Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Aventurile Familiei Vijelie

Recommended Posts

O noua emisiune a aparut in peisajul media romanesc, Aventurile familiei vijelie. Curios,m-am uitat si eu 3 min la emisiune... Bai oameni buni, oameni mai distrusi nu au gasit?Emisiunea asta nu are nimic de calitate in ea, nimic nu te atrage... cand i-am vazut pe tiganii aia la nunta in atmosfera romaneasca facuta in fata blocului... cu tigancile alea care machiate mai strident si mai incarcate de aur in mod voit ostentativ.. felicitari producatorului. A dovedit ca chiar este ceva mai de gunoi decat monica,stupize stupize, etc. Felicitari.. tine-ti-o tot asa, dragi producatori, sigur ve-ti avea o audienta imensa :)

 

 

Si ca sa inchei optimist: ce conversatie elevata avea nevasta lui vijelie :) ca sa nu mai zic de ce trasa prin inel e

Share this post


Link to post

Lasa ca nici aia de pe MTV cu familia Osbourne nu e mai breaza...

Share this post


Link to post

No ofence da' chiar va uitati la vali a' lu' vijelie ( ma rog respectiva emisiune)?

Share this post


Link to post

eu m-am uitat numai de curiozitate cateva minute, si apoi l-am lasat ca fundal sonor, cat timp butonam la calculator, pentru ca vroiam sa vad emisiunea de dupa, schimb de mame. Oricum e o buna ocazie sa razi de fudulia si prostia unora, insa de acu is invatat, cand imi incepe emisiunea atunci deschid tv, sa nu mai dau doamne feri peste emisiuni in care tiganii is adusi la rang de exemple de viata. Aaa.. ca tot mi-am adus aminte :D ghici cine e subiect de stire de ora 6 la primatv? Liviu pustiu, care o plecat la cumparat "toale" =)) :wallbanger: penibilitate deplina

Share this post


Link to post

Nu m-am uitat dar reclama e foarte persistenta si uneori ne mai uitam si pe Prima la TV.

Share this post


Link to post

Da, inca o alta emisiune 'Made la Romania, mincati-as' :wallbanger: . Mai, nu avem ce sa facem, se pare ca asta e ce se cauta! Si Viperane, emisiunea cu Osbornii e rasuflata, ai dreptate, dar totusi sa nu uitam cine a fost Ozzy in comparatie cu eroul nostru v.v.! :banana:

Share this post


Link to post

A fost si este pe lista mea de Best Of, dar acum se face de rahat...

Share this post


Link to post

Sint curios daca o sa fie atacata emisunea despre v.v. de circotasi! Sau nu! :)

Share this post


Link to post

hehe :banana: crezi ca scapa carcotashii asa okazie?...chiar daca e in ograda lor... :P

Share this post


Link to post

eu pun pariu ca se vor lega de cateva chestii acolo, dar nu vor avea niciodata curajul SA SUGEREZE NUMAI ca emisiunea e de rahat

Share this post


Link to post

Interesanta emisiune ! Am vazut si eu intamplator , un fragment dintr-un episod si mi s-a parut cel putin la fel de interesanta ca documentarele de pe "Animal Planet" ce au ca subiect viata animalelor exotice. Astept cu nerebdare si seria despre "Gibonul de stanca" filmat in habitatul lui natural, cu "maestrul" Gutza Fatza De Maimutza facand rolul vietii sale. =))

Share this post


Link to post

Nu m-am uitat deloc la emisiune, dar am vazut reclama. Si carcotashii mai au tupeu sa faca misto de emisiunile altor televiziuni, cand nu vad ce au la ei in ograda.

Maximus, nu e frumos sa zici tigani - acei oameni sunt cetateni romani de etnie rroma > :) , ca ne sare UE sau FIFA sau mai stiu eu cine in cap ca-i discriminam pe astia saracii de se lafaie in mertzane si palate b-(

Share this post


Link to post
Si carcotashii mai au tupeu sa faca misto de emisiunile altor televiziuni, cand nu vad ce au la ei in ograda.

 

Aici gresesti, cred ca n-ai vazut prima cronica din sezonu' asta, chiar au facut misto de Vijulie si noua lui emisiune...

