Jump to content
Sign in to follow this  
Bobby

Ce Masina Ti-ai Lua?

Ce masina ti-ai lua?  

50 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

As cumpara un Land Cruiser da pe benzina!

Share this post


Link to post

Porsche 911 Carrera 4 - ultima generatie 997.

Mergeti cu el si veti intelege.

Share this post


Link to post

SUV sigur nu ma intereseaza... Poate un TAB... Sau, daca nu am cum sa iau unul, un TAF, si il duc la customizat. Spinners, ecrane, nenorociri, subwoofer-e, crom, tot tacamul! Dar sa aiba lama in fata!

post-65-1129278350_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cred ca ar titlu topicului ar trebui schimbat in "Ce masina/masini ai vrea gratis" :mrgreen:

Eu daca as avea atatia bani (ca asa se raspunde frumos © Claz) mi-as cumpara :

 

1. un mu(s)cle(s) car, vezi poza :tongue:

2. Porsche Cayenne Turbo (masina gospodinelor - Top Gear ©)

3. Un monovolum, inca nu m-am hotarat

4. Un Mercedes clasa S.

 

P.S.

Pentru carcotasi : Daca nu am voie cu 4 masini, vreau una mai scumpa pe care sa o dau la schimb pe alea 4 :tongue:

post-163-1129278375_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu subscriu la parerea seicului... neaparat pe benzina. Este o masina cu prestanta... dar si cu substanta (cunoscatorii stiu despre ce vorbesc) :D

Share this post


Link to post

Imi cer scuze daca nu merge sa votati, dar este prima oara cand incerc sa fac si un chestionar din asta si iata ca nu mi-a reusit.

 

Oricum... ca idee se pare ca majoritatea isi doresc SUV-uri si masini cat mai mari.

Eu zic asa... (daca am atatia bani...)

Imi iau una de viteza, super joasa, cu cateva sute de cai, dar multe sute, cu un consum care sa sperie si pompa de benzina si o viteza care sa sperie pe orice pilot de F1 sau de Raliu.

La batranete, daca mai ajung pana acolo cu o asemenea masina mai sus mentionata, (desi n-as crede), atunci poate mi-as lua un VW Touareg 5.0, fiindca astia batranii trebuie sa vada mai bine si vederea de sus e mult mai buna (cel putin din SUV), sau mi-as lua un Rolls (apropo... ce belea era ala de la SIAB) cu care sa navighez prin toata lumea. (nu si prin Romania ca e pacat de masina s-o rupi pe drumurile astea).

 

Bafta, si imi cer iertare inca o data celor care n-au putut vota!

Share this post


Link to post

visul meu este un 'vette... :X

nu e nici chiar asa scumpa(fata de multe masini) si are niste performante foarte bune.

as opta pentru modelul Z06 cu motor de "doar" 505 CP si o cilindree de 7.0l

parerea mea,e ca are un raprot calitate\pret foarte bun.

de ex un lamborghini galiardo(e vreo 180 k euroi...si are acceleratie 0-100 in 3.6 !! 'vettu are in 3.9)

din punct de vedere al motorului...io nu as da atatia bani pe un lamborgini(mai are si bordul urat)...mi-as lua un 'vette, si l-as mai modifica...niste neoane si cam atat ca arata demential.

mai repede as visa la un 'vette decat la un lamborgini...(deoarece e mai ieftinache...)

si asa...are un pret mare...da de...vise

jucati la loto...poate casitgam...odata si odata

eu...joc...100 mii lei la o saptamana...nu se stie niciodata.

post-851-1129335623_thumb.jpg

post-851-1129335698_thumb.jpg

post-851-1129335715_thumb.jpg

post-851-1129335785_thumb.jpg

Edited by zack

Share this post


Link to post

Daca as avea bani mi-as lua un Infinity 4x4 sau peste cativa ani Nissan Skilyne GTR bineinteles ca SH :drinkers: .

Share this post


Link to post

Era o melodie care avea printre versuri si partea asta!

 

"...instrumentalul e la fel,

dac-as putea v-as da la toti cate-un 600 SEL".

 

Nu dau numele!

Share this post


Link to post

Am votat si eu unele dintre alea ce erau propuse. Insa raman fan declarat al Aston Martin si nu mi-ar fi niciodata rusine intr-unul din cei 3 magnifici V: Volante, Vantage, Vanquish. Daca as avea bani de 3 masini scumpe, p-astea mi le-as lua. Puteti sa ma acuzati de lipsa de imaginatie dar habar n-aveti voi cate pot sa-mi imaginez la volanul unui Aston Martin.

Share this post


Link to post

Eu mi-as lua atat:

 

Range Rover (la munte), un Supersportiv (la suparare) cu motor aspirat si multe sute dfe cai, probabil un McLarenF1, un 7er (Lung si cu sofer, asta ca sa ma sparg nu de alta), si un 330i pt. nevasta, si un M5 pt mine de zi cu zi. AAA si sa nu uitam de un H1 pt taximetristi si blonde, cu motor modificat ca sa ii imping pe aia care nu se dau dupa banda 2 si merg cu 20 Km/h.

 

Cam atat ca necesitati acute, si in rest as cumpara 30 de hectare de pamant, le-as ingradina, le-as asfalta, si le-as umple cu masini de peste 50 000 Euro nu sub.

Share this post


Link to post

Rolls Royce-ul de la siab, deoarece este o masina de bun gust. Sau hummer h1 pentru drumurile din Bucuresti. :-?

Share this post


Link to post

la h1 nu ai nevoie de nimic ca sa ii poti impinge pe nesimtiti :D

 

in alta ordine de idei un m3 m-ar face fericit

Share this post


Link to post

dacia unicat mi-as lua daca as avea bani acum. vrea pe ea 15.000Euro. ce ziceti de ea? tare, nu?

post-2137-1131614133_thumb.jpg

post-2137-1131614146_thumb.jpg

post-2137-1131614163_thumb.jpg

Share this post


Link to post

razvan, nu pot raspunde.. ca m-as alege cu un warn zdravan :shocking:

 

eu sunt mai modest .. m-as multumi si cu un X5

 

dar nu inteleg de ce unii nu recunosc... ' astept loganu' =D> '

Share this post


Link to post

@tommy: glumeam n-as da 15.000E pe un sheet de dacie decapotabila. o fi ea decapotabila da cu banii astia iti iei 307CC

Share this post


Link to post

stiam :)

dar eu recunosc... astept loganu' cc :lavolan:

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

ehe... nu mi-as lua niciuna de mai sus deoarece majoritatea sunt foarte joase si mi-ar rupe Counatchu in gropi :P . As prefera insa un Ford Mustag din 70... v 12... :X

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

V12? Mai taie 4

Share this post


Link to post

=)) ... da, scuze ai dreptate... Bine ca nu am zis w16 pe injectie...

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Singura masina pe care mi-as lua-o la ora actuala este Impreza WRX STI! Nu e foarte scumpa, doar 50.000 E pret DDP si cu restul de bani pana la valoarea unui Lamborghini sau Ferrari cunoscatorii "stie" ce se poate face ;) :lavolan:

Share this post


Link to post

Bring Me Whomen M5 sau Another Ugly Deutchland Invention Allroad =)) .

Share this post


Link to post

Eu mi-as dori un AUDI A4 dar cu motorul 4.2 TDI de pe A8 .

Share this post


Link to post

Eu vreau o dacie cu motor pe folie. As vrea acum serios vorbind o masina normala super modificata, lup in blana de oaie.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...