Jump to content
Sign in to follow this  
Leutzu

Ce A Murit Odata Cu Daewoo Korea

Recommended Posts

Daewoo Bucrane pics 3

Daewoo Joyster pics 2

Daewoo Vada pics 1

post-100-1129423621_thumb.jpg

post-100-1129423631_thumb.jpg

post-100-1129423638_thumb.jpg

Edited by Leutzu

Share this post


Link to post

A murit Daewoo Koreea? Nu mai traieste prin GMDAT?

Share this post


Link to post

Daewoo Vada oricum nu cred ca intra in productie vreodata ...uratenie totala ...celelalte 2 chiar sunt frumoase ..au linie

Share this post


Link to post

Pe linga VADA , Loganul e Miss Univers!

Share this post


Link to post

mai degraba vader decit vada, laser frate e clar inspirat din star wars :D

Share this post


Link to post

Daewoo Musiro

2000daewoo_musiro_1.jpg

2000daewoo_musiro_2.jpg

Share this post


Link to post

Asat chiar e f frumos :X . Oare de ce masinile cu adevarat frumoase raman prototipuri ? :mda:

Share this post


Link to post

nu chiar toate :) >- multe componente(de design) ale prototipurilor vor apare pe viitoarele modele ale unei marci...numai ca,in cazul lui daewoo nu cred ca vor mai apare...deoarece s-au "stins" iar acu e "alta" firma

Share this post


Link to post

Chevy-ul nu vor mai folosi aceste concept cars. Daewoo-ul a scos cateva prototipuri ca raspuns la competitorul sau Hyunday...pe GM nu il intereseaza...

Share this post


Link to post

O data cu stingerea ultimului bec din fabrica Daewoo din Korea s-au stins toate asteptarile pentru ca acest tip de masina sa mai fie prezentabil atunci cand iese pe banda.

Stim cu totii cum arata spre exemplu un Cielo fabricatie Romania si un Cielo fabricatie Korea.

Finisajele si toate detaliile sunt asezate asa cum trebuie si nu ca la Romania, dai 2 ciocane si gata masina, si daca nu sta bine tapiteria pe usa, lasa ma ca nu o faci pentru tine.

Daca si in Romania ar exista conceptia asta si omul ar muncii cu gandul ca unde pune el mana nu mai e nevoie sa puna altul pe urma, atunci poate am merita si noi mai multa atentie si poate un branci in UE.

Pana acolo mai e cale lunga iar romanul va muncii doar asa ca sa nu stea degeaba acasa indiferent de salariu. Punct.

Share this post


Link to post

Daewoo UniVerse

post-285-1129702545_thumb.jpg

 

Conceptul Kalos - kalos in greceste inseamna frumos

post-285-1129702565_thumb.jpg

 

Daewoo Mirae

The Mirae (Korean for "future") is Daewoo's idea of a future car that can accommodate two people in laid-back comfort. The car can be either left- or right-side-driven, with the control module able to be slid to either side of the cockpit. The car is powered by an advanced experimental version of the type XS6 2.5-L inline six, fitted with an electromagnetic valvetrain, that puts out 127 kW (170 hp) at 5300 rpm and 245 Nom (180 lboft) at 4200 rpm. It is combined with an automatically shifting six-speed mechanical transmission. The engine is a design work of Daewoo's German R&D Center, and is extremely compact and light in mass, easily fitting transversely in a typical compact/mid-size car. The engine has a 77-mm (3.03-in) bore and 89.2-mm (3.51-in) stroke. Dual-overhead camshafts are driven by a single-stage chain and act on four valves per cylinder via rocker arms incorporating roller contacts. When ready for the road, the engine will produce about 94 kW (126 hp) at 5500 rpm and 250 Nom (184 lboft) at 3800 rpm.

post-285-1129702806.jpg

Share this post


Link to post

In afara de Daewoo Vada(care arata super aiurea parca ar fi dintr-un film sf) toate sunt frumuoase. :thumbl:

Share this post


Link to post

Cred că nu sunt prea mult off-topic şi sper să nu se supere nimeni, dar nu ştiu unde aş fi putut să pun pozele cu această limuzină. Nu ştiu nici ce model este, dar se pare că are ceva dotari pe ea.

post-1577-1133247967_thumb.jpg

post-1577-1133247995_thumb.jpg

Edited by Florinut

Share this post


Link to post

Se numeste Super Salon si este copiata dupa Chevrolet ,tractiune spate ,bord de lemn tip "mobila de bucatarie" nimic iesit din comun la aceasta masina .

Share this post


Link to post

Motor 2.2 DOHC. :) Love the sound.

Share this post


Link to post

O auzi cum trage benzina din rezervor =)) misto sunet :D .

Share this post


Link to post

Având în vedere că este fabricată în 95 şi că are ABS de la Bosch, oglinzi electrice, CD player, suspensie Macpherson multilink pe spate, discuri ventilate pe spate şi cine ştie ce alte invenţii, n-aş spune că e chiar nimic ieşit din comun la această maşină.

Edited by Florinut

Share this post


Link to post

ce model este ? si dupa ce chevy e copiat ? :scarpin:

Share this post


Link to post

Mie mi-a placut urmasul lui Leganza (Mondus parca) dar nu l-am vazut in Romania inca.

Share this post


Link to post

Cum nu s-au adus? La un moment dat era plin prin Bucuresti. Erau masini de taxi.

Share this post


Link to post

alea erau proton nu stiu de care :) de la cristaxi parca

Share this post


Link to post

da,erau proton. erau facute sub mitubishi...aratau chiar dragut.

Share this post


Link to post

Erau si racer, culori alb si negru (si parca si maro dar nu bag mana in foc).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...