Jump to content
Sign in to follow this  
covrigma

Consum Mare La Benzina

Recommended Posts

pai e clar mei daca atunci tu aveai 1,2 litrii plus 30 litrii e 32 ... tu ai mers super frumos si ai mai bagat 18 litrii pana in buza ... e clar ca ai consumat in conditiile alea ce era normals a consume plus o diferenta de 8,9,10 litrii :)

Share this post


Link to post

plus ca n-am specificat eram 2 persoane in fata iar spate bagaj/greutate echivalentul a inca 2 persoane

Share this post


Link to post

la drum lung nu conteaza atat de mult mai ales la mers constant. ideea e ca prima oara ai avut cu mai mult de 10 litrii mai putin decat ai pus ulterior. maty nu are cats a consume atat nici cu rezervoru spart.

 

in schimb in oras la regimul asta de mers cu stat pe loc o sa pape undeva in 7-8 :)

Share this post


Link to post

eu am zis ca mi s-a aprins becu pe la km 50 si am pus benzina cu 6 km inainte de fetesti ... fa si tu un calcul de cand se apriunde becu ( si ramane aprins ) sunt 5.5 litrii la matiz. plus 1 litru sa zic ca eu am calculat de cand a inceput sa ``clipeasca``. deci 5.5-6 litrii am afcut 123 de km => ca mai aveam extrem de putin poate cateva sute de grame. 35 de litrii rezervorul plus inca 7-8 litrii pe tevi e asa de greu de crezut ? uite merg cu maty al meu pana raman fara benzina il tractam si fac plinu daca nu reusesc sa bag 43 de litrii ( 43 nu 42 ) tu imi platesti plinu. daca nu eu iti indes un plin full la dcie. ce zici merge?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...