Jump to content
Sign in to follow this  
FLEX

Hobby-uri - aveti asa ceva?

Aveti hobby-uri?  

55 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Life is a bitch! ... si ca sa scapam din bratele acestei prea putin gentile doamne, ne facem un hobby.

 

Hobby-urile mele sint masina si modelismul de incepatori (asamblare machete plastic, in special blindate din WW2), ma pasioneaza istoria militara, istoria aviatiei, istoria automobilului, Formula 1; colectionez inca de la primul numar revistele "Modelism" si "Aero Magazin".

Si bineinteles Fiat-ul meu 600D, e un hobby-car la care tin foarte mult!

Share this post


Link to post

Nu am nici un hobby, sunt atonic, apatic si ecliptic

Share this post


Link to post

radioamator. De curind ma intereseaza si CB-ul desi in Romania nu-i prea dezvoltat.

Share this post


Link to post

Cu mare placere, dar baza de date e inca micuta. In curand o sa o marim si putem posta si poze. Shenck se ocupa...

Share this post


Link to post

Cu software-ul sub Windows le are cineva?

Share this post


Link to post

Este si asa ceva: muzica, calculatoare, caini ...

Share this post


Link to post
Cu software-ul sub Windows le are cineva?

 

Mai precis, cu ce? Programare, utilizare, instalare, sau ce?

Share this post


Link to post

Avem, avem...

Share this post


Link to post

mai,pana la urma,eu fac ce fac ca tot ma pomenesc cu vreo rabla prin garaj...nu stiu,ii place sa tunez masini vechi...da' nu de-astea vedete aldea broscute,mustanguri si-altele...mai de-astea urate ca skoda 100s,dacia 1100,citroen ami 8...in fine,Flex,pana la urma cred ca o sa-mi iau o skoda 100s,ii pun motor de 1200 de 52 de cai si m-apuc de tuning...

mi-as lua si un oltcit da' e prea popular pe la noi...ma intelegeti?eu tre sa fiu ala mai cu mot!

Share this post


Link to post

Tu ai bubitza la cap, Dane ... si cu HRB-ul ce faci? sau ii iei tovarasa?

Share this post


Link to post

pai nu stiu,sincer,chestia e ca iti trimit in 5 min un mail cu 2 skode gadilite ntiel...bine,ideea in sine conteaza...

 

hrb-ul...am stat eu si m-am tot gandit necesita multa munca,am gasit skoda asta,arata foarte bine,nr noi...acu sa dau de proprietar...arata foarte intretinuta...mai bine dau 250 de euro si o iau,fac acte,mai pun niste jante,scaunele de pe hrb si un spoiler,praguri ceva si cateva dungulite ceva si merg cu ea prin oras linistit si comod(are si distributia greutatii mai buna pe punti,motor mai mic,adica de 0,9 si aceeasi putere cu 1100,are aceeasi masa...in fine,e ceva mai marisoara) decat sa-mi dezasamblez in totalitate dacia,s-o revopsesc,sa-i schimb TOATA tapiteria,sa-i modific bordu',sa-i fac instalatia electrica,sa...sa mai continui?!cu 250 de euro imi iau un motor de 1,4 second si-mi raman bani de vopsit...cam nasol,nu?

Share this post


Link to post

Stefan-VRD a scris:

 

"Ca tot e vorba de hobby-uri, un coleg de al meu de la facultate vroia sa se apuce sa faca o masinuta din bare si piese de la dezmembrari, anul trecut, insa nu am mai reusit. Am facut doar un desen cu ce ar fi trebuit sa iasa."

 

Share this post


Link to post
Cu software-ul sub Windows le are cineva?

Da. Delphi si Assambler.

Share this post


Link to post

Hey...bine v-am gasit !

Eu am ca Hobby caii (calaria ) si fitness-ul...pe langa astea..calculatoare...muzica...ma rog...mai mult chestii de baieti..hehe !

Si chiar acu' ma gandesc sa-mi iau un Matiz...ca tot fac scoala pe el..si am si zis..primul lucru pe care o sa-l fac..o sa inlocuiesc radioul lui...cu un CD Player bengos si niste boxe trasnet...sa se auda bine Shania Twain in el...hehe ! Chiar vreau sa profit de oferta asta de pana la 31 martie...cu 400 E reducere..plus inca o reducere de 5 % pt. doamne..plus un plin...plus covorase ,plus huse scaune

Sa vedem...

Share this post


Link to post

Eu am cresterea ciinilor. Am o gramada in apartament si la curte. Mari, mici, alb-negri, color, lungi, rotunzi... :D . De asemenea Oltcitul si femeile misto. In rest de nevasta. Aia nu se pune, ca e dotare de serie. Ca volanul.

Share this post


Link to post
Cu software-ul sub Windows le are cineva?

Da. Delphi si Assambler.

Hop si eu cu un Visual C++... sau mai bine zis "pop" si eu ... ;)

Share this post


Link to post

Da, am hobby; trenuletu' electric!

Share this post


Link to post

Pe 9, 12, 16mm? mai spune ...

Share this post


Link to post

:lol: si 12 (TT) si 16 (HO) :!:

Share this post


Link to post

E greu, nene, cu astea, costa de rup ... eu am un Piko amarit pe 12mm, 9V, primit de ziua mea cind am implinit 12 ani, 2 locomotive si 5 vagoane, am mai luat eu o locomotiva pe 12V ... si cam atit ... caut un transformator din ala simplu cu reversor de sens de la Piko pe 12V, cred ca fie-mea o sa fie extrem de incintata de jucarie, e si destul de mare acum, are 6 ani ...

Share this post


Link to post

Multi inainte! Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi!

...am transformator cu reversor de sens si reostat 0-12v si iesire separata de 16v curent alternativ pentru iluminare semafoare si casute, actionare bariere, macaze, etc... plus protectie la scurtcircuit si martor luminos separat pe ambele iesiri... EXACT! Piko modelbahn! Uitasem marca, ai dreptate! (Nu stiu daca am scris corect, habar n-am de germana) Mai tii minte, scria pe cutii "made in DDR"!

 

Da' nu m-am mai jucat din clasa a 8-a, de cand aveam macheta meseriasa, cu 2 tunele (din ipsos, facute de mine) si 2 poduri!

:lol: Dar a ramas totusi un hobby... as face-o oricand! Eu, nu fii-mea! :lol:

Share this post


Link to post

Mai mult imi plac cele pe 16... detaliile sunt perfect realizate... Vorbesc de ce se gasea odata, nu ce e acum prin Carrefour! ...oricum, cea mai "tare" piesa e o locomotiva... Daca la 12 ani te jucai cu trenuletu' trebuie sa o stii: locomotiva aia lunga de "Express" (pe 16) cu abur, din doua bucati... cu rezervor de apa si carbuni (unde, de fapt, era motorasul)... Are 10 osii ea, si inca 4 rezervorul... si o gramada de biele! O feerie cand e in miscare! Are si 3 faruri care se aprind! Costa 500 de lei pe vremea lu nea'Nicu! Si n-a scapat de mine maica-mea pana nu mi-a luat-o! Cred ca nu o s-o dau niciodata! :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...