Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Citi il mai votati pe BASESCU

Il voi VOTA pe BASESCU  

5 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ce ziceti, il VOTATI pe Basescu?

 

Sinteti multumiti de ce a facut in Bucuresti?

Share this post


Link to post

In primul tur NU; cum probabil va intra in turul 2, s-ar putea atunci sa votez cu el ... depinde de contracandidat 8)

 

Nu ii contest calitatile de gospodar, eu chiar l-am apreciat pentru ce a facut in calitate de ministru al transporturilor, dar s-a dovedit (la primarie) ca nu e in stare sa puna mai presus de interesele partidului interesele oamenilor care l-au votat ... daca si-ar fi folosit iscusinta pentru a-si atrage de partea lui Consiliul Municipal altfel ar fi fost imaginea Bucurestilor acum ... din pacate, a preferat jocul pe contre, din care pagubiti am iesit tot noi, cetatenii ... in timp ce PD a dat senzatia prin acest razboi stupid ca inca mai conteaza pe scena politica.

Share this post


Link to post

Pe principiul sa nu aud de psd ce alta alternativa exista?Va dati seama ce ofticati sunt comunistii ca nu au primaria Bucurestiului daca l-au bagat pe Geoana(omul nr 2 ca imagine din psd) la la inaintare?Mai era putin si candida A.N.

Share this post


Link to post

Da' cine zice ca l-am votat si prima data???

Share this post


Link to post

Mi-a luat Ovidiuc vorba, voi vota urmatorul candidat credibil, altul decit psd. Ghici cine e asta? Hint: incepe cu "bas" si este un escu... :?

Share this post


Link to post
Da' cine zice ca l-am votat si prima data???

Pai a iesit, nu conteaza ca l-ai votat tu sau nu. Ideea e daca va iesi din nou si daca ESTI MULTUMIT DE CE A FACUT IN MANDATUL ASTA.

Share this post


Link to post
...Pai a iesit, nu conteaza ca l-ai votat tu sau nu. Ideea e daca va iesi din nou si daca ESTI MULTUMIT DE CE A FACUT IN MANDATUL ASTA.

 

Deja in fata pericolului partidului unic, nici nu prea mai conteaza ce a facut si ce nu. Si oricum, fata de precedentii, tot a facut ceva (buticuri, 41 & 32, e pe vena si 35, s-a facut ca asfalteaza...macar am avut impresia ca altfel, inainte aveam impresia de sat fara ciini...ma rog, intelegeti voi)

Share this post


Link to post

Sa ma iertati, dar i-as lua pe toti cu masina mea la care platesc lunar de-mi curge sange si i-as duce zilnic la servici la mine si inapoi! Adica Titan (Potcoava) - Socului - Pantelimon - Iancului - Obor - St. Cel Mare - Eminescu... Si mai vedem dupa daca le convine LOR ce (n-)au facut pentru mine, de exemplu!!! Sa ma iertati din nou, dar ma lasa rece chestia cu buticurile, cu metroul usor, etc!!! Eu nu am loc de parcare langa bloc, imi fac zob masina zilnic (ca deh, s-au pus acuma sa asfalteze o strada asfaltata anul trecut si care era OK!!!), etc!!!!!!!!

 

In general ma lasa rece si o sa ma lase rece oricine va veni, ca bine nu va fi curand pana nu-si fac toti plinul!!!

 

:decapitat: :decapitat: :decapitat: :decapitat: :decapitat:

Share this post


Link to post

Ai gresit nr ghilotinelor :D sint 6 sectoare + primar general :D

Share this post


Link to post

Ai dreptate... De fapt trebuiau 6 ghilotine/sector si lu' Basexu 2, ca e shef..

Share this post


Link to post
Ai dreptate... De fapt trebuiau 6 ghilotine/sector si lu' Basexu 2, ca e shef..

ORICUM NIMENI NU a dat pina acum vot NEGATIV :D

Share this post


Link to post

Pai nu pot sa dau vot negativ ca intrebarea NU ma priveste... E cu REVOTARE, asta inseamna ca l-am votat si prima data, ceea ce este fals...

Share this post


Link to post

Ok MODIFIC...

Share this post


Link to post

Sar'mana, tizule, iote ca a aparut si un NU...

Share this post


Link to post
In primul tur NU; cum probabil va intra in turul 2, s-ar putea atunci sa votez cu el ... depinde de contracandidat 8)

 

IDEM...

Share this post


Link to post

Buuuuun sa vorbim:eu votez un candidat.Ce optiuni am:Basescu,Geoana,Monica Tatoiu,Mitica Dragomir,Ciuvica,(chiar cine mai e ca parca sunt 13?)restul nu mai conteaza deja.

