astia gaurile, daca nu plec maine dimineata pe lumina.

Share this post


Link to post

Mai bine mergi pe banda de siguranta. Referitor la intrebarea ta...NU. Pe autostrada buc-pitesti nu se vor termina niciodata lucrarile. Cati bani platim pentru ea... :spumelagura:

Share this post


Link to post

tribunule, un raspuns relevant pentru tine ar putea fi dat de cineva care a trecut in ultimele 3-4 zile. Pe A1 mereu se strica o portiune si se lucreaza la o alta, buna inainte de lucrare.

Share this post


Link to post

Trecut recent pe A1. La iesirea din buc, e defrisata pe o portiune de cativa Km. Se circula mult mai bine decat in perioada cand era plombata. tre doar sa ai grija sa franezi ca e rapa destul de mare cand incepe bucata defrisata.

Pe sensul celalalt e naspa treaba. nici bana de urgenta nu mai emrge ca pe ea au mers tirurile su au facut-o tzandari. ramene doar partea cu banda 2 si sa te feresti din calea rachetelor. cand am venit eu acum o saptamana pe acolo toti mergeau pe banda 2 cu viteza constanta de circa 100km/h si aia grabiti ori o luau prin hartoape ori inghteau in sec > :)

 

Drum bun !

Share this post


Link to post

Am fost eu duminica trecuta dus si luni intors!

 

La iesirea din Bucuresti e o portiune naspa rau de citiva km buni!

Pe partea ailalta, la intrarea in Buc. a fost "reparata" cica, as putea zice ca nu mai e chiar asa sparta ca acum citeva luni!

Share this post


Link to post

Si eu fost pe A1.. Vineri, la dus era parca mai rau decat duminica, la intors :D .

La dus - catre Pitesti sunt mai multi km facuti praf, da praful e mai subtirel... la intors.. bombardamentul a fost mai precis... mai putini km afectati.. iar dupa directie bombardamentul se indrepta spre Bucuresti.. asa ca o sa apara in curand si pe aici gaurile alea.. nu de alta da frigul a cam venit.. in seara asta!!!

Share this post


Link to post

Tot timpul cand plec la tara cu autocarul pe autostrada se lucreaza sau sunt cratere :D Cred ca in 2007 termina si ei! :)

Share this post


Link to post

Luni, 19.11.2007, se inaugureaza centura Pitestiului... de fapt o prelungire a A1 pana la Bascov, lungime de 14 km.

Partea proasta: cozile se vor muta in intersectia spre Valcea / Curtea de Arges din Bascov (care va beneficia de un pasaj subteran abia in vara anului viitor).

 

Se va ajunge mult mai usor spre Curtea de Arges / Transfagarasan si spre Campulung / Rucar.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...