Si mai amintesc si dimineata la radio de el :D

Share this post


Link to post

Prima cronica (si a 2-a de altfel) sunt la download full la ei pe site, www.carcotasii.ro

Share this post


Link to post

Eu zic ca nu e indicat sa vorbiti despre el. O sa fie la fel ca si cu Gigi. I se face prea multe publicitate si e tocmai ce-si doresc.

Share this post


Link to post

Nu e neaprat nevoie sa-l iubesti pe V.V. sa te uiti la emisiunea lui. Mie unu-mi place sa vad cat de prosti sunt unii, probabil ma bucura ca sunt si oameni mai prosti ca mine, Nu am vazut nici o emisiune pana acum cu VV dar poate o sa ma uit si eu 5 min cand s-o intampla sa dau peste ea. Reclama e belea, moama ce casa are ala si ce nivel de trai. Acolo se vede clar prostia romanului. MANELE. Nu am nimic cu gusturile oamenilor, dar ascultatorii de manele la maxim in masina cu 4 geamuri deschise ma scarbesc. Si unii baga si bani in muzca pt. ...

 

Bafta!!!

Share this post


Link to post

Vezi, fa, doamna Vijelie, ca darimi decorul!

 

In episodul doi din „Aventurile familiei Vijelie" (Prima TV), Vali i-a cumparat lu’ nevasta-sa, cum era si normal, o masina. In consecinta, ea s-a dus cu prietenele la circiuma s-o ude. Sau, ca sa fie si pe intelesul protagonistilor showului, s-o uda. Si cum udau fetele masina, au inceput sa tot rastoarne luminarile de pe masa.

 

Chestie care a dus atit la emiterea unui „Shit!", cit si la replica „Vezi, fa, ca strici decorul!" Sa fie, domnule, si Vijelie mai atent cu nevasta-sa. Ar putea, de exemplu, sa-i cumpara lu’ doamna si un restaurant care sa nu are decoruri asa complicate pe care sa le varsa doamna impreuna cu prietenele. Sau chiar daca are, sa varsa, frate, femeia ce-i al ei, nu ce-i al altuia.

 

© Cotidianul

Share this post


Link to post

Eu am vazut aproape tot episodul de duminica trecuta si a meritat din plin !

Este pur si simplu vorba despre "Eterna si fascinanta Romanie".

Share this post


Link to post

intr-o dimineata la radio pur si simplu carcotasii au facut varza emisiunea cu pricina iar la sfarsit au tinut sa isi anunte sefii ca sunt total impotriva emisiunii

Share this post


Link to post

A fost intr-un episod faza cu baiatul mare a lui Vijelie..cica scoala nu ti-a placut, muzica n-ai vrut sa invetzi..tre sa te apuci de o meserie si la dus la un atelier sa devina tinichigiu =)) , ce figura e baiatul!! L-a dus sa invete meserie mancatzi-ass! :) )

Share this post


Link to post

Incercati sa va uitati mai mult de 3 min. pentru ca merita! Stati, nu trageti inca!

Merita sa vezi unde au ajuns unele televiziuni, poate tragi unele concluzii privind cine le conduce sau ce ar face unii pentru bani.

 

Si sa nu uitam ca prima promovare a regilor manelelor a fost la Pro Tv, cu copilu minune care avea abonament la Teo...

 

Asa cum toata lumea se mira cum de au fost prinsi americanii cu pantalonii in vine de ultimele 2 uragane tot asa ne miram si noi probabil cum de a ajuns vijelie sa aiba serial ca Ewingii.

 

Mai bine bagau o telenovela...sau desene. Sau reclame 30 min.

Share this post


Link to post

Nu cred ca reclamele timp de 30 de min le aduceau mai multi bani, celor de la Primatv. Este goana nebuna dupa rating, un mod penibil si anume prin promovarea inculturii si a unei clase care are niste lacune foarte demne de luat in seama, cum ar fi: analfabeti, hoti, murdari si SNOBI!

Pacat ca au audienta ... si mai grav ca o au din partea romanilor care vor tanji la stilul lor de viata. Va deveni THE ROMANIAN DREAM!

Share this post


Link to post

pe mine cel mai mult ma ingrijoreaza (la modul cel mai real) faptul ca astia se inmultesc mult mai mult decat noi astialalti si in curand o sa fim minoritari in propria tara @-)

Share this post


Link to post

Cum comentau in Catavencu acum ceva vreme: nu va ingrijoreaza faptul ca Adi Minune are al treilea copil, pe cand Liiceanu are doar unu?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...