Jump to content
Sign in to follow this  
Zmeul cel rau

Caut Masina La 25.000 De Euro

Recommended Posts

Nissan X-Trail 2.2 dCi , aprox 25.000 DDP . Asta as alege eu...

Share this post


Link to post

Pretul la Accord e luat de pe site-ul APIA. Inclin sa cred ca aia stiu ce scriu...

Share this post


Link to post

La banii astia Toyota Avensis 2.0D4d de 116 cai linea Sol - ~22.500 DDP si de restu dotari. http://www.toyota.ro/WBStorage/Files/Avensis_20.07.2005.pdf

O masina aproape nemuritoare, produsa in Europa deci nu ai taxe aiurea.

Sau Octavia 2.0TDI de 140 de cai, 6 trepte - pana in 21 de mii de euro in echiparea Elegance si de restu dotari.

http://www.aviamotors.ro/index.php?cale=te...typeid=1&menu=1

 

PS.

Decat S40 mai bine iti iei direct Focus din pacate.

 

Am uitat de Skoda Superb, gasesti sigur un model ok la banii astia si e o bijuterie.

Edited by Wichedcoder

Share this post


Link to post

scuza-ma dar sa dai ~22.500 DDP pentru o masina cu 116 cp, cand altii ofera masini cu peste 150 sau 160 de cai,cu multe dotari in aceeasi bani, mi se pare prostesc. Chiar daca pe capota scrie toyota...

Share this post


Link to post

Pretul CIP al masinii e corect insa taxele vamale si acciza este oferita gratuit conform site-ului oficial aici

Share this post


Link to post
La banii astia Toyota Avensis 2.0D4d de 116 cai linea Sol - ~22.500 DDP si de restu dotari. http://www.toyota.ro/WBStorage/Files/Avensis_20.07.2005.pdf

O masina aproape nemuritoare, produsa in Europa deci nu ai taxe aiurea.

 

Din pacate Avensisu este deja o masina "batraneasca" ca si aspect. Singurul lucru care o sustine e doar fiabilitatea.

Share this post


Link to post

Ti se pare prostesc pentru ca nu stii ce e aia, mie mi se apre prostesc sa platesc 9% accize pentru o benzinara de 3 litri sincer care sa consume 20 de litri in Bucuresti, te mai si rupe la orice taxe, mai bine iei un 1.8 turbo pe Passat sau Octavia(sau poate pe A4) ci consumul e mult mai rezonabil, cuplu mai mare, taxe mai mici(acciza e de 1.5%) si 180 de cai.

Ca sa nu mai zic de Hyundai, patetic, omul vreo o masina, poate nu ai remarcat.

Ce sa ma astept, cel care recomanda are Logan :dizzy:

 

Pe mine ma intereseaza mai mult fiabilitatea si consumul la performante acceptabile decat aspectul, astfel incat as da de 10 ori banii pe Avensis decat pe 407.

Edited by Wichedcoder

Share this post


Link to post

X-Trail X-Trail X-Trail ! :lavolan:

Share this post


Link to post
Din pacate Avensisu este deja o masina "batraneasca" ca si aspect. Singurul lucru care o sustine e doar fiabilitatea.

 

Daca tot te-ai luat de ce am zis eu hai sa ti-o intorc.

Stii cat e o revizie la un Accord?

De ce sa platesti 30% taxe vamale aiurea?

Designul la Accord nu e cine stie ce, la 407 recunosc.

Si inca o chestie, reducerea la taxele vamale este doar pentru leasing, adica suporta ei taxa vamala la valoarea reziduala, daca o iei cash te rupe.

Edited by Wichedcoder

Share this post


Link to post

de mazda 6 ce zici??? mi se pare cea mai reusita masina din clasa medie si a fost votata asa si de clarkson la top gear!!!!

post-919-1128552039_thumb.jpg

post-919-1128552046_thumb.jpg

post-919-1128552059_thumb.jpg

Edited by Maniaku

Share this post


Link to post

Deacord cu tine cu privire la Mazda 6, e o masina deosebita, pacat ca se supune taxelor de 30%. Dieselurile care echipeaza mazda sunt de obicei din grupul PSA (adica HDI) fiind folosite de Ford si de firmele cumparate(Mazda, Volvo)

Share this post


Link to post

dar a spus cineva ceva de diesel??? eu oricum nu sufar diesel-urile asa ca benzinar taticu' + ca nu a afirmat ca o vrea cash

