Jump to content
Sign in to follow this  
balky

Cea Mai Urata Masina ...

Recommended Posts

A fost aleasă "Cea mai urâtă maşină din Marea Britanie"

Concursul „Cea mai urâtă maşină din Marea Britanie” şi-a desemnat recent „câştigătorii”. Organizat de site-ul www.cardata.co.uk, ineditul sondaj s-a bucurat de atenţia a peste 1.500 de participanţi, care şi-au exprimat preferinţele online.

 

Recent apărut şi pe piaţa românească, MPV-ul coreean SsangYong Rodius (foto) a cules laurii „victoriei”, 29% dintre votanţi acordându-i nerâvnitul titlu de „cea mai urâtă dintre toate”. Designul său „extraterestru” i-a convins pe cei mai mulţi dintre votanţi că Rodius merită primul loc.

 

La mare concurenţă cu Rodius s-a aflat Fiat Multipla , eterna prezenţă în topurile de gen ale industriei auto. Maşina a primit 19% din voturi, dar trebuie precizat că acestea au fost acordate pentru prima versiune a acestui automobil, şi nu pentru modelul actual care a trecut printr-o restilizare majoră în 2004.

 

Podiumul a fost completat, în mod surprinzător, de limuzina de superlux Maybach considerată urâtă de 10% dintre votanţi. Se pare că, pentru aceştia, preţul cu multe zerouri în coadă nu are neapărat legătură cu bunul-gust.

 

În top urmează Chrysler PT Cruiser (locul 4 - 8% din voturi), Ford Scorpio (5 - 8%), Suzuki Liana ( (6 - 6%), Rover 75 (7 - 3%), Kia Rio (8 – 3%), Renault Megane II Bicorp (9 – 1%) şi Kia Sedona (10 - 1%).

 

În mod sigur constructorii prezenţi în acest top nu vor fi prea încântaţi de rezultatele obţinute, dar purtătorul de cuvânt al Cardata, Andrew Sobell, îi linişteşte: „Rezultatele sunt foarte subiective. De exemplu, toată lumea vorbeşte de Multipla, dar trăsăturile de design ale acesteia continuă să îi atragă pe mulţi observatori şi cumpărători deopotrivă. Ceea ce unii consideră urâţenie, alţii apreciază drept frumuseţe.”

 

 

 

priviti si va minunati !!!

 

 

bafta !!!

post-1320-1129228777_thumb.jpg

post-1320-1129228785_thumb.jpg

post-1320-1129228793_thumb.jpg

post-1320-1129228799_thumb.jpg

post-1320-1129228813_thumb.jpg

post-1320-1129228822_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Logan, Logan, vrem Logan pe primul loc, macar la asta am fi primii =))

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Fiat Multipla!!!

Share this post


Link to post

Mie unu sincer imi place si maybachu si multipla si pt cruiser si fordul. Sunt masini deosebite , masini care mai ies din tiparul unei masini obisnuite. Adica vrei masina super luxoasa si ai bani cumperi maybach , nu ai bani de maybach dar totusi vrei lux , cumperi scorpio. Vrei o masina mai deosebita iei un pt cruiser. Vrei o masina obisnuita , fara multe briz-brizuri cumperi un megane. Acum totul depinde de banii pe care-i ai si ce vrei de la o masina .

 

 

 

bafta !!!

Share this post


Link to post

Mi se pare nedrept sa fie in acest top PT Cruiser-ul!

Share this post


Link to post

SSangYong Rodius si Multipla isi merita cu prisosinta locul in top. Celelalte insa nu vad ce cauta acolo. Pe primul loc eu cred ca ar trebui sa se afle un alt SSangYong, SUV-ul Kyron, care e prezent si la SIAB. Daca FIAT nu a reusit sa scoata ceva mai urat decat Multipla, iata insa ca SSangYong se autodepaseste, iar dupa Rodius a mai scos inca un Frankenstein.

Share this post


Link to post

Mai nu stiu cum sta treaba dar Rover 75 e o masina foarte frumoasa, dupa parerea mea, Multipla este o hidosenie. Desi Megane 2 mi se pare o uratenie de masina, ma mir ca este in top, eu cred ca merita mai mult 307 CC. Si sa nu uitam de frig... pardon de Loganul nostru.

Share this post


Link to post

Intr-adevar Rodius-ul merita cu prisosinta locul 1. e penal de oriunde l-ai privi. Parca e un hatchbach cu 5 usi peste care s-a pus inca un element de caroserie. Nu mai vorbim de partea de aripa de deasupra rotilor sau de farurile penal desenate.

Megane-ul e frumos din fata, dar cu fundul ala taiat in care au infipt o scoica nu sunt de acord.

