Jump to content
Sign in to follow this  
alx

Gazeta De Perete

Recommended Posts

Eu mi-am schimbat parbrizul de 2 ori in doua luni. Ultima data luna trecuta. Am dat 2,7 milioane cu tot cu manopera. Cu tot cu parasolar. Eu service tare.

Nu...Tarzan? > :)

Share this post


Link to post

Hai ca e rupta din context, putea fi.. "doar ca e prost facuta tija remorcii" :D

 

later edit 1: AB, era usor de banuit :D

 

=================================================

later edit 2:

 

Si daca tot e vorba de "facut prost" ..

..atunci se pare ca m-a ferit ghinionul sa fiu p**** de dau in gropi in asa hal incat sa zdrelesc ceva...
.. toti care avem scut suntem "prosti de dam in gropi".Sa speram ca nu vei avea nici un incident,dar si daca Doamne fereste vei avea inseamna ca esti mai "prost" decat noi:esti "prost de dai in gropi" si "prost" ca nu ti-ai pus scut. :) >-no offence

.. cred ca prost cine nu-i prost sau mai prost care e prost =))

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
Eu am 22o km si am Continental. Se comporta chiar bine

 

Am 220 km cu Maty si am cauciucuri Continental

 

Am inteles.. deja ai 440 ;)

Share this post


Link to post
Sigur, nevasta ar vrea s-o dau, dar tot ea mi-a dat si Oltcitul de a trebuit sa mai pun bani ca sa iau un frigider.

Am inteles, dar in primul moment m-am gandit la frigider de... Colibasi, si chiar eram contrariat ca ai fi avut pretentia sa iei Loganul cu banii de pe Oltcit... :dizzy: Cand mi-am dat seama mi s-a parut tare "funny".

Share this post


Link to post

Eu am un top al perlelor scoase de mecanicii auto. Musai batrani si buni :D

 

Pe locul 3 "La fiecare 6 luni trebuie sa scoti aerul din pneuri si sa le umfli la loc, alfel se strica aerul din interior"

 

Pe locul 2, un artist de la opel cu scannerul in mana "ai o problema grava, axa cu came ti se invarte de doua ori mai incet decat motorul!"

 

Pe locul 1, un geniu galatean voia sa schimbe servopompa de frana de la duba lui cu o pompa cumparata de la rusi. Cand a fost intrebat daca nu e vacuumatica, raspunsul a fost "Ba da, dar face sub minus un bar. Aia de la rusi scoate - MINUS 8 BARI!!!" :dizzy:

Share this post


Link to post
.. Atunci s-a facut verde-albastru , s-a dus in masina , am auzit ceva de rude :mda: si vorbea cu colegul lui . L-am lasat cu tipetele lui acolo si m-am bagat in masina si am dat drumul la muzica :mrgreen: Oricum intarziasem dar acum eram calm ... si am mai stat vre-o 2 min si a venit colegul lui cu actele mele si mi-a spus ca alta data sa fiu mai atent . I-am multumit si am plecat ... mult mai linistit

 

Ce fel de muzica ascultai in masina? E vre-o forma noua?

 

P.S. Voi sunteti siguri ca este obligatoriu ca numai la inceperea depasirii trebuie sa fie linie continua ???

 

Deci trebuie sa astept linia continua ca sa fac vre-o depasire.. dar nu care cumva sa prind vre-o linie intrerupta? Ca altfel iau vre-o amenda nasoala?

 

 

..5. Voi stiti ca radarul chiar radiaza ( si persoanele ) ??? ..

Mai nou acum se pare ca il tin deschis , dar pe stand-by si te ia din scurt , ca sa nu ai timp sa-l "vezi" cu detectorul . ..

 

Radiaza.. si inca la ce distanta.. :wallbanger: :wallbanger: :wallbanger:

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
5. Voi stiti ca radarul chiar radiaza ( si persoanele ) ??? Numai asa se poate explica de ce politistii se comporta astfel !

De acord! Asa se explica de ce unii sunt asa iradiati!

Share this post


Link to post

Si ca sa ma inscriu si eu in "tema"...

 

...dar el a sarit calul si gardul si casa ... si mi-a venit dracii .

[...]

am dat-o pe avarie , am inchis-o si m-am dus la el ... pentur ca trecuse vre-o 7 minute de cand stateam in masina ...

 

:compupunch:

Share this post


Link to post

Din ciclul politia si masinile lor echipate cu radar:

Nu sunt obligati sa le aiba marcate , dar dupa cate stiu cei fara marcaje pe masini nu au voie cu radare ...
:dizzy: Edited by Juliaen

Share this post


Link to post
mai gandeste-te putin, mai bine o montezi la ei, montajul face toti banii: eu am ornamentul de la ei 32 ron si manopera 55 ron si nu regret nici un leutz pe care l-am dat, ornamentul se aseaza superb pe masina, lucru foarte rar intalnit la tico...

