Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

S-a stins din viata Radu Anton Roman

Recommended Posts

azi pe la 2 am fugit putin de la serviciu cu o treaba personala

la intoarcere, mergand pe jos vad un mercedes G parcat langa biserica cretulescu, unde e bustul lui coposu...

la volan aproape pot sa jur ca statea si astepta Radu Anton Roman, parca putin mai slabit..il stiu ca am stat putin pe langa casa lui si parca avea si atunci o masina de teren,

acum inainte sa ma culc, fac revista presei, si peste ce dau?

stirea asta de mai jos de pe hotnews.ro

sant cam bulversat, nu conteaza cat de mare e acest om, daca va placea emisiunea sau nu, dar intamplarea ... strange...

 

Radu Anton Roman a murit in aceasta seara

Radu Anton Roman, realizator de emisiuni la Pro TV, s-a stins din viata in aceasta seara, la 57 de ani. De mai bine de 5 ani, Radu Anton Roman realiza la ProTV emisiunea "Bucataria lui Radu", colaborand pe rand cu Cristian Tabara si cu Florin Busuioc.

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

Share this post


Link to post

Pe bune, m-ai intristat... Mare om, si la propriu dar nu numai! Plangeai din gura in fata televizorului cand incepea sa vorbeasca! R.I.P. !!!

Share this post


Link to post

Am vazut si eu stirea la 23:00... Desi nu ma uitam la emisiunea lui decat rareori, desi nu stiu mai nimic despre el... era ceva care imi placea enorm la el... si acum ma simt aiurea... mai ales ca e si poate neasteptata moartea la varsta lui... Dumnezeu sa-l odihneasca!

Share this post


Link to post

aaa...acum am aflat si eu, citind forumul. Ce pot sa zic...sunt un pic socat. Dumnezeu sa-l ierte.

Share this post


Link to post

Nu ma uitam eu tot timpul la emisiunle lui dar,atunci cand se intampla sa vad parca ma fermeca si nu mai schimbam postul,avea omul asta un talent...

Dumnezeu Sa-l Ierte!

Share this post


Link to post

Eu nu am gasit pe nicaieri stirea asta. link?

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-l ierte :(

Imi placea omul asta, chiar daca nu ma uitam la emisiunile lui...

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-l ierte !

 

Ma uitam rar la emisiunile lui, dar i-mi placeau.

I-mi placea mai ales senzatia de "ii ploua in gura" cand vorbea despre diferitele feluri de mancare si cum spunea :" Muuult, Muuuult !!!" (vorbind de diverse condimente/sousuri, etc)

 

Am auzit azi dimineata la radio - stop cardio-respirator

Share this post


Link to post

Sint socat ...

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ... o sa-mi lipseasca "Bucataria" lui ...

Share this post


Link to post

ce ma socat pe mine, e ca l-am vazut, si la cateva ore aflu ca a murit..

Share this post


Link to post

Daca era un G, l-ai vazut pe el, asta era masina lui.

Am fost la cateva emisiuni ca suport tehnic. Mare om, mare caracter.

Totusi, sincer sa fiu, la ce probleme de sanatate avea, sfarsitul era inevitabil. :(

 

RIP.

Share this post


Link to post

DUMNEZEU SA-L IERTE !Am vazut stirea aseara pe la 11 PM si sincer m-a intristat pt ca desi nu urmaream emisiunea lui mi s-a parut a fi un tip ok.

Share this post


Link to post

D-zeu sa-l odihneasca in pace !

Eu am primit stirea pe messenger dar nu am crezut ..am crezut ca sunt alte mass-uri trimise de copii dementi ...acum cred ! R.I.P.

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa=l ierte! mare pacat..chiar imi placea de el, tot timpul imi venea foamea cand ma uitam la emisiune.. :(

Dar ce probleme de sanatate avea??

Share this post


Link to post

Era inalt si foarte gras. Coloana ii era afectata dar, intr-un timp fiind foarte gras, nu a fost scutit de probleme cu inima. Desi nu l-am vazut fumand, am inteles ca facea si acest lucru.

Oricum, omul acesta era foarte pitoresc. Impune respect prin prezenta fizica, dar cand deschidea gura te punea la colt. Tolba de cunostiinte!

Si-a trait viata din plin!

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-l odihneasca-n pace!!! :(

Share this post


Link to post

DUMNEZEU SA-L IERTE ! :(

Share this post


Link to post

:o R.I.P

Share this post


Link to post

Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace.

Imi va lipsi mult emisiunea lui.Am incercat si eu unele dintre retetele lui.Pacat ca s-a dus asa de devreme.

Share this post


Link to post

Fie-i Tarana Usoara!

Share this post


Link to post

E clar... Sus la Seful Cel Mare era nevoie de un bucatar adevarat...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...