Jump to content
Sign in to follow this  
nstar

Am Fost Accidentat De Alt Tico!

Recommended Posts

Am un TICO SL din 2000 de numai 3 sapt si mergand eu prin Cluj intr-o zi ploioasa bang mi-a iesit altul tot cu TICO in fata de pe o straduta laturalnica si nu l-am mai putut evita; desi am franat puternic si brusc si am tras putin dreapta tot mi-am lovit bine partea dreapta si am urmatoarele daune: aripa dreapta indoita rau, far derapta spart, bara si masca sparte, semnalizatorul dreapta nu mai merge, bara aia cu incuietoarea de capota stramba, masca aia de deasupra rotii drepte sparta, scaun far dreapta spart si ceva bare de suport indoite. Usa dreapta freaca in aripa acum cand vreau sa o deschid.

Dupa ce am stat 3 ore la politie mi-a dat constatarea si al asigurari unde3 avea vinovatul rca i-mi ramane acum sa merg in service; stiti careva vreun service bun de daewoo in CLUJ? LA ce sa fiu atent cand mi-o repara sau la asigurari? Fiind vina celuilalt tip o sa o repar pe asigurarea lui RCA (la asiban).

 

I-mi pare rau ca am nimerit tare bien masinuta asta - af 2000 cu 60000 km, verde metal.

 

Astept sugestiile voastere daca a-ti mai patit chestii la fel. Multumesc.

Share this post


Link to post

atentie sa-ti monteze tot un far cu reglaj electric ca sunt si cu reglaj mecanic si dupa aia nu o se mai miste cand vei actiona potentiometrul din bord. In rest sa schimbi cat mai multe piese cu unele noi sa nu ti le chituiasca pt ca daca nu sunt meseriasi poate crapa chitul si dupa cateva luni o sa arate naspa.

Semnalizatorul are o mufa sub bara sin fata daca nu a iesit de acolo s-a taiat cablul sau poate s-a ars becul.

Share this post


Link to post

Degeaba ai mai tras de volan daca ai franat puternic si pe jos mai era si ud: nu ai ABS! ;)

Share this post


Link to post

Si eu tocmai am patit un accident si mi-am reparat masina in CLUJ pe RCA acum 2 zile.

 

MI-am facut-o la Atlas Service (e la IRA, e pe partea dreapta inainte de pod cum mergi spre Aeroport) cred ca e Aurel Vlaicu nr.118.

 

Mie mi-a facut tot intr-o zi dar am avut numai de inlocuit piese, sunt destul de multumit de ei.

 

PS: Nu te duce la Service Daewoo de pe Dorobantilor ca unfla factura si nu fac treaba!

Share this post


Link to post

Ok numarul exact e 182 iar numarul de tel: 461150

 

Cred ca ti-am vazut azi in oras masina, E cumva AB 03 ..., verde, parcata azi dimineata pe str.Republicii?

Share this post


Link to post

hehe

exact aia este

 

nu am apucat sa o transcriu inca

 

Pai ma duc la atlas atunci. Chiar ep dorobantilor aveam de gand sa merg ca erau cei mai cunoscuti.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...