Ar trebui adaugat in top un model de Seat recent aparut, imi scapa denumirea, care are spatele de parca-i masina de acu 70 de ani.

Designul la Fordul Scorpio am impresia ca i-a si adus "decesul", el fiind scos din productie fara inlocuitori. Altfel a fost o masina foarte buna, multe ruleaza si azi fara probleme, dupa 10 ani.

PT Cruiserul nu e nici el stralucit dar e acceptabil. De la bun inceput s-a dorit aspectul asta.

Share this post


Link to post

dar ce cauta maybach-ul aici. este o masina superba , mult mai frumoasa decat rolls royce phantom. nu are ce sa caute aici.

 

 

 

bafta !!!

Share this post


Link to post

Eu personal desi nu-mi placmasinile din clasa super lux, phantomul mi se pare chiar frumos, are o forma impunatoare. Maybach-ul este un S mai mare si mai urat. Si mai are si 2 culori asa cum ii sta bine unei masini din clasa mini.

Share this post


Link to post
Eu personal desi nu-mi placmasinile din clasa super lux, phantomul mi se pare chiar frumos, are o forma impunatoare. Maybach-ul este un S mai mare si mai urat. Si mai are si 2 culori asa cum ii sta bine unei masini din clasa mini.

 

De ce ca la clasa mini,pentru ca Lancia are optiunea asta!!! :) ) Mie mi se pare cea mai luxoasa masina Maybach-ul!!!Eu nu am vazut inca Mercedes-ul facut cu prost gust!!! :) >- Si nici nu cred ca va fi prea curand sau vreodata!!! > :)

Share this post


Link to post

Nu stiu daca BKL merita sa fie in top, dar daca compari un BKL cu un RR din punct de vedere al respectului pe care il impune designul exterior al masinii... inseamna ca nu le-ai vazut una langa alta.

Share this post


Link to post

Cea mai urata masina mi-se pare Ford Scorpio urmata indeaproape de Rover orice model.

Share this post


Link to post

am vazut deunazi cea mai urata masina mica: Lancia Epsilon...

 

Si mai au si sloganul: United Against Ugliness... Asta e clar la misto...

images.jpeg

Edited by alx

Share this post


Link to post

Oare ce au avut in cap aia de la Pontiac atunci cand au desenat hidosenia din poza?

post-1060-1129542076_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Coreeana este intradevar cea mai urita. Loganul este o frumusete pe linga panarama aia. In schimb, dupa parerea mea, n-au ce cauta intr-un asemenea clasament Rover-ul (elegant, are ceva din Jaguar), PT - ul (stil retro - masina frumoasa, iese in evidenta) si Megane care chiar daca sunt multi carora nu le place fundul, dupa parerea mea, chiar acel fund este o demonstratie de curaj si tehnologie la Renault. Luneta spate are o curbura ampla (tehnologic cred ca s-a lucrat ceva la scula de "turnare" a geamului, in asa fel incit sa se potriveasca perfect la locul lui), curajoasa. O masina care atunci cind a fost lansata a lasat pe multi cu gura cascata.

Share this post


Link to post

Iata o masina fabricata de skoda care mi-a deschis apetitul pentru acest topic.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Inseamna ca n-ai vazut Logan MCV sau FIAT-ul ala pentru olteni, cu toate locurile in fata. Skoda e masina, macar.

Share this post


Link to post

Pai macar sa le expunem. Da, e masina adevarata skoda, dar la acest roomster e vorba de forma. E urat, ce sa mai vorbim...

 

PS Am cautat inainte de a deschide, dar ca de obicei, rezultat nul. De-acum am sa le iau topic cu topic, babeste.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Este parerea ta Moshule, gusturile nu se discuta mai ales ca nu am voie sa va contrazic :D

Daca Roomsteru e urat atunci Fiat Multipla cum este ????????

 

PS> use search :P

Share this post


Link to post

Fiat Multipla e... multipla pe locurile din fata, pe care are loc un multiplu de soacra! :)

Share this post


Link to post

Adevarul ca nu e urata. E hidoasa =))

Esti liber sa-ti spui parerea, ok? :)

 

PS Multumesc pentru "use search". Vezi ca e liber un loc de moderator, dar nu aici :) ) (Stii de altfel ca functioneaza impecabil... )

Si cine a zis ca n-ai voie sa ma contrazici? Fa-o fara rautate si e ok din partea mea.

Share this post


Link to post

Dupa mine, cel mai urat si prost cazan .. tot dacia berlina ;)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ei bine ce este urat la aceasta masina ?

post-725-1159564347_thumb.jpg

post-725-1159564472_thumb.jpg

post-725-1159564540_thumb.jpg

post-725-1159564565_thumb.jpg

post-725-1159564595_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...