-Basescu-cred ca poate mai mult si macar e in mijlocul problemei;

-Geoana-il judec prin prisma partidului NU;

-ceilalti:sa fim seriosi;

Asa ca Ovidiule alege.E tragic ca votam cu cel mai mic rau nu cu cineva in care chiar credem(oare mai exista?).Asa ca nu iti vine sa pui traista in bat si pleci in Germanica?Asta e draga noastra romanie.

Share this post


Link to post

Ba tata. Daca bucurestenii ar vota cu capul si nu cu stampila ar fi nemaipomenit.

Ca se putea mai mult, aprob. Ca nu se asfalteaza ca in occident, aprob. Ca e scandalagiu basescu, aprob. Dar ca nu se vede ce a facut imi pare rau, probabil ca nu ati privit prea atent la ce s-a facut inainte de Basescu. Sau ce "NU" s-a facut ca sa fiu mai exact.

Pentru unii chestia cu buticurile este minora. Ei bine pentru mine este ceva incredibil de important. Din punctul meu de vedere un Bucuresti curat incepe cu disparitia lor. Am vazut rasarind spatii verzi in locuri unde erau numai mici si bere. Am vazut gradini, copaci, si multe altele in locuri unde nu mai speram sa vad asa ceva. Nici un primar inainte nu a avut tupeul sa se puna cu acest fenomen. Sa nu credeti ca a fost ceva simplu, a parut asa pentru ca Basescu nu a dat inapoi. Nu mai tineti minte amenintarile cu moartea si alte grozavii de-astea. Inchipuiti-va cate socoteli a incurcat cu aceste demolari. Mie unul doar pentru aceasta miscare si merita sa fie revotat. Si daca bucuresteanul o sa ii voteze si nishte consilieri ca sa nu se mai lupte tot timpul cu ei o sa vedem si mai multe lucrui bune.

 

Apropo de demolari. Miscarea asta a fost nu chiar populara la inceput. Cati politicieni ati mai vazut voi sa faca miscari antipopulare (dar cu urmari benefice pe termen lung) fara sa fie fortati de cineva de la spate (recte UE si altii). Eu personal nici unul.

Share this post


Link to post
Pentru unii chestia cu buticurile este minora. Ei bine pentru mine este ceva incredibil de important. Din punctul meu de vedere un Bucuresti curat incepe cu disparitia lor. Am vazut rasarind spatii verzi in locuri unde erau numai mici si bere. Am vazut gradini, copaci, si multe altele in locuri unde nu mai speram sa vad asa ceva. Nici un primar inainte nu a avut tupeul sa se puna cu acest fenomen. Sa nu credeti ca a fost ceva simplu, a parut asa pentru ca Basescu nu a dat inapoi. Nu mai tineti minte amenintarile cu moartea si alte grozavii de-astea. Inchipuiti-va cate socoteli a incurcat cu aceste demolari. Mie unul doar pentru aceasta miscare si merita sa fie revotat. Si daca bucuresteanul o sa ii voteze si nishte consilieri ca sa nu se mai lupte tot timpul cu ei o sa vedem si mai multe lucrui bune.

 

Doamne, ce poezie, mai ca imi dau lacrimile... sa ma apuc sa insir scandalurile in care a aparut numele lui Bsexu cap de afis...nu cred ca are sens si oricum mi-e scarba mult prea mult

Share this post


Link to post
Si daca bucuresteanul o sa ii voteze si nishte consilieri ca sa nu se mai lupte tot timpul cu ei o sa vedem si mai multe lucrui bune.

De fapt aici consider ca e problema. Nu are cu cine, are tz procese cu primariile de sector.

 

De ciini ai uitat? Erau cartiere in care te haleau de viu.Si din ce a promis singura chestie care pe nu a facut-o corespunzator e treba cu asfaltarea, dar sa tinem cont ca si nr de masini a crescut, si nu tine numai de Basescu. Frecvent vad basculante cum intra fara greturi pe drumuri cu semn de max 3.5 tone etc. Asta nu mai e traba lui Basescu sa stea al colt cu fluieru in gura.

 

Legat de metroul usor, o fi util pt unii, eu nu-i vad rostu. Se fac niste ambuteiaje...

Share this post


Link to post

Si eu credeam ca este inutil metroul usor dar persoane care nu folosesc masina uzeaza de metroul asta si spun ca e altceva decat tramvaiul normal. Parerea mea este ca e bine ca exista dar ar trebui sa fie suspendat sa nu f*** traficul...

