Jump to content

Recommended Posts

ieri am fost in carrefour militari si am vazut elemente de tuning. neoane 4 bucati fata-laterale 4 milioane :shock: + multe alte prostioare...cum ar fi antena "gps" cu "motzu" care se aprinde > :)

Share this post


Link to post

Asa, si? Ai avut o revelatie? Vrei sa faci din antene gps eleron?

Share this post


Link to post

Hai mai baieti faceti din Kalos nava spatiala?!! Poate ne-o fura golanistii!!! =))

Share this post


Link to post

nu,doamne fereste :) ) aveau si un eleron acolo,din aluminiu da nu stiu cat costa

cand termin leasingul o sa al fak nava spatiala, in cazul in care nu iau alta...

Share this post


Link to post

http://www.gip.ro/

Pe site vad ca au doar filiale in Craiova si Bucuresti insa stiu ca exista si in Pitesti GIP (poate nu sunt aceeasi).

Din cate imi amintesc in Pitesti era cel mai ieftin.

Edited by akaionut

Share this post


Link to post

Baietii au dreptate- cauciucurile de 185 sunt cam micute in raport cu caroseria, trebuiaucam de 195. Jantele erau bune de 16", dar mie personal imi plce sa am balonul mare, ca la ce gropi sunt in RO, tre sa ai gipan cu jante de 13 si cauciucuri de 250 macar (sau pe aproape).

Iar cu eleronul- musai trebuie puse niste leduri de bricheta pe laterale si o antene gps pe mijloc. Nu vreau sa par rautacios, dar la Kalos ar fi mers doar un eleron discret- ceva in gen Aveo 4d (chiar schimba in bine aspectul). eleronul ala mare mere pe o Vectra, nu pe cei 25 cm cat are Kalos la portbagaj. Umbla la altceva, la suspensii, la frane, la motor (dar nu prea tare)- mie personal mi-a placut la Bicaz cel mai tare masina lui Pep, sa mor, nu alta: gume super-late, suspensie dura, scaune de porsche 944, infinity pe fata, bordul modificat, etc + goarna de la motor si evacuarea, care acoperea bassul de la sub-ul JBL. BRAVA, Pep, super Tico tau, dovedeste ca ai ceva gust! Mai da si la altii, nu vrei? Unui cal ii iei prima data hamuri sau il potcovesti? Tataia ii ducea la potcovit, apoi mergea in targ sa le ia hamuri. Gata, ho, gura sparta, pune zabala, ca o iei pe aratura! Eleronul e fain, dar nu pe acea masina. Sorry...

Share this post


Link to post

Fara suparare...asta ii un exemplu de tuning optik fara gust...la un vant lateral itzi smulge portbagajul :mrgreen:

Si rotzile din acte se vede nu is nici pe 14" ... pe 13" chiar.Bafta la jentzi si un bodykit frumos ca numai alea te mai pot scoate acum :mrgreen:

Edited by tolin
Fara suparare ... oamenii de aici nu vor mIRC, adica fara k, tz, sh

Share this post


Link to post

Fara suparare... omu vrea tuning , urmeaza sa`i mai puna si alte chestii , asa arata rau ... dar cu praguri , jante arata bine . Poate mai revine cu niste poze .

Share this post


Link to post

In tuningul optic nu se incepe cu eleronul ci cu jantele... dupa un bodykit ( eleronul fiind ultima piesa din el ) ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...