Jump to content
Sign in to follow this  
Alezz

Ce Grupa Sangvina Aveti ?

Recommended Posts

Da, intr-adevar nu am frati, am o sora. :mrgreen: Si da, e adevarata faza cu vaccinul.

Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi. Era vorba de Rh in general, a intrebat Satori mai sus, in nici un caz nu m-am gandit la situatia ta (nu as fis stiut daca nu spuneai). Dar totul e bine cand se termina cu bine :) Mama ta a fost curajoasa, exista oricum un factor de risc. Trebuie sa o feliciti pentru curaj.

 

@Iulia> nu e important pentru barbati, pentru ca, cel putin pana acum, ei nu raman insarcinati si nici nu nasc :D

Share this post


Link to post

Da, corect, ajung tati printr-un accident.

Cred ca totusi isi pun si ei problema cand mama are Rh negativ- chiar asa iresponsabili sa fie?!

 

Si cum ziceam, medicina a evoluat. Nu mai crede tot ce citesti.

Share this post


Link to post

Off topic

Eu zic sa ne oprim aici, daca nu vrei sa iasa un flame bine dezvoltat.

Daca ai alta teorie despre factorul Rhesus, poti incerca sa o publici. Eu am raspuns la o intrebare pusa pe forum. Daca am gresit ma poti corecta politicos, fara comentarii de genul "ajung tati printr-un accident" si "nu mai crede tot ce citesti". Suntem destui tati pe aici si n-as vrea sa cred ca te referi la noi. Mai ales ca nu ne cunoastem si nu simt nevoia de aprecieri.

 

 

PS Deci revenim la grupa sanguina, sau deschidem un topic separat pentru factorul Rhesus.

Edited by Moshu

Share this post


Link to post

Nu e un flame, nici pe departe. Poate pentru ca eram obosita aseara si n-am mai pus emoticoane, nu ti-ai dat seama ca glumesc. Nu te-am atacat in nici un fel, nu o mai lua personal, am vazut ca o mai faci uneori. Era o discutie libera...doar.

Share this post


Link to post

Din fericire sau din nefericire, ma gasesc printre cei 15% din populatia globului care au grupa 0 cu RH negativ.

Share this post


Link to post

AB4

Cica 5% din populatia lumii are AB4 :) de RH nu stiu.

Share this post


Link to post

01 Rh pozitiv.

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

A2 Rh+. Oare cat % din lume o avea A2?

Edited by DGT

Share this post


Link to post

A2 nu stiu Rh-ul.

Share this post


Link to post

A2 RH+ Si eu si fica-mea40000000.gif

Share this post


Link to post

B6. :mrgreen:

?????? :scarpin:

Share this post


Link to post

@Englishman: Esti belea :thumbl: . Daca gaseai ceva legat de DWC erai si mai si :P

Share this post


Link to post

Pai simplu : F16, GLXi ( codul Executivului cu 16V ) . GLXi este sangele, B6 este in sange. :mrgreen:

Share this post


Link to post

:o fftopic:: Bine, bine ... esti iertat. Desi eu cred ca mergea un warn :P

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...