Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Cronica Promotiilor

Recommended Posts

Uitandu-ma la reclamele de la tv, mi-a trecut prin gand sa facem o lista a masinilor ce se pot castiga la diferitele tombele , concursuri, promotiii, etc.Din orice domeniu..

 

 

Incep eu cu 20 de renault clio symbol ce se dau la skol

20 loganuri la timisoreana

 

etc etc.. lista e deschisa

Share this post


Link to post

peugeot 407 la tuborg

Share this post


Link to post

Se mai dau la o bere romaneasca si niste Clio Symbol, dar n-am urmarit exact cate/la ce marca...e proaspata promotia, de cateva zile...

Share this post


Link to post

vezi mai sus

 

 

un citroen c4 coupe la clicknet

3xland rover freelander la rompetrol

Edited by maximus

Share this post


Link to post
se mai dau si niste peugeot 407 la golden brau.

La Golden Brau (sticla de 1,5L) sunt 10 Skoda Octavia modelul nou.

Trimiteti un SMS (tarif normal) cu codul din capac si primiti raspuns cu rezultatul.

In afara de masini parca mai sunt cateva mii de lazi frigorifice.

Share this post


Link to post

Mazda 3, Ford Focus, Lada Niva. Volvo S40,Mini One... toate la KISS FM

 

P.S. Mazda s-a dat deja :D

Share this post


Link to post

uups. :"> nu sunt bautor de bere. si in plus sunt minor :tongue: deci inca o data scuze ca v-am dezinformat.

Share this post


Link to post

cica poti castiga 3 vw golf 5 (posibil sa fie gti, caci asa ziceau la inceput, ca la sfarsit sa zica doar golf 5-- bulangii) ca promotie la profilele rehau.

Share this post


Link to post

5 Toyota Yaris La produse 7Days!

Share this post


Link to post
cica poti castiga 3 vw golf 5 (posibil sa fie gti, caci asa ziceau la inceput, ca la sfarsit sa zica doar golf 5-- bulangii) ca promotie la profilele rehau.

 

 

Nu ai inteles gresit!!!Premiul cel mare este GTI-ul,iar alte 3 Golf V sunt ca premii "de consolare"!!! :D

Share this post


Link to post

pai vreau si eu sa fiu consolat :) >- nu m-ar deranja asa cea. In alta ordine de idei, credeti ca am dreptate cand ma gandesc ca la majoritatea promotiilor se baga modelul de baza, probabil cu cel mai anemic motor..

Share this post


Link to post

Asta e corect. Si stiu din experienta.

Share this post


Link to post
pai vreau si eu sa fiu consolat :) >- nu m-ar deranja asa cea. In alta ordine de idei, credeti ca am dreptate cand ma gandesc ca la majoritatea promotiilor se baga modelul de baza, probabil cu cel mai anemic motor..

 

 

Pai normal ca pun modele de baza (aici Golf Trendline 1.4-75 cai),ca nu au interes sa-ti dea full options!!! :) >-

Share this post


Link to post

Desi daca iti dau un pors (s-a intamplat, l-a castigat o fetita) nu ai de ce sa fii suparat :)

Oricum, aceste masini se regasesc foarte repede in targ. Este chiar distractiv sa le urmaresti :)

Share this post


Link to post

ca tot suntem la capitolul asta, daca a-ti castigat sau stiti pe cineva care a castigat la vre-o promotie de genul asta vre-o masina, nu ezitati sa spuneti. Satori..cand si cine a dat un porsche la asa ceva? In romania? Tin minte ca era acu vre-o 3 ani o "promotie" la medii de scriere Memorex (parca) la care puteai castigat un ferrari f355 :dizzy:

Share this post


Link to post

Dap, in Romania. Kent, in decembrie 2003, daca imi aduc bine aminte.

Mai sunt faze distractive de genul motor castigat de un politist pe motor :)

Share this post


Link to post

interesant. Mie cea mai mare promotie din punct de vedere al numarului de masini puse la bataie,a fost la o marca de tigari (l&m parca) unde din cate tin eu minte s-au dat cam 70 de citroen c3-uri pluriel.

Edited by maximus

Share this post


Link to post

Corect, ai dreptate. Dar nu a fost cea promotia cu cea mai mare suma investita in premii, desi nu pot sa spun care este aceasta.

 

Oricum, ca idee, daca vreti sa participati la asa ceva, participati la cele care nu au premii instant.

Share this post


Link to post

din cauza ca masinile sau premiile ce sunt sub capace is de mult luate de rudele angajatilor? :mrgreen:

Share this post


Link to post

Nu. Din cauza ca, pentru a fi siguri ca cineva le va lua (da, ati auzit bine, vor sa le dea!) le planteaza. Adica se duc cu ele in supermarket si le planteaza in stand si asteapta pana cineva le aleg. :)

Ma refer la premiile mari aici.

 

Premiile mici, instant, se pun pe piata, de obicei, in cantitati mai mari ca, oricum, multi nu se uita sub capac si alte asemenea si 'se pierd'.

Share this post


Link to post
Mazda 3, Ford Focus, Lada Niva. Volvo S40,Mini One... toate la KISS FM

 

P.S. Mazda s-a dat deja :D

 

 

Mazda la Pitesti, Fordul astazi la Ploiesti (o fata). Oricum, trebuie sa ai ceva cunostinte tehnice...sau noroc...sau amandoua. Stiu pe cineva care si-a printat toate fisele tehnice si acum asteapta...

Share this post


Link to post
Nu. Din cauza ca, pentru a fi siguri ca cineva le va lua (da, ati auzit bine, vor sa le dea!) le planteaza. Adica se duc cu ele in supermarket si le planteaza in stand si asteapta pana cineva le aleg. :)

Ma refer la premiile mari aici.

 

Din pacate nu toti fac asa. Aduceti-va aminte numai cate masini au ramas ne-date la promotiile Tuborg din ultimii 3 ani. Anul trecut au fost 2 caravene si nu s-a dat nici una. Abia anul asta au facut chestia aia desteapta, cu tragerea la sorti de dupa. Si da, il aprob pe Satori cand spune ca vor sa le dea, si nu, nu le castiga angajatii sau rudele lor. Spun asta din proprie experienta.

Share this post


Link to post

Si asta pentru ca un asemenea scandal in care s-ar afla ca s-a incalcat regulamentul promotiei ii poate costa mai mult decat de enspe mii de ori valoarea premiului. Logic, nu? S-ar duce naibii toti banii bagati in publicitate. Asa ca nu se chitrosesc la un premiu insignifiant fata de banii cheltuiti de firma.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...