Share this post


Link to post

Dar un Nissan X-Trail 2.2 dCi chiar ar reprezenta o alegere mai proasta decat un sedan ..PENTRU romania? As vrea sa fiu si eu unul din cei care merg cu jeep-u prin oras peste toate craterele si le da celor ca mine flash-uri pt ca merg prea incet (40 la ora) pe strazi cu gropi incercand sa le ocoleasca , in timp ce lui ii se rupe (70-80 la ora) la ce masina are :D

Share this post


Link to post

ar merge si un hyundai cupe :) >- e beton masina.http://www.hyundai-motor.ro/showroom/?id=54

Share this post


Link to post

AND, X-Trail sare bine de 30.000 de euro.

 

Daca persona care-l va folosi e mai tanara si se multumeste cu o compacta, si Audi A3 Sportback e o idee, la 25.000 iei una cu o motorizare decenta.

xxl0002.jpg

17459_5332_a3sportback_4_1280x1024.jpg

Share this post


Link to post

Nissan X-Trail 2.2 dCi = 25.000 euro DDP ;) ..sursa nissan.ro

post-1002-1128555935_thumb.jpg

post-1002-1128555943_thumb.jpg

post-1002-1128555950_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Unde vezi tu ddp ca eu am vazut asa:

incepand de la:22.600 € CIP - 2.2 DCI

22.600 + 19%TVA + 30% vama + accize , trece de 36.000

 

De fapt am avut dreptate:

http://nissan.masini.ro//masini-noi-detali...Comfort-SUV.htm

 

Pret CCP * 22.263 EURO

Pret DDP ** 36.913 EURO

Edited by Wichedcoder

Share this post


Link to post

vai da ce interior URAT are !! bai andrei da n-ai gusturi deloc !! mai bine isi ia o toyota rav4(paremise e pana in 25 mii ddp)

are un bord de...cum se vede boxa aia !! oribil !!

Share this post


Link to post

Stai un pic .. la nissan parca nu se mai adauga 30% vama :o ; oricum daca asa e cazul , imi cer scuze.

 

Daca si la Nissan , si la Hyundai , si la Subaru etc.. se adauga pe langa 19% tva , si 30% vama + accize , ce marca produce cel mai ieftin SUV ? Preferabil unul unde adaugam doar tva.

 

Edit: Opel Frontera nu se mai face? :scarpin:

Edited by AND

Share this post


Link to post

Situatia e asa:

Unii producatori japonezi sau din state(Ford) au fabrici in Europa pentru a scapa de aceste taxe, dar nu produc decat cateva modele mai vandute. De curand am inteles ca si Nissan are o astfel de fabrica dar nu se produce X-Trail.

Cred ca cea mai ieftina masina de teren este Land Rover Freelander , care incepe pe la 17.000 de euro la care se adauga tva si accize.

Frontera nu mai exista deocamdata.

Uitasem:

Pai mai e si Renault Scenic RX4(1.9DCI) pe la 23.000DDP (care se risca) si Kia Sportage la un pret un pic peste 21.000DDP.

Edited by Wichedcoder

Share this post


Link to post

eu, daca as avea banii astia mi-as lua un C-class nou. cred ca te inscrii eventual mai pui o mie doua.

Cine a mers intr-un mercedes... stie de ce.

Share this post


Link to post

la banii astia nu as lasa pe altul sa aleaga pt mine :)

un s80 sau a8 la mana a 2-a (un an nu e mult) si ramane si de asigurare pe ani buni :)

sau functie de teren un x5 :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

pai x5 e bun numai de sosea ca pe offroad sucks mai rau ca un tico... pt offroad = discovery/defender sau patrol sau pajero

Share this post


Link to post

n-am condus x5, am vazut pe sosele, e cumplit de mare si rapid :)

doar la tv am vazut .. acolo mai conteaza si sponsorul, dar il laudau si pe off road, daca gresesc, scuzele mele

Share this post


Link to post

c-class-ul ala cred ca la 25.000 de euro il iei si cu motor mic si destul de chel.. iar un x5 la mana a doua la 25.000 de euro, cred ca il gasesti pe la vre-o 70-80k km.. oricum, suntem curiosi, esti consultant tehnic pentru un el, sau pentru o ea? :mrgreen: Tind sa cred ca pentru un domn, desi nici la o doamna nu m-ar mira :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...