Share this post


Link to post
Pentru unii chestia cu buticurile este minora. Ei bine pentru mine este ceva incredibil de important. Din punctul meu de vedere un Bucuresti curat incepe cu disparitia lor. Am vazut rasarind spatii verzi in locuri unde erau numai mici si bere. Am vazut gradini, copaci, si multe altele in locuri unde nu mai speram sa vad asa ceva. Nici un primar inainte nu a avut tupeul sa se puna cu acest fenomen. Sa nu credeti ca a fost ceva simplu, a parut asa pentru ca Basescu nu a dat inapoi. Nu mai tineti minte amenintarile cu moartea si alte grozavii de-astea. Inchipuiti-va cate socoteli a incurcat cu aceste demolari. Mie unul doar pentru aceasta miscare si merita sa fie revotat. Si daca bucuresteanul o sa ii voteze si nishte consilieri ca sa nu se mai lupte tot timpul cu ei o sa vedem si mai multe lucrui bune.

 

Doamne, ce poezie, mai ca imi dau lacrimile... sa ma apuc sa insir scandalurile in care a aparut numele lui Bsexu cap de afis...nu cred ca are sens si oricum mi-e scarba mult prea mult

Mai bine apuca-te si insira presa pe care a pus mana PSD-ul si apoi numara articolele anti Basescu din presa libera. S-ar putea sa nu gasesti mare lucru. Si nu ma lua si tu cu "flota" ca innebunesc. Daca nu ai vazut cum se "lucreaza" un om in presa casca ochii acolo unde ai vazut articole cu Basescu. Daca aveau ceva concret despre el infunda pushcaria de mult, stai tu linishtit.

Share this post


Link to post
Si daca bucuresteanul o sa ii voteze si nishte consilieri ca sa nu se mai lupte tot timpul cu ei o sa vedem si mai multe lucrui bune.

De fapt aici consider ca e problema. Nu are cu cine, are tz procese cu primariile de sector.

 

De ciini ai uitat? Erau cartiere in care te haleau de viu.Si din ce a promis singura chestie care pe nu a facut-o corespunzator e treba cu asfaltarea, dar sa tinem cont ca si nr de masini a crescut, si nu tine numai de Basescu. Frecvent vad basculante cum intra fara greturi pe drumuri cu semn de max 3.5 tone etc. Asta nu mai e traba lui Basescu sa stea al colt cu fluieru in gura.

 

Legat de metroul usor, o fi util pt unii, eu nu-i vad rostu. Se fac niste ambuteiaje...

O sa se si asfalteze, stai linistit. Eu ma uit pe strada si vad ca se lucreaza. Se va mai lucra in continuare. Era o vreme cand de acasa pana la munca mergeam numai prin gropi. Era execrabil drumul. Acum 70% din drum este nou, impecabil. Trebuie sa mai avem si rabdare ca dupa 10 ani de relaxare vrem ca in 4 sa se faca orasul boboc. Daca nu ii vine PeSeDe-ul de hac Basescu iese sigur si o sa continue ce a inceput. Si o sa mai vorbim peste 2-3 ani, atunci o sa se vada clar ce s-a inceput acum 4 ani.

Share this post


Link to post

Bre mongoose, nu te lua de mine ca eu oricum il votez pe Basescu dar nu pt ca mi-e drag or stuff like this ci pt ca nu vad pe altul mai competent pe lista...asa ca stii cum zice rominul: din doua rele il alegi pe cel mai mic

Share this post


Link to post

Plus că, vorba unui amic, nu ştiu ce-o fi fost în mintea PSD-ului pentru a-l pune pe Geoană candidat la primărie. Băsescu mi se pare mult mai potrivit pentru treburi administrative, aşa cum este primăria (tratative cu diverse regii, societăţi de asfaltări şi construcţii, firme de publicitate şi altele de genul ăsta).

Share this post


Link to post
Bre mongoose, nu te lua de mine ca eu oricum il votez pe Basescu dar nu pt ca mi-e drag or stuff like this ci pt ca nu vad pe altul mai competent pe lista...asa ca stii cum zice rominul: din doua rele il alegi pe cel mai mic

Nu am nimic cu tine dar nu pot sa te las sa crezi ineptiile care se scriu in presa despre Basescu doar ca e campanie electorala. Ai zis, citez "sa ma apuc sa insir scandalurile in care a aparut numele lui Bsexu cap de afis". Poti sa "insiri" macar unul sau eventual sa zici ca ai scirs in graba post-ul ala. Si eu am urmarit "scandalurile" si fiind bine informat nu am crezut o iota. Deci cel putin la capitolul asta nu sunt de acord cu tine. La altele, ca se poate si mai bine decat Basescu, sunt de acord. Ca nu exista altul mai bun iarasi sunt de acord.

Poate Geoana :P

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...