Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Tupeu de borfaş (că altfel nu-mi vine să-i zic)

Recommended Posts

Citiţi textul din imaginea ataşată. Pe mine m-a scos din sărite tupeul ăsta întâlnit adeseori la cei ajunşi prin prostia celor ce-i votează în funcţii importante.

0610001.jpg

Share this post


Link to post

Mda, p-ashtia i-ati votat (cei care i-au votat), p=ashtia ii aveti. Scirba fara limite!!!!!

Share this post


Link to post

'Unde eshti tu Tzepes doamne'

Ca punind mina pe ei...'

Mai departe sthitzi voi ce vroiam sa spun. :rambo:

 

Bip...Bip...Bip...de...bip...bip...bip!!

Share this post


Link to post

:decapitat: :rambo: :swearing: :wallbanger: si altele...

Daca nu mergem sa votam cu capul se duc altii si voteaza cu picioarele. Si apoi ii avem pe nenorocitii astia inca 4 ani.

Share this post


Link to post

Asta nu e nimic .. sa fi vazut declaratia de avere a lu' musiu Mazare .. al' de la CTza :) /... sa fi vazut acolo

Share this post


Link to post

Nu-i vorba de bunurile declarate, că m-am obişnuit deja cu ideea că oricum au avere cât încape - plus ce mai e pe numele rudelor de grad 2 sau 3. E vorba de tupeul... pardon, nesimţirea cu care a fost scrisă. Păi dacă madam deputat îşi permite aşa ceva, mă duc şi eu la fisc să declar că am realizat venituri de 10.000 de [moneda naţională a Botswanei: http://www.atlapedia.com/online/countries/botswan.htm ] !

Share this post


Link to post

Daca te uiti, pe site a fost pusa versiunea de miercuri 26.05.2004. Screenshot-ul ala era pe site vineri, versiunea veche cu Cassa Locco.

Share this post


Link to post

Sa ma ierti, dar primul document (cel atasat aici) mi se pare un fals sau o gluma! Orice document emis de Parlament, indiferent de Camera, are un antet, iar cel atasat nu are...

 

Parerea mea... Si nu numai...

Share this post


Link to post

În măsura în care mărimea imaginii permite examinarea, mie mi se pare veridică şi prima variantă. Cine a avut niţel spirit de observaţie va vedea câteva diferenţe în conţinutul celor 2 formulare: primul nu are antetul oficial (dar are ştampilă), iar al doilea conţine rubrici suplimentare (de exemplu modalităţile de dobândire la autoturisme).

 

Scrisul diferă clar între cele două, dar cu autoturismul au nimerit-o totuşi: pe ambele declaraţii apar aceleaşi date de identificare. Ideea unei farse făcute de cineva din interior iarăşi e cam suspectă, pentru că nu prea faci farse cu documente oficiale, cu numere de ordine... cine ştie dac-o să aflăm vreodată adevărul.

 

Dar de curiozitate, de ce nu întreabă nimeni cum au fost obţinute bunurile şi sumele din declaraţiile de avere, acum după ce au fost făcute publice ? creanţe de 180 000 EUR ? parc-ar zice 180 milioane lei, aşa de "neimportant" sună.

Share this post


Link to post

"Sursa" zice ca poza e luată de pe site-ul oficial al Camerei Deputaţilor, de-acum câteva zile. Aşa s-ar explica şi apariţia bruscă a variantei de pe 26 mai.

 

Oricum, pentru cine-şi face iluzii, corb la corb nu-şi scoate ochii; declaraţiile sunt pentru prostit mulţimea !

Share this post


Link to post

Si cand stiu ca o cunosc pe madama aia, ca-i din sat de la mine...

Declaratia pe care o prezentati voi a fost modificata. Asta pe care v-o prezint acum (cea de interese) nu.

Aicea e si mai multa nesimtire (parerea mea).

Sa ma ierti, dar primul document (cel atasat aici) mi se pare un fals sau o gluma! Orice document emis de Parlament, indiferent de Camera, are un antet, iar cel atasat nu are... 

 

Parerea mea... Si nu numai...

Nu cred ca e un fals. Sa vad daca merge printscreen-ul la mine ca iti fac o copie completa si ti-o trimit prin mail.

Am facut chestia cu printscreen-ul pentru cazul in care cineva ar modifica iar declaratiile. Cine vrea bag imaginea facuta ca atasament.

P.S. Masina lu' domnu' Mitrea e trecuta la "altele", nu la "bunuri". Eu cand am jucat o alba-neagra pe comp in pauza la fac mi-au blocat contul o luna. Pe astia nu-i sanctioneaza nimeni cand gresec la completat?

0610001_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Mdeci scrisul din cele doua tipuri de declarati ., (cele existente pe site acum ) NU CORESPUNDE ! , dar .. scrisul din prima declaratie aparuta si aici pe forum , si scrisul din declaratia de interese ( de pe site ) corespunde .. .. !!! se vede in pana mea ... ca nu trebe expert.

Mdeci ... numai cand ma uit la fata ei .. vad deja "mimi" si "cici" .. manea, telenovele, incultura, prostie si "lamereala" :)

dar ... NOI sa fim sanatosi

Share this post


Link to post

A fost si la TV un reportaj mai demult, cu nu stiu ce parlamentara care si-a trecut canishul la declaratia de avere!! Daca mai punem ca e de la PRM, atunci lucrurile se leaga. Nu ma mira cu nimic. PRM care a fost votat de cei care dadeau " un vot de blam PSD-ului " si de cei care viseaza la diverse personaje medievale in mileniul 3.

Share this post


Link to post

Oie e un super bastan care are totul are pe numele rudelor ori e vai de capu lui. Chiar ca plateste chirie vecinilor

Share this post


Link to post

Da buletin are? Ca stiu ca nu poti sa ai buletin daca n-ai casa. Si daca n-are buletin nu poa' sa-i puna viza de flotant unde sta in Buc. Propun sa trimitem controlul dimineata devreme, sa-l verificam daca sta legal si, dupa caz sa-i aplicam omului amenda regulamentara de la 600 la 8 sute mii lei. Daca a cumparat locul, sa-i facem dosar penal. Chiar vreau sa vad un parlamentar tratat ca un student care sta blat in camin si care de nevoie prefera sa coboare pe funie de la geam ca sa nu plateasca amenda. Sunt patit si stiu ce spun. Vreau sa-i vad pe nesimtii astia tratati la fel.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...