Jump to content
Sign in to follow this  
aztec

Televizor

Recommended Posts

caut sa-mi cumpar televizor pt ai mei, eu am tunerul tv si nu am probleme, dar unul din tv-uri a decedat si cam trebuie sa cumpar repede unul, aici intervine alta problema... sa fie bun, ca sa nu am probleme cu el, dar si ieftin, ca nu ma dau banii afara din casa, mai ales ca nu e in planul de cumparaturi pt luna asta...deci stiu ca un sony sau alta marca e de ales, dar banii... conteaza...

diagonala, undeva 37cm sau peste 37cm, ca au o varsta si sa vada sa citeasca...

e si un pic urgent ca acum se chinuie la unul de 5.5'

Share this post


Link to post

eu am un philips de 54 cm de 7 ani si sunt multumit, insa vad ca modelul pe care il am nu se mai fabrica. Daca parintii tai nu sunt asa de pretentiosi cred ca un Westwood de 51 cm isi va face treaba.Vezi ca cica e la oferta. Oricum sa stii ca orice ai alege sunt f f putin i producatori de tuburi si ca si la marcile mai cunoscute in general tot aceleasi tuburi vei gasi. Eu zic sa te duci la marile retele de vanzari electrocasnice(Domo, Flanco, Altex) si sa vezi ce au la promotie. Eu m-as uita si la termenul de garantie..

Share this post


Link to post

Eu tocmai am cumparat unul de 35 de cm Samsung, plat, 100 de canale, programare, garantie 2 ani etc stii si tu cam tot ce are un tv nou(Eu l-am luat pt. rulota). Singura chestie este ca e pe frecventa de 50Hz nu am gasit pe 100 pret:5.5mil ROL

 

Si din ce am mai vazut interesant era un Orion plat cu Dvd incastrat tot pe la 5.5-6 mil

Share this post


Link to post

Eu am primit odata cu frigiderul o bomba chinezeasca numita Veryo (marca a lui Flanco), dar a naibii bomba se vede superb si merge perfect! Costa vreo 2.7 milioane cred, diagonala 37.

Share this post


Link to post

Meister la Metro diagonala 54cm e clona de Hyundai , pretz 3.600.000(parca) la reducere .

Share this post


Link to post

Ia in calcul si Schneider care e o marca buna la preturi destul de rezonabile !

Edited by Shenck

Share this post


Link to post

Baga o privire la Metro! Eu am vazut cu 2 saptamani in urma f. convenabil diagonala 51cm la ~3,8 mil.(BlueSky sau ceva de genul asta ca nu ma interesa dar, ma frapat pretul!)

In alta ordine de idei, la intrarea in pasajul Marasesti, este un magazin care vinde SH-uri,de ex. combo(tv+dvd=3.5 mil).

Toate bune!

Share this post


Link to post

and the winner is... bluesky(21') de 55cm teoretic, undeva pe la 51-52cm reali, la 4.100.000 de ca car4. am stat, m-am uitat, am comparat, si nu prea aveam ce,... la ceva care se respecta undeva la 6 mil. sau peste... am comparat si a iesit castigator.

cica 2 ani garantie, cu toate ca pe cert. e trecut un an, txt, se vede binisor, a casit toate posturile..

la cat m-am uitat la el aseara pare ok per general, acum timpul va decide, poate in iarna mai trebuie sa mai iau unul mai mic, ca sa aiba 2 tv, unul pe telenovele si unul pe stiri, sa nu se certe... :) )

dar pana atunci mai este

Share this post


Link to post

pai e valabil ce e trecut pe certificatul de garantie.. daca ei scriau undeva ca ai 2 ani garantie, atunci 2 ani trebuia sa fi avut.. eu as face scandal, mai ales ca 1 an de garantie in plus nu strica. In rest, felicitari pentru achizitie si parintii tai sa il foloseasca sanatosi(fara telenovele & stuff ) :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...