Jump to content
Sign in to follow this  
Senna

Nostagie, Dacia 1100

Recommended Posts

Atingea repede 90km/h si apoi plafona dupa 100km/h datorita cutiei de viteze cu rapoarte scurte, pe vremea aceea nu se punea problema sa rulezi cu mai mult de 80, deh, cauciucuri conventionale, cu camere, deci risc crescut de explozie de pneu in cazul rularii cu viteze mari

Share this post


Link to post

Nu stiu ce spuneti voi ca nu prinde mai mult de 110km/h. Noi avem din 2004 un club al "sutistilor" si vreau sa va zic(,) ca masina asta prinde viteza maxima trecuta in talon fara probleme (135km/h). Am testat chestia asta pe A1 cand ne intorceam mai multi de la o intalnire din Pitesti. Din pacate la viteza aia incepe sa tremure toata masina de zici ca sta sa se dezmembreze in orice clipa. Si asta nu din cauza motorului, ci probabil a caroseriei care, ca si la tico n-are sasiu sau din cauza aerodinamicii. Uitati cateva poze cu a mea :D

post-728-1193830455_thumb.jpg

post-728-1193830464_thumb.jpg

post-728-1193830467_thumb.jpg

post-728-1193830472_thumb.jpg

post-728-1193830476_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Din cate stiu ai avut un eveniment nefericit cu "suta" ta. Din ce vad in poze sa inteleg ca ai reusit sa o repari? Daca da, maxime felicitari. E o jucarie deosebita.

Share this post


Link to post

Merci steph! Intr-adevar am avut un accident in partea din dreapta. Pozele sunt facute anul asta. Intentionez sa-mi cumpar un ticozaur si sa tin batrana jucarie (mai grea cu 150kg decat Tico) la pastrat. Momentan am ceva dificultati cu banca, dar sper sa ma alatur clubului in luna noiembrie :D

Share this post


Link to post

Ce-i drept e cam pacat sa mergi zi de zi cu o astfel de masina. Ai vazut si tu ce se poate intampla.

 

Mai bine un tico de care sa te doara in fund pe care sa il freci zi de zi.

 

Te asteptam cu ticalosu`. Bafta la achizitie.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...