 

 

D-aia nu am eu frati...

Share this post


Link to post
Da-mi un PM si iti explic.E destul de mult de scris.

 

Nu prea inteleg de ce sa-ti dea PM... ce, iei cu imprumut PM-u' gol si il returnezi plin de explicatii? :)

Share this post


Link to post

oarecum offtopic dar m-a amuzat teribil:

 

---

http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...st&p=612300

---

 

Acceleratie 0-100Km/h: 10.2s

Io v-am zis ca o sa fie rapid . . . sa moara de oftica daewooclub-ul ca nu au o masina mai rapida decat Logan-ul.

 

This post has been edited by IRONICK: 22 Jun 2006, 09:31

 

---

Share this post


Link to post
Mdeah, tot timpul ma surprinde surprinzator baietul aista...

Stiu ca s-a scris asa intentionat, dar am avut un profesor care, dupa ce a umplut tabla, ne-a spus (la modul cel mai serios) : "aahh, totusi am mai observat o observatie..."

Share this post


Link to post
Ce scule mai frate ca ma sperii ???? Primim bonus vre-o polish-are , ceruire ????

Nu dezavuez vre-o polish-are sau cer-uire , dar tu.. chiar te sperii de sculele altora? :mrgreen:

Share this post


Link to post
Unii barbati la volan conduc bine , ceilalti sunt taximetristi !

Bine ca nu conduc din portbagaj!

 

Unele femei conduc masini , iar altele sunt conduse de masini !

Masini = barbati???

Share this post


Link to post
:osanale: Obi vane esti tare ce pot zice! SIncer ma bucur ca ai reaparut din nou.

 

Si de atata bucurie si emotie,ti-a scapat si un pleonasm :P

Share this post


Link to post
as vrea si eu 1 set cu DewooClub dar sper sa nu mai apara alte reclame si prostii pe el cand se afla prtul suportilor va rog sa anuntati si ar mai fii o problema, eu stau in cj cum fac? daca cineva se poate interesa sa faca si un autocolant frumos cu DewooClub pe luneta sau parbriz si sa pun o poza, cred ca ar fi dragutz!sunteti deacord?

:dizzy:

Share this post


Link to post
Incearca aici...sigur te va lamuri

http://www.mobiluck.com/download-bluetooth...kia-6260-en.php

In fine, eu vad 3 rezolvari :D

 

1. Incearca sa copii singur agenda pe calculator cu un cablu de date

2. Te duci cu telefonul la un service si ii rogi pe baieti sa iti faca back-up la agenda

3. Vezi daca ai toate numerele pe sim, in cazul ai scos sim-ul si gata

 

Dar eu as opta pentru varianta 1

 

Iei copii ii legi la agenda cu cablul de date si ii pui sa iti copieze numerele de telefon din memorie...vezi si el face la fel cand are nevoie...

Share this post


Link to post

Baieti, ce am gasit aici, e aur curat.

Apropo, bucureshteni, mai ezitati ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Baieti, ce am gasit aici, e aur curat.

Brembo parca are Wolfman :mrgreen:

Share this post


Link to post
Cine ma poate ajuta cu counter strike care sa mearga pe Mac. Mac nu citeste fisiere ".exe" .

Eu as spune ca le pot citi cu mac-ul ;) mai greu de executat =))

Share this post


Link to post
Pai, daca vreau sa iau ochiul, folosesc dejtu. Si vreau sa iau ochiul alora care fac liniute la 200kmh in Bucuresti, Bogdane. Pentru viteze mai mici, am frane :P

 

 

Acu am descoperit-o.. Bravos, Sato =D>

Share this post


Link to post

Dupa o munca asidua de stergere a gramezi de posturi (peste 200) neavenite rugam urmatoarele:

 

1. Inainte de a pune orice post aici, apasati butonul "Previzualizeaza".

2. Daca nimic din ceea ce ati scris/citat nu va provoaca nici-un zambet macar, renuntati la a mai apasa "Adauga raspuns".

3. Daca totusi aveti chef de misto desi nu sunteti amuzanti, vedeti aici.

4. Pentru greseli de gramatica, aveti acest topic dedicat.

5. Abaterea de la cele de mai sus va conduce la elaborarea unor tensiuni in sinapsele creerilor din capetele moderatorilor si se va lasa cu anumite consecinte nedorite, nici macar de ei.

 

Va multumim pentru intelegerea de care sunt "sigur" ca veti face dovada!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...